آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: زینب بیژن زاده / FCBarcelona.ir


دو تیم با سابقه در فوتبال اروپا، امشب در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر هم قرار خواهند گرفت. ایتالیایی ها تا کنون از 14 تجربه حضور در این دور از رقابت ها، 11 بار موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شده اند، بارسا نیز 11 بار از 13شانس خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است. در اینجا حقایق و آمار مرتبط با بازی یک چهارم پایانی امشب را مشاهده می کنید:

این سومین بازی بارسا در برابر آث میلان در این فصل خواهد بود. در اولین بازی، بارسا میلان را در سن سیرو با نتیجه 3-2 شکست داد و بازی بعدی در نیوکمپ به تساوی 2-2 انجامید.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


آخرین بار، اف سی بارسلونا توسط یک تیم ایتالیایی از رقابت های لیگ قهرمانان حذف شد. این رویداد در برابر اینترمیلان در فصل 2009/10 ( 1-3 در میلان و 0-1 در نیوکمپ) رخ داد.


آخرین رویارویی بارسا با یک تیم ایتالیایی در مرحله یک چهارم نهایی، به فصل 2003/04 برمی گردد. در آن فصل، کاتالانها توسط یوونتوس از دور رقابت ها حذف شدند (1-1 در تورین و 2-1 در نیوکمپ).

بارسا به دنبال پنجمین حضور پیاپی خود در مرحله نیمه نهایی رقابت هاست؛ تاکنون تنها رئال مادرید موفق شده 5 بار متوالی به این مرحله صعود کند (در رقابت های بین قاره ای 1955/56 تا 1959/60).

آخرین پیروزی آث میلان در برابر بارسا به 20 اکتبر سال 2004 برمی گردد. در آن بازی ایتالیایی ها، بارسا را در مرحله گروهی با نتیجه 1-0 در سن سیرو مغلوب کردند.

رکورد میلان در مرحله یک چهارم نهایی، حیرت آور و هولناک است. آنها 10 مسابقه از 14 بازی ممکن را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و 4 بازی دیگر آنها نیز به تساوی انجامیده است. میلان هرگز در این دور از رقابت ها شکست نخورده است.

در مجموع، آنها از 14 بار حضور در این دور از رقابت ها، 11 بار توانسته اند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنند. البته از این حیث بارسا رکورد بهتری دارد؛ 11 بار شانس حضور در این مرحله را داشته است.

اف سی بارسلونا، شش بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ قهرمانان را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

بارسا با پنج پیروزی، شش تساوی و پنج شکست، عملکرد متعادلی در ایتالیا داشته است.

مهم ترین غایب بازی امشب تیاگو سیلوا خواهد بود. این برزیلی، همان بازیکنی است که در مرحله گروهی در نیوکمپ، بازی را به تساوی (2-2) کشاند .

مارک فن بومل نیز به دلیل محرومیت بازی را از دست خواهد داد.

کارت زردهای نوسرینو از آث میلان و کارلس پویول از بارسا محرومیتی را به دنبال ندارد.

بازیکن سابق بارسا، زلاتان ابراهیموویچ، با ثبت 22 خطا در این زمینه رکورددار است.

لئو مسی نیز بازیکنی است که بیشترین گل زده (12) و بیشترین ضربه در چارچوب (26) را در این دوره از رقابت ها داشته است.
:: برچسب‌ها: لیگ قهرمانان
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو