آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


تاریخ : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۱
Champions دانلود گلها و لحظات حساس فینال لیگ قهرمانان اروپا |فصل 2011 - 2012

به نام خدا

به در خواست کاربران ....


 


آموزش دانلود کردن از لینک های مختلف گلها و کلیپهای وبسایت


دانلود گلها و لحظات حساس فینال لیگ قهرمانان اروپا |فصل 2011 - 2012

تاریخ: 30 اردیبهشت 91
بایرن مونیخ 1-1 چلسی(دانلود گلها با کیفیت خیلی خوب | گزارش عربی و انگلیسی | فرمت WMV)

گزارشگر عربی

مولر 1-0
Mediafire - Rapidshare

دروگبا 1-1
Mediafire - Rapidshare


گزارشگر انگلیسی

مولر 1-0
Mediafire - Rapidshare -Hotfile

دروگبا 1-1
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
(دانلود گلها با کیفیت عالی HD | گزارش عربی و انگلیسی | فرمت WMV)

گزارشگر عربی

مولر 1-0
Mediafire

دروگبا 1-1
Mediafire


گزارشگر انگلیسی

مولر 1-0
Mediafire - Rapidshare - Hotfile

دروگبا 1-1
Mediafire - Rapidshare - Hotfile


خراب کردن پنالتی روبن

Mediafire - Rapidshare - Hotfile(دانلود گلها با کیفیت عالی HD | با 6 گزارشگر مختلف عربی | فرمت MKV)

مولر 1-0
Mediafire - Rapidshare

دروگبا 1-1
Mediafire
- Rapidshare(دانلود گلها با کیفیت Full HD | گزارش عربی| فرمت TS)


مولر 1-0
Mediafire

دروگبا 1-1
Mediafire


(دانلود گلها با کیفیت Full HD | با 2 گزارشگری مختلف| فرمت TS)

مولر 1-0
Mediafire

دروگبا 1-1
MediafireHighlight


(دانلود خلاصه بازی با کیفیت خیلی خوب و HD
| گزارشگر عربی و انگلیسی )گزارشگر عربی


(خلاصه نیمه اول)
Mediafire -Rapidshare
(خلاصه نیمه دوم)
Mediafire - Rapidshare

(خلاصه نیمه اول HD)
Part1 - Part2
(خلاصه نیمه دوم HD)
Part1 - Part2(وقت اضافه نیمه اول)
Mediafire
(وقت اضافه نیمه دوم)
Mediafire

(وقت اضافه نیمه اول HD)
Mediafire
(وقت اضافه نیمه دوم HD)
Mediafire(ضربات پنالتی کیفیت خیلی خوب)
Mediafire - Uploaded
(ضربات پنالتی کیفیت عالی HD)
Part1 - Part2 - Part3(جشن قهرمانی کیفیت خیلی خوب)
Mediafire
(جشن قهرمانی کیفیت عالی HD)

Part1 - Part2 - Part3


گزارشگر انگلیسی
(خلاصه نیمه اول)
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
(خلاصه نیمه دوم)
Mediafire - Rapidshare - Hotfile

(خلاصه نیمه اول HD)
Mediafire -Rapidshare - Hotfile
(خلاصه نیمه دوم HD)
Mediafire -Rapidshare - Hotfile(وقت اضافه + ضربات پنالتی)
Mediafire - Rapidshare - Hotfile


(وقت اضافه نیمه اول HD)
Mediafire
(وقت اضافه نیمه دوم HD)
Mediafire

(جشن قهرمانی کیفیت خیلی خوب)
Mediafire - Rapidshare - Hotfile

(جشن قهرمانی کیفیت عالی HD)
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
:: برچسب‌ها: دانلود گلهای لیگ قهرمانان اروپا

داوید فرناندز بوربالان توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا برای قضاوت بازی بارسلونا با باشگاه اتلتیک که به طور معمول معروف به اتلتیک بیلبائو می باشد، انتخاب شده است. کمیته فدراسیون فوتیال اسپانیا رای خود را بعد از برگزاری جلسه در اداره کل شهربانی فدراسیون سیوداد دل فوتبال د لاس روزاس اعلام کرد.

داوید فرناندز بوربولان در سپتامبر 2004 بازی بین لوانته و راسینگ را که اولین قضاوت او در لیگ اسپانیا بود، بر عهده گرفت. تاکنون او 134 بازی لیگ، 20 بازی در لیگ دسته یک و بیشمار بازی در رده ملی را قضاوت کرده است و همچنین قضاوت های خوبی در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا نیز داشته است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


قضاوت در بازی فینال در 25 می، بیستمین بازی است که او در تورنومنت جام حذفی قضاوت می کند. هواداران بارسا شاید بهترین خاطره ای که از این داور به یاد دارند به بازی سوپر کاپ اسپانیا که او قضاوت آن بازی را به عهده داشت، بر می گردد. بازی جالبی که در نیمه دوم با حرکت معروف مورینیو به پایان رسید. انگشت در چشمان تیتو حرکت معروف خوزه بود که به فن استاد معروف است.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

مسی فصل گذشته با زدن 12 گل در این رقابت ها، با رکورد رودفن نیستلروی در فصل 03-2002 لیگ قهرمانان برابری کرد اما این فصل عملکرد بهتری داشت و 2 گل بیشتر به ثمر رساند

Lionel Messi

هرچند بارسا نتوانست از عنوان قهرمانی اش در رقابت های فصل گذشته چمپیونزلیگ دفاع کند اما با ناکامی ماریو گومز در گلزنی در دیدار فینال، لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسا با 14 گل زده عنوان آقای گلی این رقابت ها را برای چهارمین بار پیاپی به دست آورد.

مهاجم ملی پوش بایرن تا پیش از دیدار امشب 12 بار گلزنی کرده بود اما نتوانست آمارش را در دیدار مقابل چلسی بهبود ببخشد. بعد از گومز، کریس رونالدو با 10 گل زده در رتبه سوم قرار گرفت.

مسی فصل گذشته با زدن 12 گل در این رقابت ها، با رکورد رودفن نیستلروی در فصل 03-2002 لیگ قهرمانان برابری کرد اما این فصل عملکرد بهتری داشت و 2 گل بیشتر به ثمر رساند اما نتوانست تیمش را بار دیگر در این رقابت ها به قهرمان برساند.

با این آقای گلی، مسی به اولین بازیکنی تبدیل شد که برای چهار فصل پیاپی به این عنوان دست پیدا می کند. پیش از این گرد مولر در فوصل 73-1972، 74-1973 و 75-1974 و همچنین ژان پیر پاپن در فصول 90-1989، 91-1990 و 92-1991 این عنوان را برای سه فصل پیاپی به دست آورده بودند.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

پخش اینترنتی فینال لیگ قهرمانان اروپا شنبه شب ساعت 23:00 روی وبسایت قرار خواهد گرفت
:: برچسب‌ها: پخش آنلاین بازیها

این بازیکن آرژانتینی در ورزشگاهی که میزبان فینال کوپا دل ری در روز 25 مه خواهد بود، 9 گل به ثمر رسانده است.

لئو مسی ویسنته کالدرون را مانند خانه خود می داند. او در کالدرون 8 گل به سود بارسا و یک گل به سود آرژانتین به ثمر رسانده است. در ادامه همه آن ها را یادآوری خواهیم کرد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


• لیگ، اتلتیکو مادرید - بارسلونا، (0-6، 20 می 2007)، 2 گل: لئو مسی در شبی شگفت انگیز برای بارسا، اولین و ششمین گل بازی را به ثمر رساند. دو گل او مقابل اتلتیکو مادرید به بارسلونا کمک کرد تا همچنان در رقابت برای کسب عنوان حضور داشته باشند. گرچه نهایتا این موقعیت از دست آنان رفت.

• جام حذفی، اتلتیکو مادرید - بارسلونا، (1-3، 6 ژانویه 2009)، 3 گل: اجرایی فوق العاده از مسی بارسا را به راحتی به مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری رساند. هت تریک او بسیار تاثیرگذار بود به طوری که طرفداران خانگی به تشویق او پرداختند.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

هافبک بارسا معتقد است : «بیلبائو بازی سخت و فیزیکی را انجام خواهد داد و ما نیز بازیکنانی داریم که به راحتی می توانند از غفلت مدافعان حریف استفاده کنند». در رابطه با شایعات مطرح شده در رسانه ها نیز افزود: «تیتو و پپ رابطه ای کاملا صمیمانه دارند».

دقیقا در یک هفته باقی مانده تا فینال در برابر اتلتیک بیلبائو، یکی از کاپیتان های بارسا - ژاوی هرناندز - از سختی این مسابقه و خطرآفرینی تیم حریف می گوید: «آنها به دلیل دفاع نفر به نفر، حریف سختی به شمار می آیند. قطعا بازی را فیزیکی دنبال خواهند کرد؛ 90 دقیقه در زمین می دوند و فشار زیادی را بر بازیکنان حریفشان وارد می کنند. برای مثال یورنته از بازیکنانی است که هیچ گاه دست از دویدن نمی کشد و همین باعث می شود، شما مدت زمان طولانی برای تصمیم گیری نداشته باشید. ما منتظر یک مسابقه جذاب هستیم که برایمان سخت نیز خواهد بود».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


مدافعین تضمین شده

ژاوی هرناندز در مورد کمبود دفاع در تیم نیز صحبت کرد: «ما بازیکنان بزرگی در خط دفاع مانند پویول، آبیدال و آلوز را از دست داده ایم، اما با این وجود آدریانو فوتبال خوبی از خود به نمایش می گذارد و آمادگی مونتویا نیز در حدی هست که بتواند در فینال حضور داشته باشد، در عین حالی که ماسکرانو و پیکه نیز در بهترین فرم خود به سر می برند. بازیکنانی که به عنوان جایگزین به کار گرفته خواهند شد، از لحاظ فوتبال در سطح بالایی قرار دارند».


ژاوی همچنین از تمایل تیمش برای حضور در کالدرون سخن گفت با این وجود که آنها هفته ای غیر معمول، بدون هیچ مسابقه، را پشت سر گذاشته اند.

تیتو، بهترین گزینه ممکن

ژاوی، نبود هیچ مسابقه ای را دلیل کافی برای شایعات ممکن در صفحات روزنامه ها دانست. او گفت: «این موضوع کاملا اجتناب ناپذیر است؛ هر کس می تواند آنچه در ذهن دارد را بیان کند، اما باید دانست که تیم تنها بر روی بازی پیش رو تمرکز کرده است. همه چیز به صورت عادی دنبال می شود و رابطه تیتو و پپ نیز کاملا صمیمانه است و ما همگی، متحد هستیم. اما آنچه که از توان ما خارج است، کنترل اتفاقاتی است که در اطرافمان رخ می دهد».

در ارتباط با مربی آینده تیم، ژاوی این چنین توضیح می دهد: «تیتو، شخصیتی قابل احترام در بین بازیکنان است. او کاملا به مسائل فوتبال آگاه و بسیار مشتاق این بازی است. او با باشگاه آشنایی دارد و نقش غیر قابل انکاری را در موفقیت های بارسا داشته است. تیتو، تغییری موثر و بهترین انتخاب ممکن است».
:: برچسب‌ها: مصاحبه

تیترهای روزنامه اسپورت در روز 16 می

(آلوز) به تیم دیگری منتقل شود یا خیر؟

پیچیده ترین تصمیم ویلانوا

موافق : کارایی او کم شده است و باشگاه می تواند با فروش او پول زیادی به دست آورد

مخالف: او بازیکنی خاص است و جایگزین کردن او دشوار است

لاپورتا:" انتخاب تیتو به عنوان سرمربی تصمیمی ناشی از ترس و هراس است"

دروگبا خودش را به بارسا پیشنهاد می دهد. به نظر نمی رسد که باشگاه مایل به خرید او باشد اما قرارداد او در ماه ژوئن به پایان می رسد و بازیکن قیمتش را کم می کند

http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2012/05/sport.75021.jpg
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

گلزن بزرگ بارسا در اوایل قرن 21 خاویر ساویولاعکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی


 

 

ریوالدو بزرگ

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

عکسهای فوتبالی و غیر فوتبالی

و گلزن بزرگ بارسا لوئیس انریکه یا همون لوچوی کبیر
:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

سرمربی رئال در صحبتهایی اعلام کرد که 50 گلی که مسی در طول این فصل برای بارسا به ثمر رساند، هیچ فایده ای نداشته دفاع سابه یااز مسی درمقابل مورینیو:50 گل مسی، خودشان حرف می زنند

الخاندرو سابه یا سرمربی تیم ملی آرژانتین به دفاع از لیونل مسی در مقابل اظهارات اخیر ژوزه مورینیو، مربی رئال برخاسته و اعلام کرده که 50 گلی که مسی در رقابتهای این فصل لالیگا برای بارسا به ثمر رساند،خودش حرفهای زیادی برای گفتن دارد

این هفته ژوزه مورینیو مربی رئال در صحبتهایی اعلام کرد که 50 گلی که مسی در طول رقابتهای این فصل لالیگا به ثمر رسانده، فایده ای ندارد،چرا که این گلها هم نتوانسته مانع از دستیابی رئال به جام قهرمانی شود. دراین میان مسی از پاسخ دادن به مربی پرتغالی خودش را کنار کشیده.

ستاره آرژآنتینی با به ثمر رساندن 50 گل در رقابتهای این فصل توانست برترین گلزن فصل لالیگا لقب بگیرد و رونالدو با 46 گل در رده دوم برترین گلزنان قرار گرفت.

اکنون آلخاندرو سابه یا، سرمربی تیم ملی آرژانتین که مستقیما ،مورینیو را مورد خطاب صحبتهایش قرار نداده بود، به صورت غیرمستقیم پیغامش را به آقای خاص رساند. سابه یا در صحبتهایی به لارد گفت:« 50 گل،خودشان حرفهای زیادی برای گفتن دارند. به ثمر رساندن این تعداد گل تنها برای افراد کمی ممکن است.»

سرمربی سابق استودیانس و مربی کنونی تیم ملی آرژانتین درتمجید از ستاره های آرژانتینی سیتی که بااین تیم به قهرمانی لیگ برتر رسیدند،  ادامه داد:« من از اینکه هموطنانی مثل پابلو سابالتا، سرخیو آگوئرو و کارلوس تبس دارم احساس غرور می کنم و خیلی خوشحالم.»

او درادامه به این نکته اشاره کرد که این روزها ایده های مشخصی برای بازیکنان حاضر در اردوی آلبی سلسته در رقابتهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 در ماه ژوئن دارد. سابه یا گفت:«برای من هیچ سورپرایزی نیست ولی این بستگی به بازیکنانی دارد که می خواهم به آنها زنگ بزنم.خودم دقیقا می دانم که با کدام بازیکنان تماس خواهم گرفت.»

 
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


براساس گزارش اسپورت، تیتو ویلانوا سال آینده با حضور چند چهره جدید در تیم، رهبری آن را به دست خواهد گرفت. چون در تمامی جلسات گذشته با حضور پپ، زوبی زارتا و معاون باشگاه بارتومئو، تیتو نیز حاضر بوده است اکنون این مربی تازه منسوب شده، اصراری بر تغییرات غیرقابل انتظار و یا تجدید نظر در تصمیمات گرفته شده از سوی مدیران ورزشی باشگاه ندارد.

کارهای زیادی پیش رو است، اما اولین گام به طور جدی تر دنبال می شود. بر اساس شایعاتی که چند هفته گذشته در اسپورت منتشر شده بود، صراحتا اعلام شد که بازیکن سابق لاماسیا - یوردی آلبا - بسیار به بارسا نزدیک شده است. عدم قطعیت حضور اریک آبیدال در فصل آتی، نیاز به یک مدافع چپ را بیشتر و بیشتر کرده است. شرایط برای امضا قرارداد با آلبا ایده آل به نظر می رسد. قرارداد هافبک والنسیا در سال 2013 به پایان می رسد و تنها تعیین مبلغ انتقال او باقی مانده است. آلبا می تواند با توافق بین دو باشگاه، به بارسا بپیوندد و یا پس از دو سال، به عنوان بازیکن آزاد به خانه خود بازگردد. نتیجه این نقل و انتقال به گفت و گوی بین دو باشگاه و توافق آنها بستگی دارد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


آلبا اولین هدف بارسا در فصل نقل و انتقالات است، اما بازیکنان دیگری نیز در این لیست قرار دارند. تیم در خط دفاعی به یک دفاع مرکزی دیگر احتیاج دارد که در اینجا دو ایده مطرح است؛ ایده اول مبنی بر خرید تیاگو سیلوا، مدافع برزیلی میلان است که باشگاه ایتالیایی تمایل زیادی برای انتقال تیاگو از خود نشان نمی دهد و درخواست 30 میلیون یورویی و یا مبلغی بالاتر را در نظر دارد؛ اگر این انتقال به سرانجام نرسد، بارسا باید به دنبال یک مدافع جوان باشد.
:: برچسب‌ها: نقل و انتقالات
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

دکتر ریچارد پرونا، پزشک باشگاه بارسلونا در صحبتهایی اعلام کرده که داوید ویا قادر خواهد بود تا در رقابتهای یورو2012 برای تیم ملی اسپانیا به میدان برود.

David Villa, Spain

این بازیکن 30 ساله در دسامبر سال گذشته و در رقابتهای جام باشگاه های جهان در ژاپن دچار شکستگی استخوان قوزک پا شد و از آن به بعد ، زیر تیغ جراحی رفت و روزهای سختی را پشت سرگذاشت ولی گویا اکنون او به مرز امادگی لازم برای حضور در رقابتهای یورو2012 رسیده است

بیسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا هم اخیرا در صحبتهایی اعلام کرده که تا روزهای پایانی منتظر شرایط ویا خواهد ماند. اکنون دکتر پرونا،پزشک باشگاه بارسلونا امیدوار است تا ویا بتواند در یوروبرای تیم ملی اسپانیا به میدان برود.

 

 

دکتر پرونا درکنفرانسی خبری گفت:« ویا تمرینات پابه توپش را شروع کرده و درحال بازیابی است. ما باید دو هفته دیگر صبر کنیم ولی آنچه مسلم است این است که او در فینال جام حذفی حضور نخواهد داشت. صادقانه باید بگویم که او می تواند در یورو به میدان برود و در چند هفته اینده مشخص خواهد شد که آیا او به طور قطع دراردوی تیم ملی اسپانیا حضور خواهد داشت و ایا قادر به همراهی تیم خواهد بود یا خیر. حضور ویا در رقابتهای یورو، ممکن است.»

او در پاسخ به سوالی درمورد شرایط کارلس پویول که اخیرا زانویش را مورد عمل جراحی قرار داد گفت:« فکر می کنم که پویول هیچ شانسی برای حضور در یورو ندارد.این را برپایه زمانی که او برای بازیابی و بهبود نیاز دارم، می گویم.»
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


والدس، آلوز، پویول، پیکه، آبیدال، بوستکس، ژاوی، اینیستا، سسک، الکسیس و مسی همگی در لیست 60 نفره مجله فرانسوی «اونزه موندیال» حضور دارند. هواداران تا هفتم ماه ژوئن فرصت دارند بهترین بازیکن خود را انتخاب کنند. مسی در سه دوره گذشته موفق به دریافت این جایزه معتبر شده است.

11 بازیکن از اف سی بارسلونا نامزد جایزه «بهترین بازیکن اروپا» شدند، جایزه ای که هر ساله توسط مجله فرانسوی «اونزه موندیال» به یازده بازیکن از بهترین بازیکنان فوتبال دنیا در پست های مختلف داده می شود. در این لیست 60 نفره اسامی 11 تن از آبی و اناری پوشان شامل والدس، آلوز، پویول، پیکه، آبیدال، بوستکس، ژاوی، اینیستا، سسک، الکسیس و مسی به چشم می خورد که فوتبال دوستان تا هفتم ماه ژوئن فرصت دارند با مراجعه به این وبسایت، 11 تن از بهترین ها را انتخاب کنند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


بارسا نسبت به سایر تیمها پیشتاز است

بارسا با 11 بازیکن، بیش از سایر تیمها در این لیست بازیکن دارد و تنها تیمی است که در هر پست یک بازیکن به این رقابت معرفی کرده است. همچنین نام گواردیولا به عنوان یکی از بهترین مربیان این فصل در لیست مربیان نامزد جایزه بهترین مربی اروپا قرار گرفته است. علاوه بر این جایزه، سه تن از بهترین بازیکنان فصل برای دریافت جوایز اونزه طلایی، اونزه نقره ای و اونزه برنزی انتخاب خواهند شد. در سه سال گذشته اونزه طلایی به لئو مسی، مهاجم ارزشمند بارسلونا تعلق گرفته است.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


روزنامه انگلیسی خورشید در یکی از خبرهایش منتشر کرد که بارسلونا به دنبال خرید مهاجم لیگ جزیره - دیدیه دروگبا - به عنوان بازیکن آزاد است. بازیکن 34 ساله ساحل عاجی، در پایان این فصل به اتمام قراردادش با چلسی می رسد و با وجود اینکه چلسی به او پیشنهاد قرارداد دوساله داده است، نیم نگاهی به چین، آمریکا و میلان دارد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


با اعلام پیشنهاد بارسا، ممکن است دروگبا پس از بازی با بایرن مونیخ در آلیانس آرنا، در تصمیم خود تجدید نظری کند چون آنها این فصل لیگ جزیره را با مقام ششمی، پس از منچستر سیتی، منچستر یونایتد، آرسنال، تاتنهام هاتسپر و نیوکاسل به پایان بردند و اگر فاتح لیگ قهرمانان نشوند، نمی توانند در لیگ قهرمانان فصل آینده شرکت داشته باشند.
:: برچسب‌ها: نقل و انتقالات

Dani Alves - Barcelona

دانی آلوس در جلسه تمرینی امروز بارسلونا، دچار مصدومیت شد و بدین ترتیب شانس حضور در فینال جام حذفی اسپانیا که روز جمعه 25 ماه می برگزار می شود را از دست خواهد داد.

او بلافاصله به بیمارستان بارسلونا منتقل شد. دانی آلوس بعد از این مصدومیت ، عصر امروز زیر نظر کارلس توررنس، مورد عمل جراحی قرار گرفت.البته به زودی مسئولان باشگاه بارسلونا در این باره صحبت خواهند کرد و اخبار دقیق تری را درمورد شدت مصدومیت او اعلام خواهند کرد.

بعد از مصدومیت آلوس، پپ گواردیولا اکنون باید به فکر گزینه ای برای دفاع سمت راست تیمش  در آخرین بازی ای که هدایت بارسا را در دست خواهد داشت، باشد.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


لئو مسی با 50 گلی که در این فصل به ثمر رسانده است، نام خود را درصدر جدول برندگان جوایز پی چی چی و کفش طلای اروپا در تمامی ادوار ثبت کرده است.

لئو مسی همچنان مشغول رکورد زنی ست. وی هم اکنون دو رکورد جدید برای پی چی چی ( عنوان بهترین گلزن لالیگا) و کفش طلا ثبت کرده است. او با 50 گلی که در این فصل به ثمر رسانده، موفق شده از رکورد 41 گل کریستیانو رونالدو در لالیگا در فصل 2010/11 و رکورد 47 گل دودو جرجسکیو از دینامو بخارست در فصل 1976/77 پیشی بگیرد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


جایزه کفش طلای اروپا از فصل 1966/67 تاکنون به بهترین گلزن اروپا تعلق می گرفته و هم اکنون مسی با 50 گل زده در صدر جدول برندگان این عنوان قرار دارد. بعد از مسی و دودو جرجسکیو، هکتور یازالده از اسپورتینگ لیسبون با 46 گل زده در فصل 1973/74 در رده سوم قرار دارد. مسی با فاصله نسبتا زیادی تمامی رکوردهای گلزنی را پشت سر گذاشته است.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


ویکتور والدس با ثبت پنجمین عنوان زامورا در کارنامه خود به رکورد آنتونی رامالس افسانه ای دست یافت، وی همچنین در بین دروازه بانهایی که موفق به دریافت این جایزه شده اند، رکورد کمترین گل خورده را به خود اختصاص داده است.
او همچنین اولین دروازه بانی است که موفق شده چهار سال متوالی عنوان زامورا را به خود اختصاص دهد.

«کسب پنجمین عنوان زامورا و همچنین قرار گرفتن نامم در کنار رامالس بسیار برایم هیجان انگیز بود. او الگوی من در دروازه بانی ست». اگر چه ویکتور والدس کسب جوایز گروهی را بر جوایز انفرادی ترجیح می دهد، اما دستاورد این فصل او یعنی برنده شدن چهارمین زامورای متوالی، یک افتخار بزرگ برای او و باشگاهش محسوب می شود چرا که نام او را در کنار آنتونی رامالس، یکی از بهترین دروازه بانهای تمام دوران بارسا قرار می دهد. والدس نیز هم اکنون 5 زامورا در کارنامه خود دارد ( 2004/05، 2008/09، 2009/10، 2010/11، 2011/12) و با رکورد رامالس یعنی تنها کسی که پیش از این موفق شده بود 5 بار ( 1951/52، 1955/56، 1956/57، 1958/59 و 1959/60) این جایزه را به خود اختصاص دهد. برابری می کند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


52 سال پیش

دست یافتن به رکورد رامالس، دروازه بان افسانه ای فوتبال اسپانیا، 52 سال به طول انجامید؛ جالب اینکه نهایتا یک بازیکن از بارسا بود که موفق شد به رکورد او دست یابد. با کسب زامورای این فصل لالیگا توسط والدس، افتخاری دیگر برای باشگاه ثبت شد. آبی و اناری پوشان با 19 جایزه زامورا رکورددار کسب این عنوان هستند و پس از آنها رئال مادرید با 16 جایزه زامورا بیشترین زامورا را به خود اختصاص داده است.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

تیترهای روزنامه اسپورت در روز 15 می

اولین تصمیمات

ویلانوا در حال حاضر بر روی برنامه ریزی تیم فصل 2012-2013 کار می کند.

مذاکره برای قرارداد. او یک قرارداد ماندگار دو ساله امضا خواهد کرد و دستمزد فعلی او بهبود خواهد یافت.

خرید ها و نقل و انتقالات. پس از صحبت با بازیکنان ، او تصمیم خواهد گرفت که چه کسی برود.

معرفی در ژوئن. پس از صحبت با زوبی زاراتا او همکاران خود را اعلام خواهد کرد.

مدل او 4-3-3 خواهد بود . او از " وابستگی به مسی " اجتناب خواهد کرد و خط دفاع را تقویت خواهد کرد.

ویا در یورو کاپ بازی نخواهد کرد.

راسل در بیمارستان آبیدال را ملاقات کرد.

فن پرسی مایل نیست در آرسنال بماند . فردا او این موضوع را به باشگاه اعلام خواهد کرد

http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2012/05/sport.75016.jpg
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

احتمالا الکساندر دراگوویچ میان اینترمیلان و دورتموند یک تیم را به عنوان مقصد آینده خود برگزیده

FC Bayern München v FC Basel 1893, Thomas Müller & Aleksandar Dragovic
Bongarts

سایت گل - درخشش الکساندر دراگوویچ مدافع بلندقامت اتریشی بازل موجب شده تا چشم تیمهای بزرگ اروپایی را به خود خیره کند .
دراگوویچ 21 ساله که 14 بازی ملی نیز در کارنامه خود دارد با بازیهای خوب خود به ویژه در لیگ قهرمانان در آستانه جدایی از بازل سوئیس و پیوستن به یک تیم نامدار اروپایی قرار دارد .
به نقل از ترانسفر مارکت باشگاه های بارسلونا, دورتموند و اینترمیلان آمادگی خودشان را برای جذب این مدافع اعلام کردند .
باشگاه بازل هنوز پاسخ دقیقی به پیشنهادات ستاره جوان خود نداده است.
 احتمالا الکساندر دراگوویچ میان اینترمیلان و دورتموند یک تیم را به عنوان مقصد آینده خود برگزیده
:: برچسب‌ها: نقل و انتقالات

من احساس غرور وافتخار میکنم اما من هنوز درحد وانداره بکن بائر نیستم .او به همراه پله، مارادونا و یوهان کرایف از اسطوره های فوتبال محسوب می شوندGerard Piqué

سابت گل - جرارد پیکه مدافع ملی پوش باشگاه بارسلونا اظهار امیدواری کرد بایرن بتواند چلسی را شکست دهد وقهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.
به گزارش وب سایت رسمی کانون هواداران بایرن مونیخ درایران  جرارد پیکه علاقه دارد بایرن انتقام بارسلونا را از چلسی بگیرد وقهرمان این تورنمنت بزرگ شود.او همچنین عقیده دارد بایرن مانند بارسلونا فوتبال پاکی را ارائه میکند.

او در مصاحبه با شبکه دی اس اف  آلمان می گوید:"خیلی خوشحال می شوم که بایرن قهرمان شود زیرا این تیم نیز مانند ما فوتبال را پاک وزیبا انجام میدهد.البته بایرن باید مواظب فوتبال بسته وتدافعی و استفاده از ضد حملات مرگبار بازیکنان چلسی باشند." او می افزاید :"نمی دانم فرصت دارم برای بازی فینال به ورزشگاه الیانز بیایم یانه؟ اگر این کار را انجام دهم در کنار هوادران پرشور مونیخی خواهم نشست ودر کنارآنها بازی را تماشا خواهم نمود.بایرن باید از فرصت میزبانی نهایت استفاده را بنماید."
پیکه در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه که از او پرسید از اینکه تو را مدام با فرانس بکن بائر مقایسه مینمایند چه احساسی داری ؟ پاسخ داد:"من احساس غرور وافتخار میکنم اما من هنوز درحد وانداره بکن بائر نیستم .او به همراه پله، مارادونا و یوهان کرایف از اسطوره های فوتبال محسوب می شوند .بکن بائر همیشه یکی از الگوهای ورزشی من بوده است
:: برچسب‌ها: مصاحبه

تیترهای روزنامه اسپورت در روز 14 می

انرژی برای جام حذفی

گواردیولا بهترین ها را از آنها تقاضا خواهد کرد

پپ می خواهد این دوره را درست همان طور که آغاز کرد به پایان برساند بنابراین ، او باید بازیکنانی که برای یک ماه استرسی نداشتند را تهییج کند

ویارئال و اسپورتینگ ، به " دسته دوم " سقوط کردند

مسی 50 – 46 کریستیانو

نرم افزار آبی و اناری موفق به کسب هر دو عنوان شد : پی چی چی و کفش طلا

بازیکن پرتغالی یک گل در برابر مایورکا به ثمر رساند ( 4 – 1 )

http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2012/05/sport.75015.jpg
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


لئو مسی، بهترین گلزن 2009/10 لالیگا، برای دومین بار عنوان پی چی چی را به خود اختصاص داد. بازیکنانی که قبلا این عنوان را برای باشگاه کسب کرده اند عبارتند از: مارتین، سزار، کایتانو ری، رکساچ، کرانکل، کوئینی، روماریو و رونالدو.

لئو مسی برای دومین بار در طول حضور خود در بارسا، موفق به کسب عنوان پی چی چی شده است. این جایزه به بهترین گلزن لالیگا تعلق می گیرد. بازیکن آرژانتینی آبی و اناری پوشان که در این فصل در طول 37 بازی حضور خود برای تیم، 50 گل به ثمر رسانده است، رکوردی جدید در سطح برتر فوتبال از خود به جا گذاشته است و همچنین از رکورد 41 گل کریستیانو رونالدو در فصل قبل که برنده عنوان پی چی چی شده بود، پیشی گرفته است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


از ماریانو مارتین تا لئو مسی

لئو مسی با فاصله چهار گل بالاتر از کریستیانو رونالدو و اختلاف 27 گل با فالکائو که به ترتیب در رده های دوم و سوم جدول گلزنان قرار دارند، عنوان آقای گلی این فصل لالیگا را به خود اختصاص داد. اولین باری که او برنده جایزه پی چی چی شده بود مربوط به فصل 2009/10 بود که با 34 گل زده در طول 35 مسابقه بهترین گلزن آن فصل لالیگا لقب گرفت.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

 

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


در آخرین بازی تیم در لیگ در دوران گواردیولا، با گل برابری سیدو کیتا در دقایق پایانی، تیم نتوانست نتیجه ای بهتر از یک مساوی در خارج از خانه کسب کند. در بازی که با اخراج دنی آلوز خراب شد، بارسلونا کاملا تمرکز و کنترل خود را از دست داد و خوش شانس بود که توانست امتیازی در سویا کسب کند.

در ادامه امتیازات این بازی را مشاهده می کنید.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


ویکتور والدس:7

برای هیچ کدام از گل ها نمی توان او را مقصر شمرد. به خصوص در نیمه دوم که تیم با 10 بازیکن در حال ادامه بود، چند نجات نیرومند داشت. او از پنجمین عنوان زامورای خود به عنوان دروازه بانی با کمترین گل خورده در لالیگا حفاظت کرد.
:: برچسب‌ها: امتیازات

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: پریماه کریمی / FCBarcelona.ir


تیم پپ گواردیولا در طی این چهار سال تنها در 11 بازی از 152 بازی خود، متحمل شکست شده است.

جوزپ گواردیولا که در بازی مقابل رئال بتیس (2-2) آخرین بار بر نیمکت سرمربی گری بارسا در رقابتهای لالیگا نشسته بود، رکورد دست نیافتنی از خود بر جای گذاشته است؛ تیم او در مجموع 152 بازی در لالیگا 116 برد، 47 مساوی و تنها 11 باخت داشته است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


412 گل زده و 109 گل خورده

تیم گواردیولا در مجموع بازیهای لیگ موفق به کسب 373 امتیاز - میانگین 93.25 در هر فصل- شده است؛ بهترین فصل آنها مربوط به فصل 2009/10 می شود که موفق شدند در نهایت با 99 امتیاز فصل را به پایان برسانند.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

                          به درخواست دوستان:


( دانلود کامل جشن قهرمانی بورسیا دورتموند )Mediafire  HOTFILE

 
:: برچسب‌ها:

به نام خدادانلود گلها و لحظات حساس بازی بتیس و بارسلونا ( هفته سی وهشتم)

لینک ها تکمیل شدند......


 رئال بتیس 2-2 بارسلونا

 

دانلود گلها با کیفیت عالی HD | گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمتHD WMV
              

بوسکتس 0-1
Mediafire


کاسترو 1-1

Mediafire

کاسترو 2-1
Mediafire

کیتا 2-2
Mediafire


(خلاصه نیمه اول)
Mediafire
(خلاصه نیمه دوم)
Mediafire


رئال بتیس 2-2 بارسلونا

 

دانلود گلها با کیفیت خیلی خوب| گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمت WMV

 

بوسکتس 0-1
Mediafire


کاسترو 1-1

Mediafire

کاسترو 2-1
Mediafire

کیتا 2-2
Mediafire

نظر یادتون نره
:: برچسب‌ها: دانلود گلهای لالیگا

مربی بارسلونا در آخرین بازی تیمش در حضور او موفق به پیروزی نشد

Pep Guardiola - Barcelona

 پپ گواردیولا، مربی جوان بارسلونا شنبه شب برای آخرین بار در رقابتهای لالیگا روی نیمکت مربیگری تیمش نشست و شاهد تساوی 2-2 تیمش مقابل رئال بتیس بود. پپ تمایل زیادی برای حضور در کنفرانس خبری بعد از بازی نداشت و به سختی پاسخ سوالات را می داد.

به عنوان مثال پاسخ گواردیولا درمورد آینده اش، این بود:« هیچ ایده ای ندارم. امیدوارم که خاطرات خوب، برای همیشه بماند.»

البته او در پاسخ به سوالی درمورد شایعاتی که درمورد اینده دانی آلوس به گوش می رسد ، بیشتر صحبت کرد و گفت:« تمام سوالات و ابهامات مرتبط با آینده به من ارتباطی ندارند ولی از دیدگاه من، دانی، بازیکن غیرقابل جایگزینی است. کاری که این پسر می کند، خیلی های دیگر نمی توانند انجام دهند. او در طول این سالها بازیکن فوق العاده تاثیرگذاری بوده و امیدوارم که همین طور بماند.»

 

مربی بارسا درادامه به این نکته اشاره کرد که اخراج دانی آلوس در نیمه دوم بازی، بر عملکرد ابی اناری ها تاثیرگذار بود و گفت:« بعد از اخراج دانی آلوس، شاهد بازی دیگری بودیم. ما کنترل بازی را از دست دادیم، چون با ده نفر،همیشه بازی کردن سخت تر می شود. در نهایت هم گل خوب کیه تا از راه رسید.»

گواردیولا، در جمله ای که چشمکی هم به آیتورکارانکا، دستیار مورینیو بود، گفت:« فکر نمی کنم که در رقابتهای لالیگا دل کسی برای من تنگ شود. این رقابتها قبل از انتصاب من در بارسا برگزار می شد و بعد از من هم دنبال خواهد شد.»

او درنهایت به ایبراهیم آفلای که بعد از سپری کردن روزهای سخت مصدومیت برای اولین بار در ترکیب اصلی بارسا ققرار گرفت تبریک گفت و به تمجید از کیه تا پرداخت:« به آفلای تبریک می گویم.درمورد کیه تا هم باید بگویم که او شایستگی این را دارد تا بیشتر بازی کند. کیه تا از هر نظر قابل اتکاست و به ما چیزهایی می دهد که نداریم
:: برچسب‌ها: مصاحبه

بارسلونا دقایق زیادی را ده‌نفره بازی کرد و بازی را در دقیقه 92 به تساوی کشاند.

بارسلونای ده‌نفره فصل خود در لالیگا را با تساوی دو بر دو مقابل رئال بتیس در ورزشگاه بنیتو ویامارتین به پایان برد. سیدو کیتا در دقیقه 92 گل زد تا بازی را به تساوی بکشد. این آخرین باری بود که پپ گواردیولا در لالیگا روی نیمکت بارسلونا می‌نشست.

بارسا بازی را خوب شروع کرد و پاس عالی لیونل مسی برای ابراهیم آفلای را کاستو توانست به خوبی دفع کند.

در نهایت بارسا روی کرنر در دقیقه 9 به گل رسید. کرنر را چابی فرستاد و بوسکتس با ضربه‌ سری مهارنشدنی گل اول را زد.

بارسا کاملا آسوده به نظر می‌رسید اما دنی آلوز در دقیقه 53 معادلات این تیم را بر هم زد. او جفرسون مونترو را بی‌دلیل سرنگون کرد و کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد.

 

بتیس دست به حملات گسترده زد و در دقیقه 71 بازی را به تساوی کشاند. روکه سانتاکروس توپ را با سر مقابل پای کاسترو انداخت و این مهاجم در حالی که ویکتور والدس به پیش آمده بود تا توپ را بگیرد آن را به گل تبدیل کرد.

بتیس در دقیقه 75 روی پاس بنات و ضربه کاسترو که از دفاع بارسا گذشته بود به گل دوم رسید. این شانزدهمین گل فصل او بود.

گواردیولا و یارانش داشتند فصل را با چهارمین باخت تمام می‌کردند که کیتا به کمک تیمش شتافت. او سانتر مارتین مونتویا را با ضربه سر به گل تبدیل کرد و پایانی دراماتیک در دقیقه 92 برای مربی تیمش رقم زد.

بتیس فعلا در رتبه سیزدهم است اما این جایگاه می‌تواند تغییر کند. بارسا هم که یک بازی در فینال جام حذفی برایش مانده در رده دوم لیگ را به پایان رساند.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


بارسا شنبه برای رویارویی با بتیس به سویا سفر می کند. بتیس یکی از معروف ترین باشگاه های اسپانیایی با تاریخچه ای سرشار از تلاش های قهرمانانه، دو جام اسپانیا و یک عنوان لیگ می باشد. این تیم که سال پیش از دسته اول به لیگ برتر راه یافته بود، با تکیه بر جایگاه دوازدهم در میانه جدول، خیالش از بابت سقوط نکردن راحت است.

تاریخچه

این باشگاه در سال 1907 تاسیس شد. بتیس در فصل 1934/35 عنوان یکی مانده به آخرین لیگ قهرمانان پیش از جنگ داخلی را کسب کرد، اما هواداران مجبور بودند برای کسب عنوانی دیگر - جام اسپانیای سال 1997 - تا بعد از مرگ فرانکو صبر کنند. آن ها در طول این وقفه به تلاش و تمرین مشغول بودند و اولین و تنها تیم اسپانیایی هستند که موفق به کسب عنوان در دسته های اول، دوم و سوم شده اند. بتیس آوازه بهترین و بدترین تیم را کسب کرد و از این رو باری دیگر کسب عنوان برای آن ها متوقف شد(در فصلی که حتی تا مرحله یک چهارم نیمه نهایی جام یوفا نیز پیش رفته بودند).

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


در دهه 80 دوباره در لیگ برتر دیده شدند و طعم موفقیتی دوباره را چشیدند، اما در سال 1991 به دلیل مسائل مالی افت دیگری داشتند و سه سال را در لیگ دسته یک سپری کردند. در اولین فصل بازگشتشان در وقت های اضافه جام را در مقابل بارسا از دست دادند و در لیگ به مقام سوم رسیدند. پس از سقوطی دیگر در سال 2000، در بازگشتی دوباره مقام چهارم را کسب کردند. موقعیتی که در سال 2005 نیز برای آنان تکرار شد و در این فصل موفق به فتح جام حذفی اسپانیا شدند. سالی پس از آن آغاز کار آن ها در لیگ قهرمانان مشاهده شد، اما دوباره در طی مبارزاتی ضعیف در سال 2009 سقوط کردند. فصل پیش آنها در رقابتهای قهرمانی دسته یک به پیروزی رسیدند و مجوز ورود به لیگ برتر را کسب کردند.
:: برچسب‌ها: لالیگا
 • سرمربی کاتالان‌ها روز جمعه اعلام کرد که بعد از 4 سال، در پایان فصل
  نوکمپ را ترک خواهد کرد و باشگاه بارسا تیتو ویلانووا را به عنوان جانشین
  او معرفی کرد.

                          
  مورینیو: امیدوارم گواردیولا از دوران مرخصی اش لذت ببرد
     
   ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، برای پپ گواردیولا در ادامه دوران حرفه اش آرزوی موفقیت کرد.

  سرمربی کاتالان ها روز جمعه اعلام کرد که بعد از 4 سال، در
  پایان فصل نوکمپ را ترک خواهد کرد و باشگاه بارسا تیتو ویلانووا را به
  عنوان جانشین او معرفی کرد.

  مورینیو که اعلام کرده بود تا پایان فصل در کنفرانس های
  مطبوعاتی لالیگا حضور پیدا نخواهد کرد، امروز به جای کارانکا مقابل
  خبرنگاران قرار گرفت و به سوالات آنها پیش از دیدار حساس مقابل بیلبائو
  پاسخ داد.

  او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" در مورد تصمیم گواردیولا برای
  ترک بارسا، مهمترین مسئله این است که او خوشحال باشد. امیدوارم او از
  دوران مرخصی اش لذت ببرد و از همین جا او را در آغوش می گیرم."

  مورینیو همچنین اعلام کرد قهرمانی در سه لیگ انگلیس، ایتالیا و
  اسپانیا برایش یک اتفاق ویژه است. رئال برای قهرمانی در لالیگا، در سه
  دیدار باقی مانده تنها به یک پیروزی نیاز دارد.

  " تا زمانی که قهرمانی قطعی نشود، همه چیز در حد تئوری است.
  طبیعی است که آرم هستم. این آخرین لیگ من نخواهد بود؛ فرصت دوباره ای برای
  جشن گرفتن وجود دارد؛ من آدم جشن های بزرگ نیستم. اما باید بگویم که یکی از
  اهداف من قهرمانی در سه لیگ معتبر اروپایی بود و فکر می کنم وقتی به این
  هدف برسم، باید از آن بسیار لذت ببرم."
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

مربی بارسا در صحبتهایی اعلام کرد که نیازی نمی بیند که درمورد رابطه اش با تیتو اطلاعاتی به خبرنگاران بدهد

Pep Guardiola - Barcelona

پپ
گواردیولا روز جمعه در کنفرانسی خبری پیش از بازی تیمش مقابل بتیس شرکت کرد
و در این کنفرانس که آخرین کنفرانس خبری او پیش از آغاز یک بازی در
رقابتهای لالیگا بود در مورد انتصاب تیتو و شرایط تیم بارسا به صحبت پرداخت

دراینجا می توانید گزیده ای از صحبتهای پپ را مطالعه کنید:

انتصاب تیتو:
من چرا باید درمورد رابطه ام با تیتو به شما بگویم؟ اگر برایتان جالب است،
بگوئد. اجازه بدهید که رابطه میان من و تیتو هرجوری که هست، خوب یا بد،
بین خودمان باشد.

 

همکاری مجدد با تیتو:خیلی
بعید است. او با در دست گرفتن هدایت بارسلونا، درس شجاعت و شهامت را داد و
امیدوارم که تیتو برای مدتی طولانی اینجا بماند. این نشانه آن است که
اوضاع خوب پیش می رود.

اطلاع از انتصاب تیتو:من همان روزی که در کنفرانس خبری از تصمیمم برای جدایی از بارسلونا صحبت کردم، متوجه شدم که تیتو جانشین من است

صحبتهای لاپورتا:   من درمورد دلیلم برای جدایی از بارسا خیلی شفاف صحبت کردم و کاملا شفاف اعلام کردم که چرا فصل بعد مربی بارسا نخواهم بود.

مصدومیت پینتو و غیبت او در بازی با بتیس:پینتو مصدوم است و دربازی با بتیس تیم را همراهی نمی کند ولی برای فینال کوپا دل ری به اوج آمادگی خواهد رسید.

سال رویایی بارسا:
من برای یک سال استراحت خواهم کرد و بعد از آن خواهیم دید که چه خواهد شد.
من برنامه های از پیش تعیین شده ای ندارم و برای آینده مربیگری ام پیش
بینی نکرده ام. باید ببینیم که چه خواهد شد. من کاری خواهم کرد.ولی به ندرت
چهره من را خواهید دید. الان حالم خوب است، بدون دل نگرانی. من کارهای بدی
انجام داده ام ولی از خودم گله و شکایتی ندارم. به عقب نگاه کنید و می
بینید که کارهای خوب و یا بدی را انجام داده اید ولی الان دیگر فایده ای
ندارد.هرکسی می تواند اشتباه کند.من پیشمان نیستم و به خاطر کارهایم احساس
شرمساری نمی کنم.

شایعات منتشره درمورد شرایط ومصدومان بارسا:زمان
زیادی تا فینال کوپا دل ری مانده و هرروز باید اخبار را دنبال کرد. یک
نکته، اخبار خروجی است و نکته دیگر، نحوه ای که شما خبرنگاران، آن را
بازتاب می دهید. الان چند هفته ای تا فینال باقی است و اخبار فراوانی منتشر
می شود.این غیرقابل اجتناب است. سعی می کنم برای بازی فینال تیم را ایزوله
کنم تا تیممان بتواند در مسیر مناسب و درکمال آرامش و سکوت به حرکتش ادامه
دهد

*اتلتیک بیلبائو، حریف فینال جام حذفی:
ما مقابل اتلتیک پرتوقعی قرارخواهیم گرفت. آنها تیمی بودند که بیشترین
احساسات را در اروپا برانگیختند و بازیهای جذابی را به نمایش گذاشتند و
حریف سرسختی برای ما خواهند بود

مصدومیت پویول:
دکتر کوگات روز شنبه او را عمل می کند.پویول زیر دست فرد قابل اطمینانی
جراحی می شوند و پزشکان خواهند گفت که اوضاع زانوی او چطور خواهد بود. او
امسال کمک  فراوانی به ما کرد. کارلس اگر خوب باشد، همیشه می خواهد بازی
کند و این برای بارسلونا خیلی خوب است که شرایط سنی و ذهنی او، مانه از این
نمی شود.کارلس تابستان سخت دیگری را پیش رو دارد و مهم این است که به خوبی
بتواند خود را بازیابی کند

روند بهبود ویا:روند
بهبود ویا به خوبی طی می شود. پزشکان احتمال حضور او در یورو2012 را می
دهند و البته این به تصمیم سرمربی تیم هم بستگی دارد. بیسنته در این باره
تصمیم می گیرد

جدایی لوئیس انریکه از رم:
انریکه دررم عملکرد فوق العاده ای داشت.این اصلا آسان نیست. تصمیم، تصمیم
خود لوئیس است . زمانی که او تصمیمی می گیرد، به این خاطر است که کاملا
مجاب شده است.

سرخیو
لوبرا، دستیار تیتو: مسائل آینده به من مربوط نمی شود. باید دراین مورد از
مدیران ورزشی باشگاه سوال کنید.من نمی خواهم درمورد اینده صحبت کنم
:: برچسب‌ها: مصاحبه

تیتو می خواهد از همین ابتدا گربه را دم حجله بکشد و همه چیز را تحت کنترل داشته باشد؛ دقیقا مثل دوران همکاری اش با پپ گواردیولا.

Tito Vilanova - FC Barcelona
با
وجودی که هنوز زمان زیادی  تا آغاز اردوی پیش فصل تیمهای باشگاهی باقی
مانده، اما تیتو ویلانووا، دستیار این فصل پپ گواردیولا و مربی فصل بعد این
تیم، از هم اکنون برنامه های کاری اش را به صورت مشخص و مجزا ، برنامه
ریزی کرده است. او علاوه بر دیدار با ساندرو روسل برای نهایی کردن قراردادش
با بارسلونا و مذاکره با آندونی سوبی سارتا در مورد حاضران و غایبان
برنامه بارسا برای فصل بعد ،برنامه هایی برای دیدار نفر به نفر با بازیکنان
مهم و تاثیر گذار تیمش هم دارد و درنظر دارد تا در این دیدارهای شخصی،
اهداف و برنامه هایش را برای مهره های کلیدی تیم بازگو کند.
البته
هنوز تاریخ و زمان دقیق این دیدارها مشخص نشده ولی طبق گزارش منتشره در
روزنامه مادریدی « آ.اس » برنامه این دیدارها ممکن است جلو بیفتد. دلیلش
چیست؟ کاملا روشن است. بلافاصله بعد از برگزاری فینال کوپا دل ری که در روز
25  ماه می برگزار می شود، بازیکنان ملی پوش بارسلونا باید در اردوی تیم
ملی اسپانیا حضور یابند. از همین رو قرار است که پیکه و سسک فابرگاس پیش از
حضور در اردوی تیم ملی کشورشان، به دفتر تیتو بروند تا در این جلسات فردی،
وظایف فردی آنها در اردوی تیم کاتالان، در آستانه فصل جدید به آنها
یادآوری شود.
قطعا
کارلس پویول هم به دفتر مربی جدید تیمش فرا خوانده خواهد شد؛ هرچند که با
توجه به مصدومیت و غیبت او در رقابتهای یورو، او می تواند در زمان مناسب
تری با تیتو دیدار کند. پویول باید به زودی زیر تیغ جراحی برودو از همین رو
شانس حضور در ویور را ندارد.
تیتو
می خواهد از همین ابتدا  گربه را دم حجله بکشد و همه چیز را تحت کنترل
داشته باشد؛ دقیقا مثل دوران همکاری اش با پپ گواردیولا. این مربی جوان به
خوبی می داند که مهره های کلیدی بارسا، حرفهای زیادی برای گفتن ونکات زیادی
برای یاد گرفتن دارند و این می تواند ارتباطی دوطرفه بوده و او نیز از
شاگردانش نکات جدیدی بیاموزد.
یکی
دیگر از مسائلی که در طول روزهای آتی در دفتر تیتو به آن پرداخته خواهد
شد،یافتن مربی دوم برای بارساست تا بدین ترتیب اندکی از مسئولیتها از دوش
تیتوبرداشته شده و کار او اندکی آسان تر شود. اکنون نامهای متعددی مطرح شده
ولی هنوز هیچ خبر تائید شده ای دراین باره منتشر نشده است: آئورلی
التیمیرا، یکی از دستیاران کنونی گواردیولا ممکن است دستیار تیتو شود و
دراین میان نام چاپی فررر و احتمال بازگشت او به بارسا هم به گوش می رسد.
گزینه مورد علاقه خود تیتو، جوردی رورا است که درکنار دومنک تورن و کارلس
پلانچارت، این روزها مسئولیت آنالیز حریف های بارسلونا را برعهده دارند.:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


قوزک
پای راست این دروازه بان دچار پیچ خوردگی شده و برای شرکت در آخرین بازی
فصل همراه با تیم به بتیس سفر نخواهد کرد. گواردیولا 15 بازیکن تیم اصلی که
شامل کیتا و جوانانی همچون اویر، تیو، مونتویا و بارترا می شود را همراه
خود خواهد برد. در این میان الکسیس همچنان از میادین به دور است و سفر به
بنیتو ویامارین باندا را از دست خواهد داد.

خوزه مانوئل پینتو به
دلیل قوزک آسیب دیده اش در تمرین امروز شرکت نکرد و برای رویارویی با بتیس
در ساعت 22:00 روز شنبه در ترکیب قرار نگرفت. گواردیولا اویر اولازابال را
از بارسا ب فراخواند تا به عنوان جایگزین همراه با تیم به سویا سفر کند.
بارترا، تیو، مونتویا و اویر از تیم ب، با 15 بازیکن تیم اصلی که شامل کیتا
- با بهبودی از مصدومیتش در ناحیه ماهیچه پا - می شود همراه خواهند شد.
پیکه و کوئنکا که حضور هر دو روز سه شنبه قطعی اعلام شد، به ترکیب تیم اصلی
باز می گردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

پویول
دور از میادین است و روز شنبه تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. این در حالی
است که الکسیس هنوز به طور کامل از مصدومیتش در ناحیه همسترینگ رهایی
نیافته است. ویا، فونتاس و آبیدال که مدتی طولانی است با مصدومیت دست و
پنجه نرم می کنند نیز حضور نخواهند داشت.
:: برچسب‌ها: تمرینات

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


سرمربی کنونی اف سی بارسلونا، از شجاعت مربی فصل آینده - تیتو ویلانووا - می گوید.

جوزپ
گواردیولا خیلی مایل به صحبت در مورد آینده بارسا نبود؛ چون در واقع احساس
می کرد او فرد مناسب این مباحث نیست. گواردیولا در کنفرانس مطبوعاتی امروز
در مورد تیتو ویلانووا که جانشین او در فصل آینده خواهد بود، گفت:  «تیتو با توجه به اراده قوی اش در این مسند خواهد نشست و این نشان از شجاعت و شهامت او دارد». پپ در جواب پرسشگران مبنی بر فاصله آشکار او و دستیارش، این چنین پاسخ داد:  «من
لازم نمی بینم رابطه ام را با تیتو توجیه کنم. اجازه دهید رابطه مان را
همانطور که تمایل داریم پیش ببریم، نه آنچه شما دوست دارید»
.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

حضور والدس در سویا

به
دنبال مصدومیت مچ پای پینتو، گواردیولا اعلام کرد که دروازه بان آغازین
او، ویکتور والدس خواهد بود. البته اعلام شد که آسیب دیدگی پینتو نیز جدی
نیست و در صورت بهبودی می تواند در فینال جام حذفی حضور داشته باشد.

اگرچه
این مسابقه، اهمیت چندانی برای هیچ از یک دو تیم بارسا و بتیس ندارد،
گواردیولا معتقد است که هر دو تیم خواهان پایانی مناسب در اختتامیه این فصل
هستند. پپ در سخنانش اشاره کرد:  «آنها تیم سخت
کوشی هستند و اگر در بهترین فرم خود حاضر نشویم، می توانند مشکل ساز شوند.
این بازی، آماده سازی خوبی برای فینال پیش رو می تواند به شمار آید»
.
:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: اف سی بارسلونا دات آی آر
نویسنده: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


11
می 1984 در تقویم ذهن دوستداران فوتبال، نوید یک رویداد مهم را می دهد.
چشم گشودن یک ستاره، جادوگری که در استمفورد بریج غوغا می کند، شوالیه رنگ
پریده ای که در دقیقه 117، یک کشور را به آسمان ها می برد و او کسی نیست
جز؛ آندرس اینیستا لوژان اهل فوئنتلیبای اسپانیا.

پسر نوجوانی که در
سن 12 سالگی، مشغول بازی برای آلباسته در تورنمنت بورونت بود از سوی
استعداد یاب های بارسا، نشانه گذاری شد. پیوستن به بارسا و پیمودن پله های
ترقی در برابر هدفش، حضور در تیم اصلی، کوچک جلوه می نمود. سرانجام
قرارگرفتن در بین بازیکنان بارسا ب و تبدیل شدن به یک بازیساز کامل تحت
مربیگری ماریا گونزالو او را به آروزیش، یعنی بازی در تیم اصلی رساند.
اولین مسابقه اش نیز سال 2002 در برابر اف سی بروژ و در بلژیک صورت گرفت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

اینیستا
از همان ابتدا، با تکیه بر استعداد و مهارت هایش به دنبال جایگاه ثابتی در
بین بزرگان بارسا بود. تا اینکه در فصل 2005/06، به علت مصدومیت طولانی
مدت بهترین دوست کنونی اش، ژاوی هرناندز، به عنوان یکی از اصلی ترین
بازیکنان مطرح شد. او که همیشه در حال تلاش برای ارتقا مهارتهایش بوده است،
اکنون به جایی رسیده که به خوبی با هر دوپایش شوت می زند، حریف را دریبل
می کند و باتوجه به اقتضای بازی و خواست مربی، در گوشه زمین تیم را به جلو
می راند.

  


:: برچسب‌ها: اختصاصی fcbarcelonair

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


بازیکن
اهل مالی- سیدو کیتا - پس از دو روز دوری از تمرینات به دلیل آسیب دیدگی
در پای چپش، بار دیگر به تمرینات بازگشت. این درحالی است که الکسیس همچنان
در حال انجام تمرینات انفرادی و بازیابی مصدومیت همسترینگش به سر می برد.

بارسا
همچنان برای بازی خارج از خانه در برابر بتیس که آخرین مسابقه فصل نیز
شمرده می شود، در حال آماده سازیست. تیم امروز در زمین شماره یک سیوتات
اسپورتیوا خوان گمپر، به همراه هافبک مالیایی اش که به دلیل مصدومیت ماهیچه
پای چپ دو روز از سایرین دور بوده است، به تمرین پرداخت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

الکسیس
سانچز نیز در این میان حضور داشت اما به طور انفرادی به تمرین مشغول بود.
او که از آسیب دیدگی همسترینگ رنج می برد، دو بازی گذشته در برابر اسپانیول
و مالاگا را نیز از دست داده و همچنان در حال ریکاوری است. تیو، مونتویا و
بارترا از تیم ب، در میان بازیکنان تیم اصلی نیز حضور داشتند.

  


:: برچسب‌ها: تمرینات

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: مسعود مسکنی / FCBarcelona.ir


آینده
مهاجم سابق بارسلونا، بویان کرکیچ پس از آخرین بازی آس رم در سری رقابتهای
سری آ، در حالی که موقعیت این تیم در لیگ معلوم است، مشخص خواهد شد.

آس
رم با سرمربی گری لوئیز انریکه، پس از نتیجه های ضعیف، شانس حضور در لیگ
قهرمانان اروپا را از دست داد، که می تواند در آینده انریکه به عنوان
سرمربی این تیم تاثیر گذار باشد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

انتقال
اولیه بویان به رم امری پیچیده بود که بارسا موظف است در سال 2014 وی را
دوباره خریداری کند؛ علیرغم شنیدن شایعاتی مبنی بر اینکه سران باشگاه رم می
خواهند بلافاصله بویان را به بارسلونا بازگردانند، گزارشهای جدید حاکی از
آن است که این باشگاه تمایل زیادی برای خرید قطعی این بازیکن از بارسلونا
دارد. با این وجود چندان به نظر نمی رسد که این باشگاه حاضر باشد 28
میلیونی را که در قرارداد این بازیکن ثبت شده است، پرداخت کند. به نظر می
رسد که این باشگاه خواهان حفظ این بازیکن برای مدت زمان طولانی است.

  


:: برچسب‌ها: نقل و انتقالات

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: شکیبا رهنما / FCBarcelona.ir


روز 21 ژوئن لئو مسی در بازی خیریه ای در بوگوتا به میدان خواهد رفت. تیمی که  «یاران مسی»
خوانده می شود متشکل از خاویر ماسکرانو، دنی آلوز و الکسیس سانچز است در
حالی که فالکائو گارسیا از اتلتیکو مادرید، کاپیتان تیم دیگر تحت عنوان  «بقیه دنیا» خواهد بود.

امروز
مدیر برنامه لئو مسی، گیلرمو مارین، 22 بازیکنی که در این بازی حضور
خواهند داشت و دیگر جزئیات بازی را در اختیار رسانه ها قرار داد. سود حاصل
از این بازی به کودکان آسیب دیده کلمبیا اهدا خواهد شد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

مارین در کنفرانس خبری گفت:  «لیونل
از حضور در کلمبیا [برای این بازی] بسیار خوشحال است؛ نه فقط به خاطر
اینکه در یک بازی دوستانه حضور خواهد داشت بلکه به خاطر کمک به کودکان آسیب
دیده و برنامه ای که برای سود حاصل از این بازی نگاشته شده است»
.

  


:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


این
هافبک بارسا معتقد است که فصل بعد با حضور تیتو ویلانوا به عنوان مربی
تیم، سبک بازی و اصول کلی تغییر چندانی نسبت به چهار فصل گذشته نخواهد کرد.

هنگام
تکرار این که تیم به تصمیم جوزپ گواردیولا مبنی بر کناره گیری از مربیگری
بارسا احترام می گذارد، تیاگو آلکانترا مربی جدید بارسا، تیتو ویلانوا را
ستود. این بازیکن گفت که تیم سال بعد  «کم و بیش مانند سال های قبل خواهد بود». او افزود:  «چیز
جدیدی اتفاق نخواهد افتاد جز این که فردی را که برایمان اهمیت بسیاری دارد
را از دست داده ایم. او [گواردیولا] برجسته ترین غایب رختکن خواهد بود.
تیتو همیشه در کنار گواردیولا بوده است. او تیم را به خوبی می شناسد و می
داند چه چیزی می خواهد»
.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

در این میان این هافبک گفت که تیتو و بازیکنان به کار کردن با یکدیگر عادت دارند:  «ما
به این که تیتو را در رختکن ببینیم، کاملا عادت داریم. ما او را می شناسیم
و او نیز ما را می شناسد. من معتقدم او خود را با پست جدیدش به خوبی وفق
خواهد داد و ما نیز مشکلی در قبول او به عنوان سرمربی نخواهیم داشت. ما
اعتماد بسیاری به او داریم»
. او همچنین در مورد تلاش گواردیولا و تیتو در طول چهار سال گذشته صحبت کرد و متذکر شد که  «هنگامی که تیتو از نظر تاکتیکی ما را راهنمایی می کرد، گواردیولا مراقب وضعیت روحی و روانی ما بود».

  


:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مارال مجید زاده / FCBarcelona.ir


اف
سی بارسلونا بعد از ظهر این دوشنبه، توسط IFFHS به عنوان بهترین باشگاه
جهان در دهه اول قرن 21 معرفی شد. باشگاه مجموعا 7 عنوان مراسم جهانی IFFHS
که در هتل W در بارسلونا بود را از آن خود کرد.

اف سی بارسلونا بعد
از ظهر این دوشنبه برنده 7 عنوان در مراسم جهانی IFFHS شد. بارسا به عنوان
بهترین باشگاه جهان در اولین دهه از قرن 21 - 2001 تا 2010 - و به عنوان
بهترین تیم سال 2011 انتخاب شد. مراسم، در هتل W شهر بارسلون، با حضور نایب
رئیس جوزپ ماریا بارتومئو، مدیر یوردی مستر و مدیر فوتبالی آنتونی زوبی
زارتا برگزار شد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

برترین های قرن 21

از
37 عنوانی که در مراسم امشب اهدا شد، 7 عنوان به اف سی بارسلونا تعلق
یافت. در میان آنها، دو عدد از مهمترین عنوان ها - بهترین تیم اروپایی دهه و
بهترین تیم جهان در این دهه - قرار داشتند. تیم از سال 2001 تا 2010، دو
لیگ قهرمانان (2006 و 2009)، یک جام باشگاههای جهان (2009)، یک سوپرکاپ
اروپا (2009)، 4 عنوان لالیگا (2004/05، 2005/06، 2008/09 و 2009/10)، یک
جام حذفی (2008/09) و سه سوپرکاپ اسپانیا (2007،2006 و 2010) را بدست آورده
است.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


فوق
ستاره آرژانتینی در این فصل بیش از هر زمان دیگری گلزنی کرده است و تا
اینجای کار، به تنهایی بیشتر از 13 تیم لالیگایی به گل رسیده است. 9 گلی که
وی در سه بازی گذشته اش به ثمر رسانده به این معنی است که او از 49 برنده
گذشته جایزه پیچیچی، بیش از دو برابر گلزنی کرده است. مسی در سه بازی گذشته
اش موفق به زدن 9 گل شده است که این دومین رکورد او از این حیث در باشگاه
محسوب می شود. همچنین در لالیگای این فصل تنها 6 تیم موفق شده اند که بیشتر
از مسی گلزنی کنند.

لئو مسی با به ثمر رساندن دو گل در برابر رایو،
سه گل مقابل مالاگا و چهار گل به اسپانیول در روز شنبه، در سه بازی اخیر
خود موفق شده است 9 بار دروازه حریفان را باز کند، از این نظر، این آمار،
دومین رکورد برتر این بازیکن به حساب می آید. تنها آمار برتر او نسبت به
این رکورد، 10 گلی بود که وی در سه بازی متوالی به ثمر رساند که عبارتند
از: والنسیا (5-1، 4 گل)، اتلتیکو مادرید (2-1، 1 گل) و بایر لورکوزن (
7-1، 5 گل).

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

گلزنی بیش از 13 تیم

9
گلی که او در بازیهای اخیرش به ثمر رساند، در هفته گذشته تعداد گلهایش را
در لالیگا از 41 به 50 رساند. میزان گلزنی او در لالیگای این فصل، بیش از
13 تیم حاضر در این لیگ می باشد. ریسینگ با تنها 26 گل تیمی می باشد که
کمترین گل را در این فصل به ثمر رسانده است؛ این آمار نزدیک به نصف تعداد
گلهای مسی است. تنها شش تیم در این فصل بیشتر از این بازیکن به گل رسیده
اند: مادرید (117)، والنسیا (59)، مالاگا (53)، بیلبائو (52)، رایو وایکانو
(52) و لوانته (51). اگر مسی بتواند هفته آینده هت تریک دیگری را به نام
خودش به ثبت برساند، می تواند از سه تیم دیگر - در صورت گل نزدن آن ها -
پیشی بگیرد.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


روز
گذشته اکثر رسانه ها، مخصوصا رسانه های کاتالونیا، صفحه اصلی خود را به
خداحافظی مربی بارسا اختصاص دادند. لئو مسی نیز با رسیدن به 50 گل در
لالیگا، کانون توجه بود.  «فراموش نشدنی» و  «به زودی شما را خواهم دید» بیشتر سرتیتر روزنامه های دنیا را تشکیل می دادند.

پنج
می هرگز از ذهن هواداران بارسا پاک نخواهد شد. در این روز جوزپ گواردیولا
برای آخرین بار تیمش را در نیوکمپ و در یک بازی کاملا احساسی مقابل
اسپانیول رهبری می کرد. وداع گواردیولا با نیوکمپ کانون توجه اصلی صبح
امروز رسانه های سراسر دنیا بود و به همین خاطر متن سخنرانی او و جشنواره
گل مسی روی صفحه اصلی اکثر مطبوعات سراسر دنیا قرار گرفت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

روز
گذشته، روزنامه های کاتالونیا من جمله اسپورت و الموندو دیپورتیوو، صفحه
اصلی خود را به مراسم باشکوه خداحافظی پپ گواردیولا در نیوکمپ اختصاص داده
بودند. چهار گل مسی نیز مزید بر علت شده بود تا این روزنامه ها به صورت
گسترده تری این مراسم را برای علاقه مندان بازتاب دهند. رسانه های بین
المللی سراسر دنیا نیز در صفحه اصلی خود از نمایش عالی ستاره آرژانتینی آبی
و اناری پوشان که در یک فصل لالیگا به رکورد بی نظیر 50 گل دست یافته بود،
نوشتند.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

این مهاجم 30ساله در رقابت های جام باشگاه های جهان دچار مصدومیت شد و
هنوز در سال 2012 به میدان نرفته است اما هنوز امیدواری هایی به حضور او در
رقابت های یورو وجود دارد.

David Villa - Barcelona
David Villa - Barcelona

دکتر خاویر مینانو، پزشک تیم ملی اسپانیا، به حضور داوید ویا در رقابت های یورو 2012 امیدوار است.

این مهاجم 30ساله در رقابت
های جام باشگاه های جهان دچار مصدومیت شد و هنوز در سال 2012 به میدان
نرفته است اما هنوز امیدواری هایی به حضور او در رقابت های یورو وجود دارد.

این در حالی است که ویسنته
دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، به تازگی اعلام کرد که تا آخرین لحظه در
انتظار ویا خواهد ماند و پزشک لافوریا روخا هم احساس می کند مهاجم باتجربه
بارسا شانس حضور در یورو را دارد.

مینانو در گفتگو با افه
گفت:" ویا باید هرچه زودتر در تمرینات گروهی شرکت کند و باید همچنان به
پیشرفت ادامه بدهد. ما چند روز قبل با هم دیدار کردیم و ریکاروی او طبق
برنامه پیش می رود. من به حضور او خوش بین هستم."

اسپانیا در مرحله مقدماتی
یورو با تیم های کرواسی، ایتالیا و ایرلند جنوبی هم گروه است و در اولین
دیدار با لانازیوناله روبرو خواهند شد.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

مدافع باتجربه بارسا از ناحیه زانو مصدوم شده و ممکن است شانس حضور در رقابتهای یورو2012 را از دست بدهد

Carles Puyol - FC Barcelona

کارلس
پویول،  مدافع باتجربه بارسلونا از ناحیه زانو دچار مصدومیت شده و ممکن است
نتواند در رقابتهای یورو 2012 تیمش را همراهی کند. مصدومیتی که ازناحیه
گریبانگیر او شده، شانس حضور او در اردوی تیم ملی اسپانیا را با اما و
اگرهایی مواجه کرده.

این خبر
هنوز به صورت رسمی توسط مسئولان باشگاه کاتالان تائید نشده ولی این طور به
نظر می رسد که این مدافع باتجربه به طور قطع شانس حضور در فینال کوپا دل ری
را از دست خواهد داد.

طبق گزارش منتشره در روزنامه ال موندو دپورتیوو ممکن است کار او به عمل جراحی هم کشیده شود.

این مدافع
باتجربه در جریان دیدار تیمش مقابل اسپانیول از ناحیه زانو احساس ناراحتی
می کرد و بعد از انجام تستهای ابتدایی،این خبر نه چندان خوشایند به گوش
رسید. درانتظار اخبار جدیدتری درمورد   شرایط فیزیکی او باشید.

پویول شش هفته از میادین ورزشی به دور خواهد بود و در یورو2012 نیز حضور نخواهد داشت
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

ماسچرانو: تیتو سایه پپ بود؛ بارسای مسی و گواردیولا را همیشه دریاد خواهم داشت

تیتو،به عنوان مربی دوم تیم، به بهترین نحو ممکن وظایفش را انجام می
داد و در زمانی که بیمار شده بود و از ما دور بود، غیبتش کاملا محسوس بود.

Javier Mascherano - Barcelona
Javier Mascherano - Barcelona
 
خاویر ماسچرانو،ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا، در گفتگویی که با بارسا تی وی داشت به تمجید از تیم بارسای گواردیولا پرداخت
او
دراین باره گفت:« گواردیولا به من چیزهای زیادی یاد داد . او یکی از آن
مربیانی است که بیش ازسایرین باعث رشد من شده.گواردیولا جایگاه من را تغییر
داد و از آن زمان به بعد، یک قبل و بعد بزرگ در کارناامه ورزشی ام ایجاد
شد.»
او
نه تنها از مربی بارسا، بلکه از هواداران این تیم نیز تمجید کرد:« مردم
متوقع هستند ولی احمق نیستند. حتی اگر ما جام قهرمانی ای را هم به دست
نیاوریم، هواداران می دانند که تیم ما چه کار بزرگی انجام داده. امسال،
الگوی خوبی برای ما بود.»
ماسچرانو
حمایت خود را از تیتو ویلانووا نیز ابراز کرد و گفت:« تیتو سایه گواردیولا
بود. او به عنوان مربی دوم تیم، به بهترین نحو ممکن وظایفش را انجام می
داد و در زمانی که بیمار شده بود و از ما دور بود، غیبتش کاملا محسوس بود.
او عملکرد باثبات و خوبی داشت. الان فرصت در اختیار او قرار گرفته است.»
ستاره
باتجربه بارسلونا در بخش پایانی صحبتهایش درپاسخ به سوالی درمورد مسی
گفت:« کلمه ای برای توصیف مسی ندارم. من یک بار از مسی پرسیدم که آیاحواسش
هست که چه موفقیتهایی را به دست می آورد یا نه و خوشبختانه خودش نمی فهمد
که این روزها چه کارهایی انجام می دهد. ما همیشه این بارسلونای مسی و
گواردیولا را دریاد خواهیم داشت.»:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


صدها
هزار پیام محبت آمیز در حمایت از پپ گواردیولا از سوی کابران شبکه های
اجتماعی تویتر، فیسبوک و غیره برای این مربی محبوب فرستاده شده است. عبارت graciesPep# – متشکریم پپ – از نظر تعداد بازدید در شبکه تویتر یک رکورد جهانی را به خود اختصاص داد.

خبر
وداع جوزپ گواردیولا در نیوکمپ، در شبکه های اجتماعی نیز بازتاب گسترده ای
داشت. در حالیکه هزاران هوادار بارسا از طریق حضور خود در استادیوم عواطف
خود را نسبت به گواردیولا ابراز می کردند، کاربران بسیاری از سراسر دنیا هم
بصورت آنلاین به حمایت خود از مربی محبوب آبی واناری پوشان برخاستند.
همزمان با بازی بارسا - اسپانیول، عبارت graciesPep#
– متشکریم پپ – در تویتر از نظر تعداد بازدید، یک رکود جهانی را ثبت کرد.
از ساعت 20:00 (همزمان با شروع بازی) بر تعداد کاربرانی که در تویتر به
حمایت از گواردیولا می پرداختند همچنان اضافه می شد. بر اساس آماری که از
شبکه توتیر بدست آمده بود، تعداد مشتاقان گواردیولا در این شبکه از 3,100
در ساعت 20:00 به 55,000 نفر در ساعت 23:45 افزایش یافت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

همچنین
بسیاری از هواداران گواردیولا در شبکه های اجتماعی بودند که در صفحات دیگر
به حمایت از این مربی می پرداختند. بعضی از آنها در صفحات اجتماعی مربوط
به بازیکنان اصلی تیم از مربی بارسا تشکر کردند. آندرس اینیستا یکی از این
بازیکنان بود که در صفحه شخصی خود نوشته بود:  «پایانی خاطره انگیز در ورزشگاه خانگی. متشکریم، مربی عزیز».
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: محمد تقی پور / FCBarcelona.ir


گواردیولا
بعد از خداحافظی نهایی اش با هواداران، همراه با خانواده و دوستان نزدیکش
به زمین نیوکمپ بازگشت تا به همراه آنها آخرین حضور در نیوکمپ را تجربه
کند.

هیجان و احساسات شب گذشته هرگز به این زودی ها از خاطره پپ پاک
نخواهد شد. خانه او، مردم او و حامیان و پشتیبانان وی در آخرین بازی در
نیوکمپ به ستایش و تحسین وی پرداختند. پپ بعد از شلوغی و تجمع مردم ورزشگاه
را ترک کرد و وقتی که اکثر نورافکن های ورزشگاه به حالت خاموش در آمد، با
همسر و سه فرزندش به زمین نیوکمپ بازگشتند. این تشریفات، زمانی که پپ در
سال 2001 به عنوان بازیکن از فوتبال خداحافظی کرد، هم تکرار شده بود؛ همسر و
فرزندانش 11 سال پیش نیز در کنارش ایستاده بودند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

پپ
و همسرش بعد از گذراندن چند دقیقه روی زمین چمن نیوکمپ، با فرزندانشان به
سمت نیمکت های ورزشگاه حرکت کردند. با گذشت زمان اعضای خانواده و دوستان
نزدیکش به آرامی دور مربی جمع شدند تا حمایت هایشان را به مربی نشان دهند.
درست قبل از اینکه پپ و نزدیکانش ورزشگاه را ترک کنند، خود را برای یکی از
آخرین عکس های یادگاری در نیوکمپ آماده کردند.

  


:: برچسب‌ها: اخبار بارسا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


در
شبی که دربی حساس کاتالونیا برگزار می شد، اف سی بارسلونا جشن باشکوهی
برای خداحافظی پپ گواردیولا ترتیب داده بود. این مراسم که قبل از شروع
مسابقه آغاز شده بود، در طول بازی نیز ادامه داشت و پس از پایان بازی به
اوج خود رسید. مربی بارسا در پاسخ به ابراز احساسات هوداران پرشمارش در
نیوکمپ گفت:  «شما هرگز مرا از دست نخواهید داد».

«این
لحظات زیبا، هدیه بزرگ زندگی برای من است. 5 سال از بهترین دوران زندگیم
را کنار شما بودم و از  نمایش زیبای بازیکنانی که در اینجا می بینید همیشه
لذت بردم. من با شماها هیچ تفاوتی ندارم. همه ما با هم برابریم. شاید من
کمی از شماها به زمین بازی نزدیکتر بودم؛ فقط همین. نمی توانید خوشحالی مرا
در این لحظه و در تمام مدتی که پیش شما عزیزان بودم را تصور کنید»
.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

«از
همه شما صمیمانه تشکر می کنم، مخصوصا آنهایی که در این مدت به من نزدیکتر
بودند. ما هر روز سخت تمرین می کردیم تا شما بتوانید از بازی ما لذت ببرید.
همچنین از تک تک هوادارن حاضر در این جمعیت تشکر می کنم، اگر چه از نزدیک
با هم رابطه ای نداشتیم، ولی حمایت آنها را همیشه احساس می کردم»
.

«بدانید
که من دلم برای شماها تنگ خواهد شد. کسی که بیشتر از همه، چیزی را از دست
می دهد، من هستم، اما شما را با بهترین خاطره ها ترک می کنم- مخصوصا
بازیکنانم را. بار زیادی بر دوش من بود و نیاز به سبک کردن آن داشتم، اما
شما نباید تیم را تنها بگذارید. برای همه شماها آرزوی خوشبختی می کنم؛ هرگز
من را از دست نخواهید داد، چرا که شما را به زودی خواهم دید»
.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

پیغام هواداران بارسا برای گواردیولا: شنبه مسی رکوردها را شکست و پپ،قلبها را

هواداران بارسا از خداحافظی پپ می گویند

Pep Guardiola, Barcelona

  در توئیتر صفحه ای تحت عنوان «مرسی
پپ» تشکیل شده بود که در پایان دیدار شنبه شب بارسلونا مقابل اسپانیول، از
سرتاسر دنیا ، پیغام های تشکری را برای مربی تیم کاتالان گردآوری کرد.
البته این پیغامها از چند روز پیش اعلام می شد و جالب اینجا بود که پپ از
کشورهایی مثل اندونزی، پاکستان، نیجریه، اکوادور، مراکش، الجزایر، امارات،
مکزیک و شیلی هم پیغام تشکر داشت و  این تنها بازیکنان بارسلونا نبودند که
از مربی جوانشان قدردانی و تشکر کردند؛ چرا که هواداران بارسا هم در صفحات
اجتماعی برای مربی توانا و بزرگشان سنگ تمام گذاشتند:

*بورخا کوکه: توپ جمع کن، بازیکن تیم پایه ای، بازیکن تیم اصلی، کاپیتان و مربی! یک افسانه جاودانه: پپ گواردیولا. مرسی پپ

 * پدرو سالیناس:
مرسی پپ برای اولین و تنها قهرمانی سه گانه کسب شده توسط یک تیم اسپانیایی
تا به امروز: قهرمانی در لالیگا، لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل ری در یک
فصل

 * ال بارریه رو:نوکمپ تو را دوست دارد و فوتبال عاشق توست. مرسی پپ

*آدا گررا: چطور بگوئیم خداحافظ؟ تا دیداری دوباره بهتر است..مرسی پپ

*کامی لیه وانو رینا: تو به عنوان بزرگترین مربی ممکن از در باشگاه خارج شدی؛ به عنوان یک ابی اناری دیگر به باشگاه آمدی و مبدل به بهترین مربی شدی

*گییرمو شوتز: شنبه در نوکمپ، مسی تمام رکوردها را شکست و گواردیولا تمام قلب ها را

*کارمن: هنوز اشکهایم بند نیامده. به من می گویند اغراق می کنم و مضحکم .هرچه می خواهند بگویند، ولی به همین خاطر مرا یک ابی اناری می نامند

*کوکو ام وی : یک مراسم خداحافظی بزرگ برای یک مرد بزرگ

*آنا ایسابل مونترو: مرسی پپ برای آنکه بارسای ما را به اندازه خودت بزرگ کردی
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

تیترهای روزنامه الموندو در روز 6 می

فراموش نشدنی

بارسا 4 – 0 اسپانیول

پپ ادای احترامی فوق العاده را از کمپ نو پذیرا بود و خداحافظی او شامل " متشکرم و دوباره می بینمتان " بود

مسی در جشنی همراه با یک پوکر از گل و رکوردهای بیشتر به صدر رفت : 50 گل در لیگ و در مجموع 72 گل !

تصویر صفحه روزنامه

......................................................................................................................

تیترهای روزنامه اسپورت در روز 6 می

" شما مرا از دست نخواهید داد "

خداحافظی احساسی گواردیولا در کمپ نو


" بدانید که دلم برای شما تنگ خواهد شد ، و من بیشتر از شماها چیزهایی را
از دست می دهم ، اما من شما را به دست های مطمئنی می سپارم "


بارسا 4- 0 اسپانیول

مسی گل چهارم خود را به او هدیه داد ... و یک کفش طلا


او در لیگ 50 گله شد و کریستیانو را با اختلاف 5 گل جا گذاشت

تصویر صفحه روزنامه
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

مراسم خداحافظی گواردیلا بعد از بازی با کیفیت خوب

دانلود

نظر یادتون نره.........
:: برچسب‌ها: کلیپ های درخواستی

حالا خیلی سخت است که صبح بیدار شود و بداند قرار نیست سر تمرین برود
قرار نیست مسی و چابی و اینستا را از نزدیک ببیند و کمی سر به سر پویول و پیکه بگذارد و پدرو را در آغوش بگیرد

Pep Guardiola celebrando con el Barcelona
دیشب نو کمپ حال و هوای دیگری داشت .
شاهد جشن باشکوهی برای مردی بود که چهار سال برای باشگاه و شهرش افتخار
آفرید تا از او بعنوان پرافتخار ترین مربی دوران یاد شود .او کاری را کرد
که تاریخ بارسا را به قبل و بعد از خود تقسیم کرد شاید کمتر پیش آمده که در
وداع با مربی که تنها چهار سال سکان تیمی را در اختیار داشته ، چنین مراسم
باشکوهی گرفته شود مراسمی بسان قهرمانی در لالیگا یا چمپیونز لیگ یا حتی
بزرگتر از آن .همه از کوچک و بزرگ نوشته ایی در دست داشتند که بنوعی در
تکریم و سپاس از مرد پر احساس و پر عاطفه کاتالانی  بود 
 
 
پپ ، دوستت داریم 
 
بزرگترین پارچه نوشته شده در روبروی
جایگاه قرار داده شده بود که روی آن به زبان کاتالانی نوشته شده بود ، پپ
دوستت داریم .بدون شک یکی از ویژگی های بارز و از رموز موفقیت این مربی چهل
و یکساله محبوبیت او در بین هواداران ، بازیکنان و حتی جامعه ورزشی
اسپانیا است  بطوری که حتی در اردوگاه دشمن و در مادرید هم از او  با
احترام یاد میشود خیلی ها از جمله خود دل بوسکه عقیده دارند که مناسبترین
شخص برای رهبری تیم ملی اسپانیا پپ گواردیلا است .بسیاری از کارشناسان
فوتبال دنیا معتقد بودند که اگر بارسا بجای اسپانیا در یورو ۲۰۰۸ و جام
جهانی ۲۰۱۰ شرکت میکرد خیلی راحت تر و مقتدرانه تر میتوانست قهرمان شود
.این اعتراف بزرگان فوتبال اسپانیا به بزرگی پپ در حالی است که در تاریخ
فوتبال اسپانیا مربی تیم ملی اکثرا از باشگاه مادرید انتخاب شده .پپ اتحاد و
دوستی را در تیم بوجود آورد که آنرا به سلاح برتر بلو گرانا بدل کرد
میتوان ادعا کرد محبوبیت پپ در بین هواداران حتی از خیلی از ستاره های تیم
هم بیشتر بود 
 
 Camp Nou Tifo Pep Guardiola
پپ ، متشکریم 
 
هزاران پلاکارد کوچک و بزرگ در دست
تماشاگرانی  بود که روی آن به زبانهای مختلف از پپ سپاس و قدردانی شده بود
پپ در مدت چهار سال افتخاراتی را برای بارسا رقم زد که او را تبدیل به
پرافتخار ترین مربی باشگاه کرده و شاید تا سالیان متمادی هم هیچ مربی دیگری
نتواند افتخاراتش را تکرار کند.او یک بار دیگر نام بارسلونا را در جهان
بلند آوازه نمود و چهره دیگری از وطن و مردمش را به جهانیان شناسند 
 
پپ ، چه گوارای فوتبال 
 
در میان تماشگران جوانکی روی تی شرت
خود با الهام از عکس چه گوارا صورت پپ را روی آن قرار داده بود و به این
ترتیب میخواست از پپ بعنوان چه گوارای فوتبال یاد کند .چه گوارا روشنفکر و
انقلابی بزرگ آمریکای جنوبی  و همشهری به لیسا و مسی بود.که  الهام بخش
میلیون ها آزادی خواه جهان در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی شده بود  مردمی که با
الهام از ال چه  برای رسیدن به آزادی و انقلاب از جان خود مایه گذاشتند .چه
گوارا که با دوست صمیمی خودش فیدل کاسترو انقلاب کوبا را طراحی ، پایه
گذاری  و به ثمر نشاند بعد ها در درگیری با ارتش بولیوی کشته شد  فیدل
اکنون در جزیره تنهایی اش  در حال سپری کردن آخرین روزهای عمرش است و
یادآوری این نکته که همیشه انقلابیون و انقلاب ها خوشبختی نمی آورند  شاید
حالا انقلاب تیکی تاکایی پپ الهام بخش مربیان جوانی  برای آینده فوتبال
جهان شده و فصل تازه ایی را در دنیای فوتبال رقم زند اما سوال اینجاست پپ
یک مصلح بود یا یک انقلابی ؟
 http://u.goal.com/184100/184186hp2.jpg
 
پپ مصلح یا انقلابی ؟
 
پپ از یک طرف مصلح بود وی حرکت
تدریجی توتال فوتبال هلندی را که بر بنیان های فکری رینوس میشل و بعدها
یوهان کرویف شکل گرفته بود را با رنگ و لعاب کاتالانی و اسپانیایی در
لاماسیا امتزاج کرد و بعد از  مدت چهار دهه به بلوغ و بالندگی خود رساند از
جهت دیگر پپ یک انقلابی بود که از دل همین لاماسیا تیکی تاکایی را بیرون
آورد که بیشتر سحر بود و جادو .چشمها را خیره کرد و نواخت.  دل ها برد و
دلبری کرد افسونی بود که قصه هایش همچننان ناتمام باقی مانده 
 
فلسفه فوتبال پپ 
فلسفه فوتبال پپ بر توتال فوتبال
هلندی و تیکی تاکای کاتالانی استوار است .پپ معتقد است که به فوتبال باید
ورای یک مسابقه و نتیجه نگاه کرد .فوتبال یکی از لذت های بشری است که باید
ورای نتیجه از ان لذت برد و این لذت را در میدان مسابقه با تماشاچیان و
میلیون ها بیننده تقسیم کرد .در بعدد فنی پپ اعتقاد دارد با تیکی تاکا و
مالکیت توپ باید تیم مقابل  را از نظر بدنی و ذهنی خسته کرد و تمرکز را از
حریف گرفت و در موقع مناسب ضربه را وارد کرد .در زمان از دست دادن توپ هم
باید در کمترین زمان ممکن بسرعت در یک سوم میانی یا دفاعی حریف با پرس چند
جانبه آنرا بازیابی کرد از همین رو آنتی بارسا هایی که الگوریتم غلبه بر
بارسا را نوشته اند بیش از هر چیز بر این نکته تاکید دارند در مقابل بارسا
 باید از نظر ذهنی کاملا آماده باشید و خسته نشوید و در طول زمان بازی
کاملا آرامش خود را حفظ کنید .بی جهت بدنبال توپ ندوید ولی وقتی آنرا بدست
آوردید از آن استفاده کاملا بهینه برید .شاید با همین رموز بود که چلسی و
رئال در مدت چهار روز توانستند آبی اناری ها را از دو جام دور کنند 
 
 
پپ ، گاد فادر بارسا 
 
بنر دیگری که در ورزشگاه خود نمایی
میکرد روی آن نوشته شده بود پپ پدر خوانده .این که پپ را پدر خوانده بارسا
بدانیم شاید کمی زود باشد اما میتوان گفت سایه پپ تا سالهای متمادی روی سر
بارسا خواهد ماند سایه او نه تنها روی مربیان بعدی که حتی روی مجموعه
مدیریت و عملکرد مدیران هم تاثیر گذار خواهد بود .از این رو شاید بتوان پیش
بینی کرد که پپ در تیم دیگری مربیگری نخواهد کرد .او عضوی از مجموعه بارسا
باقی خواهد ماند چه بعنوان مربی چه مدیر 
 
 
پپ ، سردار بی شکست خاک دشمن 
 
پپ در صحبت هایی که دیشب داشت به
کنایه اشاره کرد که هرگز نباخته است .او یگانه مربی تاریخ بارسا است که در
مدت چهار سال مربی گری اش هرگز در خاک دشمن (برنابئو ) طعم شکست را نچشید و
حسرت شادی پیروزی را بر دل مادریسیموها گذاشت چند روز پیش مصادف بود با
شروع طلایی او با برد شش دو در سانتیاگو برنابئو .شاید از رفتن او بیش از
همه مادریدی ها خوشحال شده باشند 
  Messi creates more history in Pep's farewell
 
کیکی با پنجاه شمع ، اشک هایم را نبین 
 
مسی دیشب با آن ریش و سبیل کم و بیش
چه گوارایی اش حال و هوای دیگری داشت وقتی گل پنجاهم را زد برخلاف همیشه
دوان دوان دوید تا مربی اش را در آغوش بگیرد .تشکری از او داشته باشد برای
این چهار سال بیاد ماندنی ضمن اینکه هدیه ایی هم به او داده باشد.هدیه و
رکوردی که شاید تا سالهای سال دست نیافتنی باشد .پپ بعد از در آغوش گرفتن
مسی به شیشه آب پناه برد .بغضی که فرو میرفت و چشمانی که تاب نمی آوردند  
 
 
بارسا بعد از پپ 
 
میگویند بعد از پپ پایان دوران طلایی
بارسا است .میگویند اگر لاپورتا نرفته بود پپ ادامه میداد اما چه کسی گفته
پپ از بارسا رفته.پپ مانند زمان خودش چه بسا با وسواس بیشتر بازیهای تیم
را دنبال خواهد کرد.هفته ایی چند بار با تیتو در یکی از کافه های شهر قهوه
خواهد نوشید و راجع به تیم صحبت خواهند کرد .اگر فکر بارسا خواب را در نیمه
های شب از چشمانش برباید ، تلفن تیتو زنگ خواهد خورد.عشق درمانی ندارد 
 
 
تیتو می اید 
 
منتظر تیتو با کت و شلوار آرمانی در
کنار خط باشید .میگویند قرار است پپ دوم شود .مدیران تیم با انتخاب نسبتا
غیر منتظره او نشان دادند میخواهند به سنت لاماسیایی و فرهنگ بومی خود
وفادار بمانند آنها حتی در یارگیری ترجیها بازیکنان بومی و اسپانیایی را در
اولویت قرار داده اند و این چیزی است که آنها را از مادریدی ها جدا میکند
اما تیتو در کنار ادامه راه گواردیلا چه تغییرات و رفرمی را در پیش خواهد
گرفت آیا بدنبال یک سنتر فوروارد بلند قد است تا در ان مترهای آخر کمی توپ
را به هوا ببرد ؟ یا دنبال بالا بردن سرعت تیم در جناحین ؟ باید منتظر ماند
و دید اما در هر صورت با بودن مسی آنها در اسپانیا و اروپا همچنان یک مدعی
باقی خواهند ماند کمی بیشتر یا کمی کمتر 
 
 http://u.goal.com/184100/184175hp2.jpg
 
نمای آخر ، تونل به افتخار پپ 
 
بعد از حرفهای پپ ،
بازیکنان به رسم جشن های پس از قهرمانی او را به هوا پرتاب کردند و دست آخر
در زمان رفتنش به رختکن به پاس احترام و زحماتش مانند قهرمانان  ، تونلی
را در دو طرف او بستند پپ با همان پاهای پرانتزی اش رفت و رفت و رفت تا گم
شد در همان نیمه شب غم انگیز دیشب .گفته بود خسته است و میخواهد ضمن
استراحت به کارهای مهمتری نسبت به فوتبال بپردازد اما خوب میداند برای او و
خیلی های دیگر مهمترین چیز این زندگی و دنیا فوتبال است که اگر همین
فوتبال نبود تمام دنیا به ذره ایی نمی ارزید .چهار روز که استراحت کند و
کمی سر فرم آید باز دلتنگی هایش برای بارسا و بچه ها شروع میشود حالا خیلی
سخت است که صبح بیدار شود و بداند قرار نیست سر تمرین برود قرار نیست مسی و
چابی و اینستا را از نزدیک ببیند و کمی سر به سر پویول و پیکه بگذارد و
پدرو را در آغوش بگیرد و قرار نیست........پپ میدانی دنیا خیلی سخت میشود
خیلی سخت:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه

بارسا با ارائه نمایشی قبل از بازی، حین و پس از آن، به نشان
تشکر وداعی غم انگیز با پپ گواردیولا داشت. سرمربی پاسخ داد "هرگز مرا کامل
از دست نخواهید داد"

"زندگی این هدیه را به من داده است. به
مدت 5 سال شما ها را در کنار خود داشتم و از لحظاتی که این بازیکنان در
طول این مدت برایمان ساختند لذت بردیم. من هیچ تفاوتی با شما ندارم - به
همان اندازه سهیم هستم و مزیتی ندارم. شاید کمی به زمین مسابقه نزدیکتر
بودم، ولی این برتری را نزد خود نگه می دارم. نمی توانید شادی و لذتی که
نزد خود دارم، را تصور کنید".

"کاملا از همه شما تشکر می کنم، بخصوص
آنهایی که به ما نزدیکتر بودند، زیرا هربار که ما به سختی تمرین می کردیم،
به این دلیل بود که شما از تماشای بازی لذت ببرید. و همچنین از تمامی
حاضران تشکر می کنم، کسانی که کمتر به ورزشگاه آمدند، ولی حمایتشان را
همواره در وجودمان احساس کردیم".

" بدانید که دلم برایتان تنگ خواهد شد.
کسی که بیشتر از هرکسی چیزی از دست می دهد من هستم، ولی با بهترین شرایط
ممکن شماها را ترک می کنم – بخصوص با وجود چنین بازیکنانی. فشار بسیار
زیادی بر روی من بود و نیاز داشتم کمی استراحت کنم، ولی شما نیازی به این
کار ندارید – در کنارمان باشید، زیرا هنوز راه درازی باقی مانده است. برای
همه شما آرزوی موفقیت دارم – به زودی شما را خواهم دید و هیچوقت به طور
کامل اینجا را ترک نمی کنم!"

این سخنان پایانی پپ گواردیولا بود که
در مرکز میدان کمپ نو پس از بازی امشب به هواداران حاضر در کمپ نو گفت، در
حالی که در خلال بازی هیچ فردی از ورزشگاه خارج نشد و مربی شان را برای
تمامی لحظات فوق العاده ای که در طول این سال ها برایشان بوجود آورده بود
تنها نگذاشتند.

آخرین حضور گواردیولا

قبل از بازی، ویدئویی از بهترین عکس
های دوران گواردیولا در ورزشگاه به نمایش درآمد و هوادارن نیز با شور و
اشتیاق فراوان با 40000 پرچم به رنگ های بارسا و کاتالان به دو تیم هنگام
ورود به زمین خوش آمد گفتند.

یکی از به یادماندنی ترین لحظات شب
وقتی اتفاق افتاد که گواردیولا پای به زمین مسابقه گذاشت و بر روی نیکت تیم
نشست. یک تابلوی بزرگ (46*47 متر، در کل 2162 متر مربع) با تصویری از پپ و
کلمات ‘T’estimem Pep’ – "دوستت داریم پپ" برافراشته شد و هواداران سرود
‘Ser del Barça és el millor que hi ha!” (مترجم: عبارتی به زبان کاتالان
که تقریبا بدین معنیست: هوادار بارسا بودن، بهترین چیز ممکن است)

وقتی که بازی به اتمام رسید، جمعیت
کنار صندلی هایشان ایستادند و پس از اینکه Manel Vic (مترجم: گوینده
ورزشگاه) از بلندگو های ورزشگاه درباره اینکه گواردیولا چه چیزهایی برای
باشگاه به ارمغان آورده، با پخش موزیک پس زمینه ای از Cold Play و Luis
Llach چند کلمه ای صحبت کرد، بازیکنانش گواردیولا را محاصره کردند و منتظر
ماندند با گرفتن میکروفون آخرین سخنرانی خداحافظی اش را انجام دهد.

همچنان که او صحبت می کرد، اشک ها بود
که از چشمان هواداران جاری می شد، و پس از آن بازیکنان او را در جشن شان به
هوا پرتاب کردند. دقیقا مانند زمان هایی که جام می گرفتند، بازیکنان دور
افتخار زدند و پس از آن در هنگام خارج شدن مربی و وارد شدن به تاریخ باشگاه
با ساختن تونل افتخار او را همراهی کردند.

بازیکنان بارسا در این مسابقه:

پینتو، پویول، ماسچرانو، آدریانو، مونتویا، کیتا، اینیستا، بوسکتس، تیاگو، مسی، پدرو
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا
به درخواست دوستان مراسم قبل و بعد از شروع بازی بارسلونا و اسپانیول که مربوط به تشکر از پپ بود را گذاشتم امیدوارم لذت ببرید

تصحیح شدند
Before The Match Start
| HOTFILE | RAPIDSHARE

Pep Guardiola
| HOTFILE | RAPIDSHARE


پپ : در فوتبال راه های زیادی برای رسیدن به پیروزی وجود دارد ،
اما در بارسلونا شما نمی توانید روشی را انتخاب کنید که
مدیران ، بازیکنان و مخصوصا هواداران نسبت به آن
حس خوبی ندارند.

Gràcies
PeP:: برچسب‌ها: کلیپ های درخواستی

 به نام خدادانلود گلها و لحظات حساس بازی بارسلونا و اسپانیول ( هفته سی و هفتم)

بزودی بقیه لینک ها کامل می شوند

 

بارسلونا 4-0 اسپانیول

 

دانلود گلها با کیفیت عالی HD | گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمتHD WMV

                    مسی 1-0
Mediafire

مسی 2-0 (پنالتی)
Mediafire

مسی 3-0
Mediafire

مسی 4-0 (پنالتی)
Mediafire


(خلاصه نیمه اول HD)
Mediafire
(خلاصه نیمه دوم HD)
Mediafire

بارسلونا 4-0 اسپانیول

 

دانلود گلها با کیفیت خیلی خوب| گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمت WMV

                 
مسی 1-0
Mediafire     Hotfile

مسی 2-0 (پنالتی)
Mediafire    Hotfile

مسی 3-0
Mediafire    Hotfile

مسی 4-0 (پنالتی)
Mediafire   Hotfile


(خلاصه نیمه اول)
Mediafire
(خلاصه نیمه دوم)
Mediafire
:: برچسب‌ها: دانلود گلهای لالیگا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: گزارش بازی

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مارال مجید زاده / FCBarcelona.ir


از زمانی که جوزپ گواردیولا روی نیمکت تیم نشسته است، هر چهار دربی در نیوکمپ برای بارسلونا بسیار سخت بوده است.

پنجمین
دربی در نیوکمپ تحت هدایت گواردیولا به طور حتم یکی از ویژه ترین آنها
خواهد بود. این آخرین بازی برای مربی در مقابل هوادارانش خواهد بود که او
را از ابتدای بازی مقابل مالاگا تشویق کرده اند و این کار خود را امشب
تکرار خواهند کرد؛ در صدر آنها، این یک دربی محلی است، و این بازی ها از
زمانی که گواردیولا مربی تیم اول شده است، همیشه جذاب بوده اند. در اینجا
نگاهی به دربی های گذشته  می اندازیم.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

• جام حذفی 2008/09. اف سی بارسلونا مقابل اسپانیول (3-2، 29 ژانویه، 2009):
اولین بازی از 4 دربی تحت نظر گواردیولا در نیوکمپ بازی برگشت از یک چهارم
نهایی جام حذفی در ادامه مساوی 0-0 در بازی رفت بود. دو گل از بویان و یک
گل از پیکه بعد از 56 دقیقه خیال صاحب خانه را از پیروزی راحت کرد. کار به
نظر تمام شده می آمد، اما گلهای کورو و کالخان یک پایان نفس گیر را برای
بازی رغم زد، ولی بارسا سرانجام توانست نتیجه را حفظ کرده و راهی نیمه
نهایی شود.

  


:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


ساعت
23.30 امشب، گواردیولا آخرین بازی خود را به عنوان سرمربی بارسا، در
نیوکمپ رهبری می کند. الکسیس و پیکه، غایبین این مسابقه خواهند بود اما
ژاوی پس از دو بازی که به خاطر مصدومیت از دست داد، بار دیگر به تیم بازمی
گردد. اسپانیول 6 امتیاز باقی مانده را برای کسب شانسی در اروپا حیاتی می
داند.

اکنون زمان آن رسیده که از پپ به خاطر تمام کارهایی که برای
باشگاه در طول نیم دهه گذشته انجام داده است، تشکر کنیم. شنبه شب، در دربی
ای که از اهمیت چندانی برخوردار نیست، هواداران بارسا می توانند موفق ترین
مربی تاریخ باشگاهشان که 13 جام برایشان به ارمغان آورد را همراهی کرده و
با او خداحافظی کنند. پس از پنج سال حضور در این باشگاه، در مسند مربی گری(
با احتساب بارسا ب)، پپ گواردیولا در دیدار مقابل رقیب محلی اش- اسپانیول-
با نیوکمپ وداع می کند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

غیبت الکسیس و پیکه

الکسیس
که هنوز با آسیب دیدگی ران چپش دست و پنجه نرم می کند و پیکه که پس از شوک
وارده در بازی چلسی، در حال ریکاوری است، غایبان دربی خداحافظی گواردیولا
خواهند بود، اما هردو از روی سکوها، این بازی را به تماشا خواهند نشست.
ژاوی هم پس از پشت سر گذاشتن مصدومیتش که حضور در دو مسابقه گذشته را از او
سلب کرده بود، با انجام تمرینات معمول به تیم پیوست. کوئنکا به دلیل آسیب
دیدگی قوزک پای راستش، احتمالا به کار گرفته نخواهد شد و این بدان معنی است
که بارترا، مونتویا و تیو از بارسا ب، بار دیگر به تیم اصلی دعوت شدند.

  


:: برچسب‌ها: لالیگا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


حضور
آیزاک کوئنکا در بازی امشب تیمش مقابل اسپانیول به خاطر آسیب دیدگی از
ناحیه قوزک پای راست، در هاله ای از ابهام قرار دارد. الکسیس هم به خاطر
مصدومیت همسترینگ که در هفته جاری با آن مواجه شد در حال ریکاوری به سر می
برد. این بازیکن شیلیایی دربی حساس کاتالونیا را از دست داده است.

بازیکنان
بارسا عصر روز گذشته، تمرین یکی مانده به آخر خود قبل از رویایی با
اسپانیول را برگزار کردند. آیزاک کوئنکا و الکسیس به خاطر مصدومیت این
تمرین را از دست دادند. ولی هر دو بازیکن به صورت اختصاصی در حال تکمیل 
برنامه های ریکاوری خود می باشند. بازیکن کاتالونیایی بارسا به خاطر کبودی
قوزک پای راستش، مشخص نیست در ترکیب امشب تیمش جایی خواهد داشت یا خیر، اما
روند ریکاوری او، این موضوع را برای بازی مشخص خواهد کرد. بازیکن شیلیایی
آبی و اناری پوشان هم در حال ریکاوری از مصدومیت همسترینگ که در هفته جاری
با آن مواجه شد به سر می برد. وی به خاطر همین موضوع نمی تواند در ترکیب
امشب تیمش قرار بگیرد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

15 بازیکن از تیم اصلی و سه بازیکن از تیم ب

گواردیولا
عصر روز گذشته تمرین خود را با 15 تن از بازیکنان تیم اصلی برگزار کرد که
در بین آنها ژاوی نیز که به خاطر پارگی ماهیچه در پای چپش هنوز با فرم
مطلوبش فاصله دارد، حضور داشت. علاوه بر او سه تن از بازیکنان تیم ب به
نامهای تیو، مونتویا و بارترا نیز با تیم تمرین کردند. جرارد پیکه نیز
تمرینات خود را به صورت اختصاصی دنبال کرد.

  


:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


طبق سنت پیشینه، پپ گواردیولا و مورسیو پوچتینو قبل از برگزاری دربی کاتالونیا با یکدیگر دست دادند و خوش و بش کردند.

گواردیولا
و پوچتینو، عصر روز گذشته در زمین تمرین نیوکمپ با هم ملاقات کردند. این
دو مربی پس از تمرین دیروز، طبق سنت همیشگی در مقابل رسانه های خبری با هم
دست دادند و به خوش و بش پرداختند و برای یکدیگر در دربی حساس کاتالونیا که
امشب برگزار خواهد شد، آرزوی خوشبختی کردند. این دو مربی از مربیان خونگرم
و صمیمی کاتالونیا می باشند و این حرکت آنها نمایش نهایت احترام به یکدیگر
محسوب می شود.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی همتای خود در تیم همشهری را  «به خاطر کار بزرگی که در اسپانیول انجام می دهد» مورد ستایش قرار داد.

  


:: برچسب‌ها: لالیگا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


مربی
کنونی بارسا روز شنبه برای آخرین بار بر روی نیمکت نیوکمپ خواهد نشست، اما
معتقد است که دربی مقابل اسپانیول از وداع او مهم تر است.

جوزپ
گواردیولا می داند که پیش از دربی شنبه، در طول این بازی و پس از آن مورد
توجه بسیاری قرار خواهد گرفت. این آخرین بازی او به عنوان سر مربی تیم اصلی
در نیوکمپ خواهد بود. امروز او اعتراف کرد که  «من
هیچگاه خداحافظی ها را دوست نداشته ام. اما من یک انسان بسیار عادی و مربی
تیمی مثل بارسلونا بوده ام؛ چه بخواهم یا نخواهم مورد توجه قرار خواهم
گرفت. این اتفاق در چنین موقعیت هایی بسیار عادی است. فقط امیدوارم مردم
همانطور که پیش از این همواره واکنشهای طبیعی نشان داده اند، اکنون نیز
همانطور باشند»
.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

این بازی اهمیت بیشتری دارد

مهم
نیست به چه اندازه مراسم قدرانی و ستایش و تکریم از او در حال آماده سازی
است، چیزی که گواردیولا نگران آن است اتفاقاتی است که در طول 90 دقیقه در
زمین خواهد افتاد. او گفت:  «من به مدت چهار سال
در اینجا مربی بوده ام و این طبیعی است که توجه بسیاری روی من باشد، اما
این باید دومین هدف قرار گیرد. مردم به این جا می آیند تا یک مسابقه فوتبال
را تماشا کنند»
. او افزود که بیش از هر چیز، این بازی بخشی از
برنامه آماده سازی او برای تیم، برای بازی فینال جام حذفی مقابل اتلتیک
بیلبائو در روز  25 می است.
:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: اف سی بارسلونا دات آی آر
نویسنده: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


فوریه
سال 1988، بارسلونا از هواداری ویژه در ورزشگاهش استقبال کرد؛ نوزاد 9
ماهه ای که 10 سال بعد، به آکادمی جوانان این تیم پیوست و اکنون پس از گذشت
25 سال، به یکی از چهره های اصلی کاتالانها بدل شده است.

فرانسسک
فابرگاس آی سولار، متولد 4 می 1987 در آرنیس دی مار بارسلوناست. او که از
انفوان جوانی با فوتبال و بالاخص بارسا بزرگ شده بود؛ دوران نوجوانی خود را
در لاماسیا گذراند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

او
با به ثمر رساندن 30 گل به تیم بزرگسالان پیوست، اما به دلیل سن کم
نتوانست حتی در یک بازی حضور پیدا کند. در نهایت در تاریخ 11 سپتامبر 2003
به انگلیس رفت و با توپچی های لندنی قراردادی امضا کرد.

  


:: برچسب‌ها: اختصاصی fcbarcelonair

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: زینب بیژن زاده / FCBarcelona.ir


هافبک
کاتالانی بارسا که دو بازی اخیر را به دلیل مصدومیت در ناحیه ساق پا از
دست داده بود، امروز ظهر به همراه سایر هم تیمی هایش در سیوتات اسپورتیوا
به تمرین پرداخت. بازیکنانی که در برابر مالاگا به میدان رفته بودند،
تمرینات سبکی را انجام دادند و پیکه نیز بطور جداگانه به تمرین پرداخت.

بازیکنان
تیم ب از جمله تیو، بارترا، مونتویا و اویر نیز به همراه سامپر، بگنک،
ارنستو و کوئسادا از تیم جوانان باشگاه، در این جلسه تمرینی حضور داشتند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

بازگشت
ژاوی هرناندز پس از از دست دادن دو بازی در برابر رایو و مالاگا به دلیل
مصدومیت در ناحیه ساق پا، سوژه اصلی تمرین امروز بود. او به همراه
بازیکنانی که شب گذشته در برابر مالاگا به میدان رفته بودند، به تمرینات
سبک مشغول شد، درحالیکه سایر بازیکنان، تمرینات آماده سازی خود را برای
دربی شنبه شب در نیوکمپ در برابر اسپانیول آغاز کردند و جرارد پیکه باز هم
بطور جداگانه به تمرین پرداخت.

  


:: برچسب‌ها: تمرینات

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


سه
گلی که در پیروزی 4-1 روز چهارشنبه مقابل مالاگا از سوی لئو مسی به ثمر
رسید، راه کسب عنوان جایزه پیچیچی را برای ستاره بارسلونا هموار تر کرد. تا
اینجای فصل، مسی موفق به زدن 46 گل در لالیگا شده است و رکورد دار بیشترین
گل زده یک فصل در تاریخ این لیگ می باشد، اما دستاوردهای مسی در این فصل
که در بازی روز چهارشنبه تثبیت شد، پایش را فراتر از مرزهای اسپانیا گذاشته
است.

مسی با به ثمر رساندن 68 گل در این فصل در تمامی رقابتها، از
رکورد بیشترین گل زده در یک فصل سطح اول اروپایی که توسط گرد مولر آلمانی
به ثبت رسیده است، پیشی گرفت. مسی مجموعا در این فصل، در به ثمر رسیدن 97
گل بارسلونا تاثیرگذار بوده است؛ وی علاوه بر به ثمر رساندن 68 گل، 29 پاس
گل را نیز ارسال کرده است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

البته هنوز سه بازی دیگر در این فصل برای مسی باقی مانده است و او می تواند این اعداد و ارقام شگفت انگیزش را گسترش دهد. 

  


:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

 منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


مدیر ورزشی باشگاه- زوبی زارتا- معتقد است:  «باید
به زمان کنونی و موقعیت هایی که باشگاه با آنها روبه روست احترام بگذاریم.
پیدا کردن جایگزین پپ، کار بسیار دشواری بود و روند طولانی و  پیچیده ای
را پشت سر گذاشت»
.

زوبی زارتا در مصاحبه با بارسا تی وی گفت:  «برنامه ریزی فصل آینده را از 25 می شروع خواهیم کرد. در این موقعیت باید به اولویت های باشگاه و تیم، احترام گذاشت». تصمیمات و طرحهای اجرایی برای فصل 13-2012، درست پس از انجام بازی فینال جام حذفی در مادرید با اتلتیک بیلبائو صورت خواهند گرفت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

مدیر ورزشی باشگاه، در اظهاراتش بیان کرد:  «در
طی فصل، جلسات متعددی را با حضور پپ و تیتو برگزار کردیم که در آنها،
برنامه ریزی ها و نظارت بر بازیکنان مطرح شده است. اما حال باید بر جام
حذفی یعنی تنها جامی که برایمان باقی مانده است، متمرکز شویم»
. در رابطه با انتخاب تیتو ویلانوا به عنوان سرمربی آینده بارسا، او گفت:  «پیدا کردن جایگزین پپ، کاری بسیار دشوار بود که روند طولانی و پیچیده ای را طی کرد».
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

امتیازاتمنبع: سایت توتال بارسا
مترجم: زینب بیژن زاده / FCBarcelona.ir


اف
سی بارسلونا با پیروزی 4-1 در برابر مالاگا توانست حداقل برای ساعاتی، جشن
قهرمانی رئال مادرید را به تعویق بیندازد، هرچند که بازی سخت تر از نتیجه
بدست آمده بنظر می رسید. این بازی ناگزیر، با رکورد شکنی مسی در ذهن ها
خواهد ماند. در این بازی مسی با به ثمر رساندن 66، 67 و 68 مین گل فصل خود،
موفق به شکستن رکورد افسانه ای گرد مولر شد. با این گل ها، تعداد گل های
مسی در لالیگا به عدد 46 رسید.

در ادامه امتیازات بازیکنان را در بازی برابر مالاگا مشاهده می کنید:

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

خوزه مانوئل پینتو: 7

در صحنه گل راندون چندان صورت مقصر نبود و مهارهای بسیار زیبایی داشت، هرچند که در بازی دیشب کار زیادی برای انجام دادن نداشت.
:: برچسب‌ها: امتیازات

تیترهای روزنامه اسپورت در روز 4 می

جشن گواردیولا این گونه خواهد بود

باشگاه در حال آماده سازی یک گرامی داشت تاثیرگذار و کاملا طبیعی هست

پپ سرانجام موافقت کرد و کمپ نو مراسم خداحافظی که او سزاوارش هست برگزار خواهد کرد

دوستان. نزدیکترین مکان به پپ در صندوق افتخار خواهد بود

بازیکنان. همدستی میان آنها ضروری خواهد بود

مادرید، قهرمان. مو یک برنده ی بد است. " برخی از متفکرین فکر می کنند که تنها یک راه برای فوتبال بازی کردن وجود دارد "

سیبلیس سرانجام سفیدپوش شد

تصویر صفحه روزنامه


تیترهای روزنامه الموندو در روز 4 می

آنها نگاهشان را بر روی آلابا قرار داده اند

بارسا با علاقه وینگر با استعداد و سریع بایرن را دنبال می کند

او یک بازیکن جوان ( 19 ) ساله هست که ثابت کرده به خوبی یک هافبک هجومی ظریف می باشد

خاوی مارتینز پس از مشکلاتش با کریستیانو حتی بیشتر با بارسا ارتباط دارد

گواردیولا 5 – 2 مورینیو . پپ ، مو را وقتی که به عناوین قهرمانی رسید ، کوبید

تصویر صفحه روزنامه
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

این هافبک کاتالان دو بازی اخیر بلوگرانا در لیگ را از دست داده بود.

Xavi with Catalonia Team

 

پپ گواردیولا خبر خوبی شنیده، این که چابی پس از این که در یک هفته گذشته نتوانسته بود بازی کند به تمرینات تیمش بازگشته است.

ملی‌پوش اسپانیایی در جریان
تساوی دو بر دو بارسلونا مقابل چلسی دچار آسیب از ناحیه ساق پا شد و انتظار
می‌رفت حدود دو هفته از میادین دور باشد.

با این حال بارسلونا اعلام کرده که این بازیکن 32 ساله در تمرینات شرکت کرده و بازگشتی زودهنگام خواهد داشت.

بعید است او برای بازی خانگی
شنبه مقابل اسپانیول در لیست بارسا قرار بگیرد اما احتمالا آمادگی کامل
برای حضور در فینال جام حذفی را خواهد داشت.

بازی بارسلونا با اتلتیک
بیلبائو که به فینال لیگ اروپا هم راه یافته در 25 می در ورزشگاه بیسنته
کالدرون شهر مادرید برگزار خواهد شد.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
           2012-05-02 BARCELONA-MALAGA 11-Optimized:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

فدراسیون بین المللی تاریخ وآمار دنیای فوتبال بهترین های سال را انتخاب کرد

Barcelona Logo
لیونل مسی(برترین گلزن بین المللی)، چابی ارناندس (بهترین بازیکن)، ایکر کاسیاس (بهترین دروازه بان)، پپ گواردیولا( بهترین مربی) و بارسلونا(بهترین باشگاه) جوایز فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار دنیای فوتبال را مال خود نمودند.
مراسم
اهدای این جوایز دوشنبه هفته اینده، روز هفتم ماه می در بارسلونا برگزار
می شود و در این مراسم محمد القاسمی، رئیس جدید فدراسیون بین المللی تاریخ و
آمار دنیای فوتبال که از نوامبر سال 2011 این سمت را دراختیار دارد، نیز
حضور خواهد داشت.
دراین
مراسم به علاوه جایزه بهترین و قدرتمندترین لیگ دنیا، به لالیگا اختصاص
خواهد یافت. لالیگا با پیشی گرفتن از لیگ برتر، به عنوان قدرتمندترین لیگ
دنیا شناخته شد.
اسکار تابارس به عنوان برترین مربی تیمهای ملی، ویکتور کاسای به دنبال بهترین داور دنیا نیز جوایزی را دریافت خواهند کرد.
لیونل
مسی، به عنوان برترین گلزنی بین المللی ( با گلهایی که برای تیم ملی
آرژانتین و تیم بارسلونا درعرصه بین المللی به ثمر رساند) جایزه ای را
دریافت خواهد کرد و به علاوه نفرات دوم هم مدال نقره خواهند گرفت.
در
سال 2011، بیسنته دل بوسکه به عنوان دومین مربی ملی دنیا شناخته شد؛
مانوئل نویر (دروازه بان بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان) دومین دروازه بان
برتر دنیا؛ لیونل مسی دومین بازیکن برتر دنیا، رادامل فالکائو، دومین گلزن
برتر دنیا و ژوزه مورینیو به عنوان دومین مربی برتر دنیا جوایزی را دریافت
خواهند کرد.
دومین
گلزن برتر در رقابتهای لیگ ، کریستیانو رونالدو است. دومین باشگاه برتر
دنیا، رئال مادرید خواهد بود. لیگ دوم در میان قدرتمندترین لیگها، لیگ برتر
انگلیس است و هووارد وب انگلیسی عنوان دومین داور برتر دنیا را مال خود
خواهد کرد.
در
میان 18 نفری که جوایزی را دریافت خواهند کرد ( 9 نفر اول و 9 نفر دوم)، 7
جایزه از آن اسپانیایی ها خواهد بود: دل بوسکه، کاسیاس، چابی و گواردیولا
جوایز فردی را می گیرند و بارسلونا، رئال مادرید و رقابتهای لالیگا هم
جوایز گروهی را مال خود می کنند.
جایزه
برترین های دهه جاری (2010-2001)، به مارکوس مرک (بهترین داور)، آرسن ونگر
(بهترین مربی باشگاهی)، جانلوئیجی بوفون( بهترین دروازه بان دنیا)، رود
فان نیستلروی ( برترین گلزن در عرصه بین المللی) ،بارسلونا( بهترین باشگاه)
و شاختار دونستک به عنوان پررشد ترین تیم درطول دهه اهدا خواهند شد.
جوایز
بهترین تیمهای قاره ها هم به بارسلونا(اروپا)، بوکاجونیورس( آمریکای
جنوبی)، آمه ریکای مکزیک (کونکاکاف)، الاهلی مصر(آفریقا)، الهلال
عربستان(آسیا) و آئوکلند (نیوزیلند/ اقیانوسیه) اختصاص خواهد یافت.
به
علاوه دراین مراسم جایزه محبوبترین بازیکنان قاره ها به فرانچسکو توتی
(رم/ ایتالیا/ اروپا)، خاویر ارناندس، چیچاریتو (منچستریونایتد/ مکزیک/
کونکاکاف)، ادواردو خسوس وارگاس (اونیورسیداد شیلی/ شیلی/آمریکای جنوبی)،
هارولد کیوول (اقیانوسیه)، یاسر القحطانی (آسیا) و ندیر لمیقیری (افریقا)
به این بازیکنان  اهدا خواهد شد.:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


بازیکنان
آکادمی اف سی بارسلونا از اینکه تیتو سرمربی جدید تیم خواهد بود بسیار
هیجان زده اند. آن ها امیدوارند که او استفاده از سیستم جوانان باشگاه را
ادامه دهد.

بارسا تی وی با برخی از بازیکنان جوان بارسا، در مورد
اینکه تیتو جانشنین گواردیولا خواهد شد صحبت کرد. بازیکنان جوان امیدوارند
که سرمربی جدید استفاده از سیستم جوانان بارسا را ادامه بدهد و همچنین برای
او در فصل آینده آرزوی موفقیت کردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: جوانان

لیونل مسی باز هم رکورد شکست و به رکورد 68 گل ردر یک فصل گرد مولر رسید.

Leo Messi, Pedro Rodríguez, Carlos Kameni - FC Barcelona vs Málaga

لیونل مسی باز هم رکورد شکست و به رکورد 68 گل ردر یک فصل گرد
مولر رسید. با گل‌های او بود که بارسلونا توانست چهار بر یک مقابل مالاگا
به برتری برسد. مسی با زدن این گل‌ها توانست از رکورد گرد مولر در فصل
73-1972 در زمینه به ثمر رساندن گل در تمامی رقابت‌ها عبور کند.

کارلس پویول اولین گل بازی را در دقیقه 14 زد. مسی و آندرس
اینیستا از سمت راست همکاری کردند و سپس اینیستا توپ را سانتر کرد و پویول
به آسانی دروازه کارلوس کامنی را گشود.

روندون در دقیقه 27 گل تساوی را به ثمر رساند. خسوس گومس توپ را سانتر کرد و این بازیکن ونزوئلایی با ضربه سری شیرجه‌ای گل‌زنی کرد.

 

اما شور و شوق مالاگا ادامه‌ای نداشت و بارسلونا در دقیقه 34
با خطایی که روی اینیستا انجام شد به یک ضربه پنالتی رسید. مسی پشت توپ
ایستاد و آن را به مرکز دروازه زد و برتری را به بارسلونا بازگرداند.

در دقیقه 59 بود که دودا در محوطه جریمه دیر برای زدن توپ
اقدام کرد و مسی را سرنگون کرد،‌و خود مسی پشت توپ ایستاد و باز هم دروازه
کامنی را باز کرد.

مسی متوقف نشد، و در دقیقه 64 هت‌تریک خود را کامل کرد. پاس
عمقی هوشمندانه اینیستا به مسی رسید و او از دفاع گذشت و توپ را از روی سر
کامنی عبور داد و از رکورد گرد مولر هم گذشت.

مردان مانوئل پیگرینی نتوانستند کاری از پیش ببرند و تیم پپ گواردیولا بازی را کنترل کرد و به پیروزی رسید.

بارسا با این برد 87 امتیازی شد و مالاگا هم با 55 امتیاز چهارم ماند.

                       
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

 

به نام خدادانلود گلها و لحظات حساس بازی بارسلونا و مالاگا ( هفته سی و هفتم)


لینک ها تصحیح شدند...+لینک های اضافی

  Barcelona 4-1 Malaga 
 MKV-X264 | 1280 x 720 | JSC Sports HD | Eng\Arabic | ~ 4 Mbps

C. Puyol 1-0
| HOTFILE | RAPIDSHARE

S. Rondon 1-1
| HOTFILE | RAPIDSHARE

L. Messi (Pen) 2-1

| HOTFILE | RAPIDSHARE

  MKV-X264 | 1280 x 720 | CANAL+ GOL HD | Polish | ~ 4 Mbps

L. Messi (Pen) 3-1

| HOTFILE | RAPIDSHARE

L. Messi 4-1
| HOTFILE | RAPIDSHARE

==========================

تعویض اینیستـا - دقیقه 75

| HOTFILE | RAPIDSHARE

تشویق گواردیولا در ورزشگاه

| HOTFILE | RAPIDSHARE

 


بارسلونا 4-1 مالاگا

دانلود گلها با کیفیت خیلی خوب | گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمتHD WMV


پویول 1-0
Mediafire


روندان 1-1
Mediafire


مسی 2-1 (پنالتی)
Mediafire

مسی 3-1 (پنالتی)
Mediafire

مسی 4-1
Mediafire


بارسلونا 4-1 مالاگا

دانلود گلها با کیفیت عالی HD | گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمتHD WMVپویول 1-0
Mediafire


روندان 1-1
Mediafire


مسی 2-1 (پنالتی)
Mediafire

مسی 3-1 (پنالتی)
Mediafire

مسی 4-1
Mediafire


(خلاصه نیمه اول)
Mediafire
(خلاصه نیمه دوم)
Mediafire
:: برچسب‌ها: دانلود گلهای لالیگا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: گزارش بازی

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: ناهید رحیمی / FCBarcelona.ir


آزمایشات
پزشکی گرفته شده در بعد از ظهر دیروز تایید می کند که الکسیس بازی امروز
را از دست می دهد. پیکه با از دست دادن بازی هفته گذشته، یک هفته استراحت
کرد و حالا در دوره نقاهت بدون آسیب به سر می برد، اما در مقابل مالاگا
بازی نخواهد کرد. والدس که در این دوشنبه دچار تب شده بود، بعد از ظهر
دیروز به تمرین بازگشت.

الکسیس سانچز توانایی بازی مقابل مالاگا در
روز چهارشنبه ندارد. بعد از ظهر دیروز این بازیکن تحت آزمایشات مختلف برای
بررسی هماتوم (هماتوم: اصطلاح پزشکی، تومر و یا غده محتوی خون خارج شده از
رگها) ناشی از کوفتگی بر روی ران پای سمت چپش قرار گرفت. طبق گفته تیم
پزشکی باشگاه، نتایج بدست آمده تایید می کند که او نمی تواند در بازی امروز
تیم را همراهی کند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

پیکه بهبود یافته، اما بازی نخواهد کرد

جرارد
پیکه نیز بازی امروز را از دست خواهد داد. وضعیت این بازیکن پس از یک هفته
استراحت بسیار مطلوب است. اکنون پیکه به تمرینات بازگشته است و تمرینات
شخصی خود را بدون تیم دنبال می کند. او بازی مقابل مالاگا را از دست داد،
ولی خود را آماده می کند که بتواند آخر هفته به مصاف اسپانیول برود.

  


:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مارال مجید زاده / FCBarcelona.ir


دروازه
بان بارسا به دنبال کسب پنجمین عنوان زامورای خودش است تا بتواند با رکورد
اسطوره باشگاه آنتونی رامالست برابری کند. والدز همچنین اولین کسی است که
چهارمین عنوان پی در پی را برای بهترین دروزاه بان لالیگا کسب می کند.

اگر
پینتو خوش شانس باشد و بتواند 3 بازی باقیمانده لیگ را بازی کند، ویکتور
والدس پنجمین عنوان زامورا را برای بهترین دروازه بان اسپانیا کسب می کند.
این همچنین چهارمین عنوان پی در پی اوست که می تواند با رکورد اسطوره اف سی
بارسلونا آنتونی رامالست، که این عنوان را در فصل های 1951/52، 1955/56،
1956/57، 1958/59 و 1959/60 کسب کرد، برابری کند. با توجه به صحبتهای
گواردیولا، پینتو در سه بازی باقیمانده درون دروازه بارسا خواهد بود.
گواردیولا در این مورد اظهار کرده است:  «من باید به دروازه بانی که ما را به سه فینال جام حذفی در این چهار سال برده است، زمان کافی بدهم».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

رامالست در شماره 43 مجله بارسا در اکتبر 2010 گفت:  «رکوردها برای شکستن به وجود می آیند». شماره یک بارسا گفت:  «هر
زمانی که من آنتونی را ملاقات می کردم، او همیشه صریح می گفت که به من
ایمان دارد. حتی از اولین روز  به من اطمینان داشت و من از او به این خاطر
سپاسگذارم. این همیشه باعث دلگرمی و نعمت است که کسی چنین حمایتی از شما
بکند»
.

  


:: برچسب‌ها:

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: ناهید رحیمی / FCBarcelona.ir


در بازی یکشنبه، شاهد رسیدن مسی به 43 گل در فصل جاری و حضور دوباره آفلای پس از غیبت طولانی بر زمین بودیم.

جزئیات بازی به صورت زیر است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


رقابت بر سر بدست آوردن پی چی چی ادامه دارد و لئو مسی با به ثمر رساندن 2
گل، مجموع گلهای زده خود را به عدد 43 رساند و در کنار کریستیانو رونالدو
قرار گرفت.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: پریماه کریمی / FCBarcelona.ir


ضربه
شدیدی بر پای چپ الکسیس سانچز وارد شده است و او تحت نظر خواهد بود تا در
مورد حضور و یا عدم حضورش در بازی چهارشنبه شب در برابر مالاگا تصمیم گیری
شود. ویکتور والدس نیز به دلیل بیماری و تب شدید تمرین نکرد.

تیم
بارسلونا پس از برد در برابر رایو در تمرینات شرکت کرد. در این تمرین دو
نفر غایب بودند؛ الکسیس سانچز که ضربه شدیدی به پایش وارد شده بود و ویکتور
والدز که بیماری شدیدی داشت. حضور مهاجم شیلیایی در بازی چهارشنبه شب در
هاله ای از ابهام قرار دارد، به همین دلیل پزشکان باشگاه قبل از هر گونه
تصمیم گیری، او را تحت نظر قرار خواهند داد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

تمرین سبک برای قهرمانان شنبه شب

بازیکنانی
که روز شنبه در بازی حضور داشتند، تمرین سبکی انجام دادند؛ در حالی که
باقی بازیکنان به همراه 10 نفر از تیم بارسا ب یعنی مونتویا، بارترا، تیو
(هر سه در بازی مقابل رایو در ترکیب بودند)، رودری، کارمونا، اوریل راسل،
اسپینوزا، لوباتو، سرگی گومز و ماسیپ برای بازی چهارشنبه شب تمرینات آماده
سازی را انجام دادند.
:: برچسب‌ها: تمرینات


      
   
   
      
         امتیازاتمنبع: سایت توتال بارسا
مترجم: محمد تقی پور / FCBarcelona.ir


بارسلونا
جشن قهرمانی مادرید را دسته کم چند روزی به عقب انداخت و با پیروزی پرگل
در برابر رایو، مهر پایانی بر هفته ناامید کننده اش پس از حذف از لیگ
قهرمانان و شکست در الکلاسیکو زد. تیم به نظر می رسد که با بدست آوردن
امتیازات، در پی بهبود وضعیت خود است تا یکی از بهترین نمایش های فصل خود
را به پایان ببرد.

در اینجا می توانید نمرات بازیکنان را مشاهده کنید.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

خوزه مانوئل پینتو: 8

پینتو،
تعجب آور ترین انتخاب پپ با وجود ویکتور، بعد از عملکرد ضعیف در اوایل
بازی، نمایش بسیار خوبی داشت. او چند توپگیری عالی و دقیق داشت و اجازه
گلزنی به رایو نداد.
:: برچسب‌ها: امتیازات


   
   
      
         مصاحبهمنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


این
مربی به خاطر رفتاری که بازیکنان پس از شکست دادن رایو وایکانو با نتیجه
7-0 در وایکاس از خود نشان دادند، بسیار خشنود است. این مربی می گوید که
بازی های باقیمانده لالیگا، به تیم کمک می کند تا برای فینال جام پادشاهی
در 25 می آماده شوند. گواردیولا عملکرد پینتو را ستود:  «مانند همیشه او بسیار خوب بازی کرد».

جوزپ
گواردیولا اظهار کرد که بازی این یکشنبه مقابل رایو وایکانو اثباتی بود بر
این که بارسا در طول سال های اخیر چه تیمی بوده است. او گفت:  «یک
بازی فوتبال همیشه در خیلی موارد سودمند است. ما می دانیم که مادرید
قهرمان است [در لالیگا]، و اینکه این بازی اثباتی بود بر این که بارسا چه
تیمی بوده و هست. بازیکنان من بسیار جدی بازی کردند و در طول بازی شرایط
خوبی داشتند»
.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

او افزود:  «تیم
بسیار تلاش کرد و مقابل تیمی که در حال مبارزه برای ماندن در لیگ دسته یک
است، جدی بازی کرد. بازیکنان می دانند که ما درحال آماده سازی برای فینال
هستیم و می دانند که هرچیزی ارزش خودش را دارد. همه بازی ها مهم هستند»
. گواردیولا همچنین گفت که بازیکنانش به خاطر به ثمر رساندن 7 گل در بازی امروز بسیار خوش حال هستند. او گفت:  «ما طی این سال ها گل های بسیاری به ثمر رساندیم که همه آن ها خوشایند است».

  


:: برچسب‌ها: مصاحبه
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا


   
   
      
         گزارش بازیمنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: پریماه کریمی / FCBarcelona.ir


بارسا
با گلزنی مسی(2)، الکسیس، کیتا، پدرو(2) و تیاگو در دیداری که کاملا بر
بازی مسلط بود، رکوردی دیگر در بازی خارج ازخانه در ورزشگاه  والکاس ثبت
کرد. علاوه براین، بازگشت آفلای به میادین فوتبال پس از مدت زمان طولانی،
خبر خوبی برای هواداران بود.

این بازی فرصت مناسبی بود تا بارسا پس
از دو شکست ناامید کننده در برابر تیمهای چلسی و رئال مادرید، عکس العمل
مثبتی از خود نشان دهد؛ آنها با ارائه یک بازی کاملا تهاجمی، تیم رایو را
کنار زدند و با سه گل نیمه اول را به پایان رساندند. گلهای مسی(2)، الکسیس،
کیتا، پدرو(2) و تیاگو موجب شد تا تیم گواردیولا برد راحتی کسب کند و
رکورد قبلی این تیم در ورزشگاه والکاس (1-4 در فصل 89/90) در طی 9 سال
گذشته شکسته شد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

کسب
این نتیجه و بازگشت به دوران اوج، پس از پشت سر گذاشتن شکستهای دردناک،
دلیل دیگری بر شخصیت تیم بود؛ اعلام خداحافظی گواردیولا با نمایش پر گل
بارسلونا همراه شد و این برد باعث شد تا همچنان در فاصله 7 امتیازی صدر
نشین باقی بمانند.

  


:: برچسب‌ها: گزارش بازی

 

به نام خدادانلود گلها و لحظات حساس بازی رایووالکانو و بارسلونا ( هفته سی و ششم )
 
بارسلونا 7-0 رایو وایکانو

 

JSC Sport +2 | WMV |1024 X 576 | 1 Mbps
Messi 16' | 0-1 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Alexis 26' | 0-2 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Keita 36' | 0-3 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

Pedro 47' | 0-4 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Thiago 77' | 0-5 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Pedro 87' | 0-6 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Messi 90' | 0-7 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

JSC Sports HD 2 | WMV | 1024 X 576 | 2 Mbps

Messi 16' | 0-1 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Alexis 26' | 0-2 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Keita 36' | 0-3 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

Pedro 47' | 0-4 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Thiago 77' | 0-5 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Pedro 87' | 0-6 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Messi 90' | 0-7 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile


JSC Sports HD 2 | WMV | 1280 X 720 | 4.5 Mbps

Messi 16' | 0-1 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Alexis 26' | 0-2 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Keita 36' | 0-3 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

Pedro 47' | 0-4 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Thiago 77' | 0-5 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Pedro 87' | 0-6 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Messi 90' | 0-7 | Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

Highlights
1st Half -- Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
2nd Half -- Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

Highlights HD | EN / Ab
1st Half
Part1 --
Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
Part2 --
Direct Link -- Uploaded -- Hotfile
2nd Half
Part1 --
Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

Part2 -- Direct Link -- Uploaded -- Hotfile

منبع: انجمن هواداران لالیگا

نظر یادتون نره........نیشخند
:: برچسب‌ها: دانلود گلهای لالیگا


   
   
      
         مصاحبهمنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مارال مجید زاده / FCBarcelona.ir


کاپیتان بارسا رضایت بازیکنان را از انتصاب تیتو ویلانوا بیان کرد:  «او تیم را می شناسد و با فلسفه باشگاه بهتر از هرکس دیگری آشناست و مدت زمان زیادی است که کنار گواردیولا مشغول به کار است». پویول ادامه داد:  «او ایده ال ترین فرد برای ادامه دادن کار است». پویول باور دارد که گواردیولا  «عرصه جدیدی در فوتبال پدید آورد و فوتبال قبل از او و بعد از او با یکدیگر متفاوت هستند».

کارلس
پویول در کنفرانس خبری روز شنبه صحبت کرد جایی که خبر حاکم در آن این بود
که جوزپ گواردیولا از هدایت تیم اول کناره گیری کرده است و با تیتو ویلانوا
جایگزین شده است. او تایید کرد که بازیکنان  «خواستار این بودند که پپ ادامه دهد»، اما با توجه به دانش او در تصمیم گیری و دلیلی که پشت آن بود، او توضیح داد:  «حقیقت
اینکه تیتو مربی خواهد شد بهترین خبری است که می توانستیم بشنویم. او می
تواند به ادامه این پروژه بپردازد و از حمایت تمام بازیکنان برخوردار خواهد
بود»
.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

حرکت رو به جلو

پویول همچنین درباره رضایت خود از انتخاب تیتو ویلانوا اینچنین توضیح داد:  «او
تیم و فلسفه بازی ما را بهتر از هرکس دیگری می شناسد. او دانش بالایی
درباره فوتبال دارد و شانه به شانه پپ در تمام این مدت کار کرده است. او کم
و بیش اینگونه کار خواهد کرد. فلسفه و ایده ها مثل قبل خواهد بود. او ایده
آل ترین فرد برای ادامه دادن مسیر است»
.

  


:: برچسب‌ها: مصاحبه

مربی بارسلونا از هواداران رایو وایه کانو عذرخواهی کرد

 
 
Tito Vilanova, Pep Guardiola, Barcelona
Getty Images

پپ گواردیولا مربی جوان
بارسلونا بعد از برد 0-7 بارسا مقابل رایو وایه کانو به این نکته اشاره کرد
که تیمش می داند که رئال مادرید قهرمان لالیگاست و این بازی ،نمایش نحوه
بازی بارسلونا در طول سالهای اخیر بوده

گواردیولا در پایان این
دیدار به خبرنگاران گفت:« یک بازی فوتبال همیشه برای مسائل متعددی به کار
می رود. ما می دانیم که رئال مادرید قهرمان است و این بازی تنها نمایش سبک
فوتبالی و نحوه بازی بارسلونا در طول این سالها بود . بازیکنان من یک بازی
جدی را به نمایش گذاشتد و درتمام دقایق بازی ریتم خوبی داشتند.»

 

گواردیولا ادامه داد:« ما در
حال آماده سازی خودمان برای یک جام (جام حذفی اسپانیا ) هستیم و این برای
آن روز، به درد ما خواهد خورد. نمی توانیم فکر کنیم که این برد به هیچ دردی
نمی خورد. به خاطر عملکرد بازیکنانم به ویژه پدرو که دو گل زد راضی و
خوشحالم.»

مربی جوان بارسا گفت:«
بازیکنان کمی هستند که تا این حد انگیزه داشته باشند. درست است که پدرو به
برخی مصدومیتها، ضعیف تر بود و می توانست بهتر ازاین بازی کند ولی من به
خاطر عملکرد او، به خاطر دو گلی که دراین بازی زد، به خاطر حرکاتش و
دینامیکی که داشت به او تبریک می گویم.»

گواردیولا به علاوه درمورد
رقصی که تیاگو و آلوس به نمایش گذاشتند گفت:«ما از هواداران رایو وایه کانو
عذرخواهی کردیم و این اتفاقی است که تکرار نخواهد شد. این کاری در خور و
درحد بازیکنان بارسلونا نیست.»

مربی بارسلونا تمایل زیادی
به صحبت کردن درمورد تصمیمش برای جدایی از بارسلونا در پایان فصل نداشت و
گفت:« باشگاه آبی اناری همیشه  خانه من خواهد بود. در نهایت بالاخره یک
دوره به اتمام رسید و نباید بیش از این به این موضوع پرداخت. تیم خیلی
جوانی داریم. تیتو ویلانووا بازیکنان را به خوبی می شناسد و مطمئنم که
بارسلونا می تواند در آینده هم به رقابت کردن ادامه دهد.»
:: برچسب‌ها: مصاحبه
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: گزارش بازی

لالیگامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: ناهید رحیمی / FCBarcelona.ir


اف
سی بارسلونا در پایان هفته با حذف از لیگ قهرمانان و انتصاب تیتو ویلانوا
به عنوان مربی جدید، راس ساعت 21:30 دقیقه به وقت محلی در مقابل رایو قرار
می گیرد.

تیم نیازمند برگشتن به وضعیت قبلی در وایکاس است؛ اف سی
بارسلونا پس از تحمل دو شکست در برابر تیمهای رئال مادرید و چلسی به ترتیب
در لالیگا و لیگ قهرمانان، برای بازگشت به وضعیت ایده آل در مادرید به مصاف
رایو می رود. همانطور که در روز جمعه اعلام شد جوزپ گوادیولا از سمت خود
کناره گیری می کند و به جای او تیتو  بر سر کار می آید. تغییر طراحی ایجاد
شده برای ادامه فرمول موفقیت آمیز فصل اخیر است و مسابقه مقابل رایو اولین
بازی پس از همه گیر شدن خبر خداحافظی گواردیولاست.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

لیست 19 نفره تیم

لیست
19 نفره پپ گواردیولا (یک بازیکن قبل از مسابقه حذف خواهد شد) شامل 16 عضو
ارشد تیم (همه به جز مصدومین از قبیل فونتاس، ویا، آبیدال، ژاوی و پیکه )
به همراه بارترا، مونتویا و تیو از بارسا ب است. این اولین بار است که دو
تیم در لیگ در استادیوم وایکاس بعد از فصل 2002/03 که رایو در دسته برتر
بود به مصاف هم می روند. رایو در آن بازی با نتیجع 1-0 پیروز شده بود.
:: برچسب‌ها: لالیگا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: محمد تقی پور / FCBarcelona.ir


بارترا، مونتویا و تیو از تیم ب در کنار 16 بازیکن دیگر تیم اصلی در روز یکشنبه برای مقابله با رایو وایکانو در لیست قرار گرفتند.

جوزپ
گواردیولا 19 بازیکن برای سفر به مادرید و رویارویی با تیم رایو در روز
یکشنبه را فراخوانده است. این بازیکنان شامل 16 بازیکن از تیم اول به اضافه
  مونتویا، بارترا و تیو از بارسای ب هستند. ویا، پیکه، آبیدال، فونتاس و
ژاوی همگی مصدوم هستند؛ مربی مجبور است برای مسابقه یکی از بازیکنان را از
لیست خط بزند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

آخرین تمرین قبل از بازی

بازیکنان آخرین جلسه تمرینی خود را شنبه صبح در ورزشگاه خوان گمپر قبل از اعلام لیست توسط پپ انجام دادند.
:: برچسب‌ها: لالیگا

به درخواست شما بازدید کنندگان عزیز کلیپ فوق العاده با نام(پپ متشکریم!!! )که از شبکه Barca Tv پخش شد را برایتان گذاشتم و امیدوارم که از آن خوشتان بیاید.

پپ

 

دانلود کلیپ فوق العاده پپ متشکریم!!!:

دانلود

 

نظر یادتون نره....نیشخند
:: برچسب‌ها: کلیپ های درخواستی

 

مربی 42 ساله ای که جانشین گواردیولا می شود، بازیکن جدیدی را برای تیمش برگزیده

 

Jordi Alba - Valencia
Goal.com / Shinichiro Ema

 

طبق گزارش منتشره در روزنامه اسپورت کاتالونیا، جوردی آلبا، مدافع باشگاه والنسیا اولین خرید تابستانی بارسلونای تیتو ویلانووا خواهد بود.

 

این بازیکن ملی پوش اسپانیایی که یکی از برترین بازیکنان این فصل والنسیا بوده، قبل از آنکه در سال 2005 به والنسیا بپیوندد، برای هفت سال در تیم پایه ای بارسلونا توپ می زد.

 

بعداز فروش و انتقال ماسکول در ماه ژانویه و ابهامات موجود درمورد آینده اریک آبیدال بعد از پیوند کبدی که انجام داد، بارسلونا در حال حاضر یک مدافع چپ ندارد. اکنون به نظر می رسد که جوردی آلبا گزینه مد نظر سران بارساست و این انتخاب به دلیل اشنایی او با این باشگاه است.

 

طبق گزارشهای منتشره او با این انتقال موافت کرده و تنها جزئیات کوچکی برای توافق باقی مانده. شنیده می شود که سران بارسلونا به دنبال آن هستند تا او را در بازار تابستانی به خدمت بگیرند.

 

قرارداد کنونی آلبا با والنسیا در سال 2013 به اتمام می رسد. از سوی دیگر سران بارسلونا برای جذب این بازیکن کارسختی دارند، چرا که باید با تیمهایی مثل منچستریونایتد، میلان و ناپولی به رقابت بپردازند.

 
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

مربی آرژانتینی باشگاه اتلتیک بیلبائو از تصمیم گواردیولا برای ترک بارسا گفته است

bielsa-guardiola
bielsa-guardiola

مارسلو بیه لسا، مربی آرژانتینی باشگاه اتلتیک بیلبائو در صحبتهایی جدایی پپ گواردیولا از بارسلونا را «جدایی بزرگی در عرصه دنیای فوتبال خوانده.»

بیه لسا ، مربی اتلتیک بیلبائو که تیمش به زودی در فینال کوپا دل ری مقابل  بارسلونا قرار خواهد گرفت در این باره گفت:« این تصمیمی کاملا شخصی است که نیازی به این نیست که به تعبیر آن بپردازم. ولی این یک جدایی بزرگی است.چون حضور او به ورزش درخشش خاصی می داد. کاری که او انجام داد، قابل فراموش کردن نیست و یک جدایی بزرگ است.»

بیه لسا درمورد انتخاب تیتو ویلانووا به عنوان جانشین گواردیولا گفت:« او فرضیه مطرح شده است و من هیچ وقت راجع به چنین تصمیماتی صحبت نمی کنم. »

بیه لسا در روز 25 ماه می در فینال جام حذفی اسپانیا مقابل گورایدلوا قرار خواهد گرفت و این بازی، اخرین بازی پپ گواردیولا برروی نیمکت مربیگری بارسا خواهد بود
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مارال مجید زاده / FCBarcelona.ir


پپ گواردیولا به تیم و رئیس باشگاه اعلام کرد که بعد از 30 ژوئن، زمانی که قراردادش به پایان می رسد، در باشگاه نمی ماند. ساندرو راسل، آندونی زوبی زارتا و گواردیولا در کنفرانس خبری در نیوکمپ حاضر شدند. همچنین به خبرنگاران اعلام شد که تیتو ویلانوا مربی بعدی بارسا خواهد بود.

پپ گواردیولا در 30 ژوئن، بعد از 4 سال هدایت تیم اول باشگاه را ترک خواهد کرد و باشگاه تصمیم گرفت که جانشین او تیتو ویلانوا باشد. گواردیولا به تیم و رئیس باشگاه ساندرو راسل قبل از تمرین جمعه صبح در سنت خوان دسپی، تصمیم خود را اعلام کرد. بعد از آن، راسل، گواردیولا و زوبی زارتا در اتاق کنفرانس خبری ریکارد مکنسچز در نیوکمپ حضور پیدا کردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


این کنفرانس با وجود حضور اعضای هیئت مدیره و 4 کاپیتان اول بارسا به نمایندگی از بازیکنان و انبوه بسیاری از رسانه ها به کنفرانسی عظیم و پرسر و صدا تبدیل شده بود.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


تیتو ویلانوا، مربی فصل 2012/13 بارسلونا، بعد از گذراندن پنج فصل به عنوان دستیار پپ گواردیولا نشان داده است که در مربیگری تیم بسیار تواناست. به عنوان بازیکن او در لاماسیا بوده و اولین بازی خود در لیگ برتر را به همراه سلتا ویه گو انجام داد.

تیتو ویلانوا، مربی آینده بارسا، تیم را به خوبی می شناسد. او برای چهار سال به عنوان دست راست گواردیولا کنار تیم حضور داشته است. آن ها هر دو در سال 2007 در بارسا ب شروع به کار کردند. در سال بعد از آن، هنگامی که بارسا ب به دسته دوم صعود کرد، مربیگری تیم اصلی بارسلونا به آن ها هدیه داده شد. آن ها شاهد دوره باشکوه بارسا در تاریخ باشگاه بودند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


دست راست گواردیولا

گواردیولا تاثیری که ویلانوا- ساده و محتاط - در بسیاری از موقعیتها بر روی تیم داشته است را متذکر شد. مربی کنونی تیم توانایی تصمیمگیری ویلانوا را چه در داخل و چه در خارج زمین، به خصوص در زمان بازی های تهاجمی تحسین کرده است. ویلانوا، که شخصیتی قوی و برنده دارد، در کارش کوشا است و مشخصا شیوه تهاجمی را ترجیح می دهد. چهار سال حضور او در نیمکت بارسا باعث شده است تا آوازه نظم و سخت کوشی هنگام آماده سازی تیم را کسب کند.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


سرمربی بارسا که پس از چهار سال حضور در نیمکت این تیم تصمیم به ترک آن گرفته، اعلام کرد که انرژی لازم برای ادامه کار با تیم را ندارد و احساس می کند که تصمیم درستی برای ترک باشگاه گرفته است.

«توان من به اتمام رسیده و نیاز به بازیابی آن دارم». این علت اتمام کار جوزپ گواردیولا در سمت سرمربیگری تیم اول بود. او پس از چهار سال حضور بر روی نیمکت تیم و تبدیل شدن به سومین نفر باشگاه از نظر بیشترین تعداد بازی و همچنین کسب 13 جام اعتقاد دارد که دیگر انرژی لازم را برای ادامه کار ندارد. او گفت: «چهار سال حضور در بارسا مدت زیادی می باشد. فرد بعدی که خواهد آمد، چیزهایی را ارائه خواهد داد که من قادر به انجام دادن آن ها نیستم. به اعتقاد من سرمربی هر تیم باید نیرومند بوده و توانایی انتقال انرژی به بازیکنان را داشته باشد. من می خواهم با استراحت کردن توانایی ام را بازیابی کنم».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


آنچه که باید انجام می داد

برای گواردیولا ترک مکانی که او آن را مانند خانه خودش می داند، کار ساده ای نیست، اما وی نمی خواهد که دلبستگی اش به بارسا «موجب توقف تصمیمات صحیح او شود». او اذعان کرد که: «این باشگاه بهترین محل ممکن است، اما من کاری را که می خواستم انجام بدهم، انجام دادم. او احساس می کند که خستگی از حضور طولانی برای او و بازیکنانش ناخوشایند خواهد شد». او گفت: «من آن ها را بسیار دوست دارم و اگر باز هم در اینجا بمانم، در کار آن ها اختلال ایجاد کرده ام».
:: برچسب‌ها: مصاحبه
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

اخبار بارسامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: زینب بیژن زاده / FCBarcelona.ir


بارسا این فرصت را دارد تا به رکورد شکنی های خود در چهار بازی پایانی رقابت ها ادامه بدهد. جبران 7 امتیاز اختلاف بین بارسا و صدر نشین در چهار بازی باقیمانده، بعید به نظر می رسد، اما این امر باعث نمی شود که بازیکنان در بازی های باقیمانده دست از مبارزه بکشند. همچنین در این بازی ها، رسیدن به رکوردهای شخصی نیز می تواند در دستور کار قرار بگیرد.

• پیشی گرفتن از رکورد 105 گل زده در فصل 2008/09: تا اینجای کار، تیم 97 گل به ثمر رسانده است. این آمار در حال حاضر چهارمین رکورد برای باشگاه در یک فصل از لیگ محسوب می شود. با میانگین دو گل زده در هر بازی با توجه به چهار بازی باقیمانده، آنها می توانند از رکورد کلی فصل 2009 نیز پیشی بگیرند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


• تیم در حال حاضر یک رکورد جدید در امر گلزنی در تمامی رقابت های این فصل رقم زده است: با 170 گل تا به اینجای کار و با احتساب 4 بازی باقیمانده در لیگ و فینال پیش رو در جام حذفی، آنها حتی می توانند این رکورد را بهبود ببخشند.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: اف سی بارسلونا دات آی آر
نویسنده: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


جوان اهل ریوس، شماره 23 بارسا، امروز در میان هم تیمی هایش، تولد 22 سالگیش را جشن می گیرد. او که با پیوستن به جوانان بارسا، آینده روشنی را برای خود رقم زد، با تلاش بی وقفه سعی در کسب مدارج بالاتر داشت. سه سال پس از آن، برای کسب تجربه بیشتر به یکی از تیم های دسته 2 بوندس لیگا -سابادل- پیوست تا طی سال های آتی با اندوخته تجربه بیشتری به تیم محبوبش بازگردد.

تابستان 2010 زمانی بود که او بار دیگر به خانه خود بازگشت. توجه خاص پپ گواردیولا به او، باعث شد تا در اکثر تمرینات تیم اول حاضر شود و در نهایت در تور پیش فصل حضور پیدا کند. او در اولین بازی اش، در اکتبر 2011، به عنوان جانشین ویا، رو در روی ویکتوریا قرار گرفت؛ تکنیک فوق العاده و مهارت توصیف نشدنی اش، او را به شگفتی فصل بدل کرد. کوئنکا در دومین بازی اش، اولین گلش را نیز به ثمر رساند و با بازی بسیار خوب خود، تحسین بزرگان فوتبال را جلب کرد. 31 ژانویه 2011، زمانی بود که او برای دومین قراردادش را با بارسا تمدید کرد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: اختصاصی fcbarcelonair

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


مدیر عامل تیم، ساندرو راسل، اعلام کرد که پس از رفتن پپ گواردیولا از تیم، تیتو ویلانوا سرمربی تیم خواهد شد.

در کنفرانس خبری که در آن اعلام شد پپ گواردیولا در تاریخ 30 ژوئن تیم را ترک خواهد کرد، مدیر عامل باشگاه، ساندرو راسل، اعلام کرد که تیتو ویلانوا، دستیار گواردیولا در طول چهار سال حضور او در نیمکت بارسا، سرمربی بعدی تیم خواهد بود.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


اطلاعات بیشتر به زودی اعلام خواهد شد.
:: برچسب‌ها: بارسلونا
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: اختصاصی fcbarcelonair

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


انتظارها به پایان رسید و حدس و گمان های 24 ساعت اخیر به واقعیت پیوست. پپ گواردیولا، مربی 4 سال اخیر بارسا که موفق به کسب 13 جام از جمله دو قهرمانی لیگ قهرمانان شده است، با نتایج به دست آمده در این فصل دیگر حاضر به تمدید قرارداد خود نیست. تیتو ویلانوا، دستیار پپ گواردیولا در حال حاضر سرپرستی تیم را بر عهده خواهد گرفت.

در کنفرانس برگزار شده در نیوکمپ با حضور ساندرو راسل، مشاور ورزشی باشگاه -آنتونی زوبی زارتا- و پپ گواردیولا اعلام شد که او دیگر در جمع بارسایی ها نخواهد بود. کاپیتان های تیم؛ کارلس پویول، ژاوی هرناندز، ویکتور والدس و آندرس اینیستا به همراه چند تن دیگر از بازیکنان بارسا (سسک فابرگاس و جرارد پیکه) نیز در این مجلس حاضر بودند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


گواردیولا قبل از جلسه تمرینی تیم، به توضیح دلایل خود مبنی بر ترک باشگاه پرداخت. اسکای اسپرت، در خبر خود نوشته است: «گواردیولا قصد دارد مدتی را به استراحت بپردازد و ضمنا نام آرسن ونگر را نیز به کاندیداهای جایگزینی او افزوده است».
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: اف سی بارسلونا دات آی آر
نویسنده: حسین رزاق نژاد / FCBarcelona.ir


سبک بازی پپ گواردیولا، پس از یوهان کرایف افسانه ای، جزو بدیع ترین آثار هنری در مستطیل سبز بود. فلسفه بارسا، پس از تولد دوباره خود در فصل 2008/09 موجب فاصله 30 امتیازی در لیگ، و قهرمانی در 5 جام دیگر بود، که فلسفه بارسای گواردیولا را کیلومترها از سطح زمین جدا می کرد.

شوکی که گواردیولا با تیم تازه ساز خود -از نظر تاکتیک، نه چینش مهره ها- به دنیای فوتبال وارد کرد، تیم های دیگر را چنان مدهوش کرد، که اولین راه مقابله با این فلسفه پس از گذشت چندین ماه از تولد دوباره بارسا، توسط گاس هیدینگ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان کشف شد؛ دفاع منطقی، اولین حربه گاس هیدینگ برای شکست بارسا بود، گذشته از اینکه این حربه در نهایت موجب صعود چلسی نشد، ولی اولین مشکلات تیم پپ را نمایان کرد. این حربه پیش تر توسط مورینیو استفاده شده بود، ولی سطح تیمی که با مورینیو مواجه شد، متفاوت از سطح بارسای رویایی 2008 بود.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


با گذشت زمان، مربیان بیشتری حاضر شدند به خفت ضد فوتبال تن دهند و تساوی یا پیروزی مقابل بارسا را بدست آورند، و این نقطه مرگ ایده های گواردیولا بود. پپ همچنان تلاش می کرد بر ضد فوتبال پیروز شود، ولی موفقیت، بدون دخالت شانس حاصل نمی شد.
:: برچسب‌ها: اختصاصی fcbarcelonair
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: مسعود مسکنی / FCBarcelona.ir


تیم پس از یک هفته آشفتگی و ناراحتی، با دو باخت و یک تساوی که منجر به از دست دادن دو جام مهم لیگ اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا شد، به مدت دو روز در استراحت بود. زمانی که بازیکنان در حال ریکاوری بعد از این بازی های سخت بودند، پپ گواردیولا خبر داد که با ساندرو راسل، رئیس باشگاه پای میز مذاکره نشسته است تا در مورد ماندن یا نماندنش در این باشگاه، تصمیم قطعی بگیرد. در یک ملاقات که ظاهرا 3 ساعت به طول انجامید، خبرهای منتشره زیاد با روحیه هواداران سازگاری نداشت.

رسانه های اسپانیایی گزارش کرده اند که پپ در پایان فصل، پس از فینال کوپا دل ری، تیم را وداع خواهد گفت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


گزارش ها حاکی از آن است که راسل نهایت تلاش خود را برای نگه داشتن پپ در بارسلونا کرده است اما پاسخ پپ منفی بوده است و این بازیکن سابق بارسلونایی بر رفتن خود اصرار دارد.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


آندرس اینیستا پس از بازی سه شنبه شب سخن گفت و تصدیق کرد که «تیم تقریبا ضعیف بود اما ما بر خواهیم گشت و برای تمامی عنوان ها مبارزه خواهیم کرد». اینیستا گفت که فوتبال با بارسا مهربان نبوده اما تیم نیز موقعیت های بسیاری را از دست داد.

آندرس اینیستا بعد از بازی سه شنبه شب در استودیوی شبکه بارسا حاضر شد تا در برنامه ی ال میرادور صحبت کند. او توضیح داد: «برای ما به عنوان بازیکنانی که متعلق به مردم هستیم -مردمی که از باخت ناراحتند- آزار دهنده است؛ تمام مردمی که پشتیبان ما هستند. حس این که با وجود از دست دادن فینال لیگ قهرمانان هواداران همچنان با ما هستند فوق العاده است. تنها چیزی که اکنون می توانیم بگوییم این است که ما باز خواهیم گشت و برای تمامی عناوین مبارزه خواهیم کرد. ما امشب به اندازه کافی خوب نبودیم».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


«فوتبال با ما مهربان نبود»

اولین کاری که اینیستا کرد این بود که به چلسی به خاطر موفقیتشان تبریک گفت. ضمن این که برای شکست تاسف خورد و برخی از دلایل باخت را متذکر شد: «فوتبال با ما مهربان نبود. ما موقعیت های بسیاری داشتیم که نتیجه نداد و چلسی طی بازی های رفت و برگشت سه موقعیت داشت و سه گل به ثمر رساند». درمورد بازی سه شنبه اینیستا گفت: «ما همه چیز را امتحان کردیم. اما حتی زمانی که 10 نفره شدند نیز همه باهم به دفاع پرداختند».
:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: سمیرا محمدی/ FCBarcelona.ir


زمانی که در نیوکمپ، با وجود باخت تیم، هواداران یک صدا، بارسا را تشویق می کنند؛ بهترین موفقیت برای گواردیولا و مردانش محسوب می شود. پس از چهارسال، این هواداران به چیزی فراتر از نتایج ایده آل دست یافتند؛ اشاعه سبک «بارسلونیسم»؛ سبکی عمیق و صادقانه در جامعه فوتبال و فراتر از آنچه اسکوربردها نشان می دهند.

نباید از واقع بینی دور شد؛ اما هوادار واقعی زمانی مشخص می شود که با وجود شکست تیمش، هنوز به آن تیم افتخار کند. با شناختی که از بارسلونا داریم، این تیم اگر به ارزش های خود وفادار بماند، باز هم به زودی به اوج بازخواهد گشت. همیشه در پشت موفقیت های بارسا، اندیشه ای راسخ و پروژه ای برنامه ریزی شده قرار داشته است. همین فلسفه نیز باعث شد که در 20 سال اخیر، باشگاه از یک نهاد کوچک رشد کرده و به یک معیار جهانی تبدیل شود. در نهایت، گواردیولا تعالی بخش این مکتب شد و درک درست از ورزش را به همگان نشان داد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


باتوجه به آنچه در نیوکمپ شاهد بودیم؛ به نظر می رسد گاهی عدالت فوتبال شکل نمی گیرد و هوادارن هم مطمئنا این موضوع را درک می کنند. اما مهمترین نکته این است که تا آخرین لحظه به تفکر خود ایمان داشته باشیم و پرچم فوتبال را با غرور بالا نگه داریم. یاد بگیریم چگونه باید برنده بود و چگونه با باخت ها برخورد کرد. این باشگاه به بلوغ خود رسیده است. درست است که گواردیولا این میدان را از دست داد اما آنچه باقی ماند، ارزشی فراتر از این جام دارد. از این لحظه به بعد، راسل و هیئت مدیره اش باید در صدد حفظ این مکتب باشند؛ بعضی تغییرات لازم هستند ولی منشا این پروژه نیاز به تغییر ندارد.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: مسعود مسکنی / FCBarcelona.ir


پس از تستهای پزشکی انجام شده صبح امروز، مشخص شد که در ماهیچه ساق پای چپ ژاوی پارگی جزئی وجود دارد.

ژاوی هرناندز بازی های باقی مانده لالیگا را، پس از آنکه مشخص شد وی از پارگی عضلانی در ساق پای چپ خود رنج می برد، از دست خواهد داد. وی به مدت 15 روز دور از میادین خواهد بود.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


ژاوی هرناندز تاکنون در این فصل برای بارسا 47 بار به میدان رفته و 14 گل به ثمر رسانده است، اما او در تمامی هشت بازی اخیر، به استثنای دو بازی، تعویض شده است. ژاوی تمام فصل را از مشکل عضله سولئوس در پشت ساق پای خود، رنج می برد و بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بایرلورکوزن را به دلیل احساس همین مشکل در ساق پای راستش، از دست داد.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت توتال بارسا
مترجم: شکیبا رهنما / FCBarcelona.ir


رویای دفاع از قهرمانی سال پیش، برای بارسلونایی ها به طرز غیر منتظره ای نقش بر آب شد. دفاع هرکول وار چلسی شانس بارسلونا برای صعود به فینال را نابود کرد.

عملکرد بارسایی ها بد نبود، اما اشتباه های کودکانه در خط دفاع و از دست دادن موقعیت ها تیم را به سرازیری انداخت؛ دقیقا مثل هفته پیش در لندن. امتیازات بازیکنان به شرح زیر است:

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


ویکتور والدس: 5.5

تنها واکنش خوبی که از او دیده شد، مهار شوت دروگبا از میانه زمین بود. می توانست روی هر دو گل چلسی بهتر عمل کند، به خصوص روی گل اول اصلا در حد نام خود نبود. هم چنین، غیر مستقیم پیکه را مجروح کرد و در کل شب خوبی را نداشت.
:: برچسب‌ها: امتیازات

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: زینب بیژن زاده / FCBarcelona.ir


بارسا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، از لحاظ درصد در اختیار داشتن توپ، پاس های صحیح، شوت ها و کرنر ها و همچنین در بسیاری از جنبه های دیگر، نسبت به حریف خود برتر بود. تعداد پاس های صحیح ژاوی هرناندز در زمین نیوکمپ، از مجموع تعداد پاس های تمام بازیکنان چلسی بیشتر بود.

مطمئناً زمان زیادی از آخرین تساوی بارسا که منجر به حذف این تیم از رقابت ها در برابر لندنی ها شده است، می گذرد. آمار بازی رفت و برگشت، تفاوت فاحشی را بین دو تیم نشان می دهد. تنها آماری که به نفع چلسی بود، تعداد گل ها بود. تیم دی متئو در طول 180 دقیقه، از چهار موقعیت ممکن، 3 ضربه را به گل تبدیل کرد، درحالیکه بارسا تنها موفق شد 2 ضربه از 11 ضربه در چارچوب را به گل تبدیل کند. در مجموع بارسا 46 بار اقدام به شوت زنی کرد (24 بار در لندن و 22 بار در نیوکمپ)، در حالیکه چلسی تنها موفق به خلق 12 موقعیت شد (5 بار در لندن و 7 بار در نیوکمپ).

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


مالکیت 73 درصدی توپ در مجموع دو بازی

آمار در اختیار داشتن توپ نیز حکایت از داستان مشابهی دارد. جایی که بارسا با بهره گیری از مالکیت توپ 73 درصدی در مجموع دو بازی موفق به رد و بدل کردن 1,537 پاس (782 پاس در دور رفت و 755 پاس در دور برگشت) شد که این آمار تقریبا 5 برابر تعداد پاس های چلسی یعنی 329 پاس (194 پاس در دور رفت و 135 پاس در دور برگشت) است. اگر چه در پایان، این آمار برای صعود کافی نبود؛ درست مثل تعداد کرنرها: 18 کرنر در برابر تنها 2 کرنر!
:: برچسب‌ها: لیگ قهرمانان

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: شکیبا رهنما / FCBarcelona.ir


با وجود حذف بارسا مقابل چلسی، پپ گواردیولا معتقد است تیم در هر دو بازی مقابل چلسی عملکرد فوق العاده ای داشته است. همچنین او از بازیکنان و هواداران به خاطر فداکاریشان تشکر کرد.

«امسال سال ما نبود. تنها چیزی که به ذهنم می آید تاسف است. شاید نتوانم به خوبی منظورم را منتقل کنم، به همین دلیل برداشتم از بازی را وقتی زمان بیشتری داشتیم خواهم گفت. در کل، در این دو بازی بسیار خوب بودیم». جوزپ گواردیولا این دو بازی را با قلب و ذهنش آنالیز کرد: «برای 180 دقیقه استثنایی بازی کردیم، ما هر چه از دستمان برمی آمد برای صعود انجام دادیم؛ تا به حال برای حضور در فینالی این اندازه تلاش نکرده بودیم».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


او اضافه کرد: «باید بدانیم اشکالاتمان چه بوده و آن ها را برطرف کنیم». مربی بارسا لحظاتی که صعود بارسا با دو گل زده موقتا تضمین شده بود را مورد بررسی قرار داد: «برتری 2-0 موجب سستی ما نشد، ما همچنان به حمله ادامه دادیم. کسی نمی تواند صاحب همه چیز باشد. این می تواند درسی باشد که از آن عبرت بگیریم».
:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


این هافبک آبی اناری از حمایت هواداران تشکر کرد و گفت که شکست امشب ضربه سختی برای بازیکنان بود. سسک به هم تیمی هایش توصیه کرد که به آینده بیندیشند و به فکر 4 بازی آخر لیگ و فینال جام پادشاهی باشند.

بازیکنان بارسلونا ناراحتند که نتوانستند به فینال لیگ قهرمانان راه یابند. سسک فابرگاس پس از بازی گفت: «این دردناک است که حذف شویم، زیرا ما تیم برتر زمین بودیم. نتیجه بازی در استمفورد بریج باعث حذف ما شد». با رسیدن بارسا به نتیجه ی 0-2 تیم به فکر مونیخ افتاد، اما چلسی دو موقعیتی که به دست آورد را به گل تبدیل کرد و بازی را تمام کرد. این هافبک آبی اناری گفت: «ما بازی بسیار خوبی انجام دادیم، بر بازی تسلط داشتیم و موقعیت های بسیاری را به وجود آوردیم. ما شیوه بازی خود را قربانی نکردیم».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


شکستی بسیار سخت

سسک با صراحت گفت: «اینطور حذف شدن بسیار دردناک است، این که ببینیم شانس گل زنی بسیاری داشتیم». او ادامه داد: «این ضربه سختی است». اما این هافبک هم تیمی ها و هواداران را مطمئن ساخت که «ما باید سرمان را بالا بگیریم» و این که سال بعد «ما شانس این را خواهیم داشت تا کار های مهمی انجام دهیم». او اضافه کرد: «بازیکنان نشان داده اند که می توانند بهتر از این باشند».
:: برچسب‌ها: لیگ قهرمانان

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


وضعیت مدافع کاتالان بارسا در طول شب پس از بازی پیشرفت رضایت بخشی داشت و او صبح روز گذشته از بیمارستان مرخص شد. پیکه قبل از ارزیابی دوباره وضعیت جسمانی، یک هفته استراحت خواهد کرد.

جرارد پیکه پس از اینکه در بازی روز سه شنبه مقابل چلسی، در برخوردی با دروگبا و والدس در نیمه اول از بازی خارج شد، شب پس از بازی را در بیمارستان بارسلونا تحت نظر قرار گرفت و صبح روز گذشته پس از بهبود نسبی، از بیمارستان مرخص شد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


این بازیکن برای اینکه دوباره کار خود را آغاز کند، یک هفته استراحت خواهد کرد.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.مبادا موش ها اشکهایت را ببینند ...
بلند شو شیرشاه

یک گوشه ی
زمین لباست را روی سرت کشیده بودی . آرام آرام قطرات اشک از چشمهایت جاری
می شدند و تند تند داشتیم توی دریای غصه غرق می شدیم. آرام آرام سرخ می شدی
و تند تند گر می گرفتیم وسط اتشفشان ترسناک تشویش. آرام آرام حسرت می
خوردی و تند تند آب می شدیم با نگاهت که میدانستیم طعم حسرت را خوب نمی
شناسد. ای کاش کاری از دستمان بر می آمد . ای کاش می توانستیم تویی را به
مونیخ برسانیم که یکبار به رم و بار دیگر به لندن رسانده بودی مان. برای
تقدیم کردن به تو ، در ما تنها نفس بود و قلبی که تو تنها دلیل ضربانش بودی
. هستی و خواهی بود !

اشک نریز پسرک بادپا ! موشها نباید اشکهایت
را ببینند. موشها سالها برای این لحظه کمین کرده اند. ترسوها دارند پیروزی
کفتارها را فریاد میزنند. غافل از اینکه این شادی عقوبت ویران کننده ای
خواهد داشت! امروز و درست توی لحظه هایی که یک جام دیگر را هم از دست داده
ایم بیشتر از دیروز به تو و همبازیانت افتخار می کنیم و خوشحالیم که در
مکتب بارسلونا اموخته ایم که بازنده های سرافراز هزار بار می ارزند به
برنده های سرافکنده ای که بدتر از اعراب وقت تلف می کنند و در تمام طول
مسابقه از محوطه ی جریمه ی خودی جم نمیخورند. خوشحالیم که مجبور نیستیم یک
پیروزی آلوده را جشن بگیریم. هر چه روی اسکوربورد دیده ایم دور می ریزیم و
تنها تیمی را میبینیم که برای پیروز شدن مقابل اتوبوسی از بازیکن از هیچ
تلاشی دست نمی کشد. حاضریم تا پایان عمر همینگونه ببازیم و حتی یکبار
انگونه نبریم...

بلند شو شیر شاه. تو برای آقایی کردن آفریده شده
ای. ساق هایت با سستی بیگانه اند و باید دوباره تاریخ کاستیا را دریبل
بزنند. چشمهایت با افسون ابدی شان باید دوباره آتش به جان جهان بیندازند.
بلند که شوی موش های دوباره می خزند توی لانه هایشان. بلند که شوی تمام
حصارهای جهان را به تعظیم واخواهی داشت. خداوندگار سرزمین توپ و تور ،
برخیز و به جهان بفهمان سکوتت سقوطت نیست! بلکه سرآغاز پروازی دوباره است.
بلند تر و دلربا تر از همیشه. آخرین نقطه ی آسمان انتظارت را می کشد . بلند
شو ، راه بیفت و دوباره کره ی زمین را بلرزان ! :: برچسب‌ها: عکس های بارسا

 دوستان لینک ها تصحیح و کامل شدنددانلود گلهای نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا |دور برگشت مسابقات|فصل 2011 - 2012

تاریخ: 5 و 6 اردیبهشت ماه 91
بارسلونا 2-2 چلسی

دانلود گلها با کیفیت خیلی خوب HD و Full HD | گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمت WMV HDبوسکتس 1-0
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت HD
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت Full HD
Mediafire

اینیستا 2-0
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت HD
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت Full HD
Mediafire

رامیرس 2-1
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت HD
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت Full HD
Mediafire

تورس 2-2
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت HD
Mediafire - Rapidshare - Hotfile
کیفیت Full HD
Mediafire

دوستان توجه داشته باشید که لینک های Rapidshare و Hotfile گل ها از شبکه های Sky sport
هست.دانلود گل ها با کیفیت عالی HD با 2 گزارشگری مختلف| گزارش عربی شبکه JSC Sport | فرمت WKV


بوسکتس 1-0
Mediafire

اینیستا 2-0
Mediafire

رامیرس 2-1
Mediafire

تورس 2-2
Mediafire

(خلاصه نیمه اول)
Mediafire
(خلاصه نیمه دوم)
Mediafire
(هر دونیمه در یک فایل)
Hotfile

(خلاصه نیمه اول HD)
Mediafire
(خلاصه نیمه دوم HD)
Part1 - Part2


نظر یادتون نره.....نیشخند
:: برچسب‌ها: دانلود گلهای لیگ قهرمانان اروپا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: حسین رزاق نژاد / FCBarcelona.ir


آرمایشات پزشکی، احتمال هرگونه آسیب دیدگی جرارد پیکه را رد کرد.

جرارد
پیکه پس از برخورد با ویکتور والدس و دروگبا، در بیمارستان تحت آزمایشات
پزشکی قرار گرفت. وی تا زمان رد هرگونه احتمال آسیب دیدگی در بیمارستان
خواهد ماند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

این
مدافع کاتالان در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در
نیوکمپ، پس از برخورد با ویکتور والدس و دروگبا، جای خود را در دقیقه 25 به
دنیل آلوز داد.
  
:: برچسب‌ها: لیگ قهرمانان
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: گزارش بازی
.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.:: برچسب‌ها: عکس های بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


بازیکنان
از نظر روانی خود را آماده مقابله  با چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان می
کنند. تیم دوشنبه آخرین مرحله‌ی  آماده سازی برای بازی مقابل چلسی را پشت
سر  گذاشت و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه را استراحت خواهد کرد. تمرین روز
جمعه از سر گرفته خواهد شد تا بازیکنان برای دیدار روز شنبه مقابل
رایووایکانو در رقابت‌های لالیگا آماده شوند.

بارسلونا که از کسب
قهرمانی لیگ ناامید شده هدف اصلی خود را رسیدن به  فینال مونیخ قرار داده و
منحصرا بر بازی سه شنبه مقابل چلسی تمرکز کرده است. تیم امروز ساعت 18 پشت
درهای بسته در نیوکمپ به تمرین پرداخته است. پیش از جلسه تمرین، جرارد
پیکه در ساعت 17:00 و  جوزپ گواردیولا در ساعت 19:45 در نشستی خبری شرکت
کردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

روز سخت بازی

کادر
فنی با درنظر گرفتن اهمیت بازی با چلسی، تصمیم گرفته است تا تیم را دوشنبه
شب در هتل W گرد هم آورد. آبی و اناری‌ها آخرین جلسه تمرینی را صبح روز
بعد در ورزشگاه نوکمپ برگزار خواهد کرد. بازیکنان پس از تمرین برای تغذیه و
دریافت رهنمودهای گواردیولا پیش از بازی مقابل چلسی به هتل باز خواهند
گشت. بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان ساعت 23:15 به وقت تهران
آغاز خواهد شد.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا

منبع: سایت رسمی باشگاه

کمپ نو در حال آماده سازی یک موزائیک دیدنی و جذاب شامل 90,000 کارت
هست.

"Som i Serem" ( "ما هستیم و خواهیم بود" )
شعاریست که بر روی موزایک تهیه شده برای رویارویی مهم و سخت بارسا و مادرید شنبه شب
به نمایش درخواهد آمد ، بازی ای که انتظار می رود 400 میلیون نفر سرتاسر جهان تماشا
کنند . موزایک ، شامل 90,000 کارت رنگی می باشد که هر دو سوی ورزشگاه بسط داده
خواهد شد و موقعی که تیم ها از تونل خارج می شوند ، نمایش داده خواهد شد. کلمات
‘Som i serem’ در برابر پس زمینه ای از رنگ های بارسا، هر دو بخش خط دور زمین
ورزشگاه را پر خواهند کرد . کارت های زرد و قرمز در پشت هر دروازه ، دو پرچم بزرگ
کاتالان را بوجود خواهند آورد.
:: برچسب‌ها: ال کلاسیکو

مدیر سابق باشگاه بارسا احساس می کند نتایج دیدارهای قبلی دو تیم تاثیر زیادی
در بازی فردا شب خواهد داشت

Barcelona Director of Football Txiki Begiristain Getty Images

تکسیکی بگریستین، مدیر سابق باشگاه
بارسا، معتقد است در دیدار پیش روی بارسا- رئال که فردا شب در نوکمپ برگزار خواهد
شد، آبی و اناری ها از نظر روانی در شرایط بهتری قرار دارند.
:: برچسب‌ها: مصاحبه

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


بارسا
و مادرید، تقریبا در تمامی آمارهای تیمی و فردی از سایر تیم های حاضر در
لیگ، پیش هستند. بعضی از رکوردهای آنان شبیه به هم اما تعدادی نیز با تفاوت
چشمگیر ثبت شده اند.

• بیشترین گل ها:
رئال مادرید با داشتن 107 گل، تنها یک گل دیگر با رکورد خود فاصله دارد،
در حالیکه بارسا فاصله چندانی تا صدتایی شدن تعداد گلهایش ندارد؛ بارسا تا
کنون 96 گل به ثمر رسانده است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

• بهترین دفاع ها:
آنها با انجام 33 بازی در لیگ، بهترین دفاع را هم به نام خود ثبت کرده اند
که در این آمار، بارسا با 24 گل خورده در صدر است و مادرید با 29 گل خورده
در رده دوم قرار دارد.
:: برچسب‌ها: ال کلاسیکو

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


پس
از پرواز از لندن، تیم به صورت مستقیم برای جلسه ریکاوری به نیوکمپ رفت.
پس از بازی چهارشنبه شب در استمفورد بریج (1-0)، تیم شب را در لندن ماند و
صبح روز پنجشنبه پرواز خود را به بارسلونا انجام داد. آن ها در ساعت 10:00
صبح به وقت محلی، پایتخت بریتانیا را ترک کردند و در ساعت 13:15 به فرودگاه
ال پارت رسیدند.

22 بازیکن تمرین کردند

تیم
پس از رسیدن به فرودگاه به طور مستقیم برای جلسه ریکاوری به نیوکمپ منتقل
شد. بازیکنانی که در استمفورد بریج به میدان رفتند، تمرینات سبکی را بصورت
جداگانه از سایر بازیکنان انجام دادند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

هیچ
فرصتی برای استراحت وجود ندارد. بازیکنان باید بلافاصله پس از اتفاقات لیگ
قهرمانان تمرکز خودشان را بر روی بازی شنبه شب مقابل رئال مادرید قرار
دهند. پس از جلسه تمرینی امروز بازیکنان در کنار یکدیگر نهار خواهند خورد و
در ساعت 18:00 روز جمعه بار دیگر به تمرین در نیوکمپ خواهند پرداخت.
:: برچسب‌ها: تمرینات

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


مرحله رفت نیمه نهایی بارسا در برابر چلسی که منجر به شکست کاتالان ها شد، چند آمار جالب بر جای گذاشته است.


بارسا در طول بازی، مالکیت 74% توپ را به نام خود ثبت کرد و از 24 شوت
آنها به سمت دروازه حریف، 5 شوت در چارچوب بود، اما راهی به درون دروازه
نیافت. چلسی با داشتن 24% تصاحب توپ، 4 موقعیت گلزنی ایجاد کرد که دروگبا
توانست یکی از آنها را به گل تبدیل کند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

بازیکنان بارسا تقریبا 3 برابر لندنی ها پاس رد و بدل کردند؛ 803 در برابر تنها 250 پاس یاران چلسی.
  
:: برچسب‌ها: لیگ قهرمانان

منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: سمیرا محمدی / FCBarcelona.ir


گل
دروگبا در دقایق پایانی نیمه اول، شکست بارسا را در پی داشت؛ در حالیکه
بارسا در این بازی، تیم برتر میدان بود اما باید سه شنبه آینده برای جبران
این شکست 1-0، در نیوکمپ تلاش زیادی کند.

رسیدن به فینال مونیخ به
هیچ وجه ساده نیست. بارسا علی رغم محدود کردن چلسی به داشتن تنها یک ضربه،
باز هم نتوانست بر تک گل آنها در استمفورد بریج غلبه کند و تنها دو ضربه به
دیرک را به نام خود ثبت کرد. بارسا، سرعت و آهنگ بازی خود را به حریف
تحمیل کرده بود و با داشتن درصد بالا مالکیت توپ موفق به خلق موقعیت های
فراوان گلزنی نیز شد، اما دفاع مستحکم چلسی، دروازه و چک که همگی شب عالی
را پشت سر می گذاشتند موانع موفقیت های بارسا شدند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

کسب
چنین نتیجه ای نشان می دهد که بارسا باید سه شنبه آینده در نیوکمپ کار
رسیدن به فینال مونیخ را به انجام برساند. آنها باید با پیروزی در آن بازی،
بی عدالتی که در نتیجه لندن رقم خورد و شایستگی شان تحقق نیافت را جبران
کنند.
:: برچسب‌ها: گزارش بازی
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو