آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: محمد تقی پور / FCBarcelona.ir


این مدافع بعد از ژاوی رکورد بیشترین تعداد بازی برای بارسلونا را دارد. ژاوی با 617 بازی بیشترین بازی را انجام داده است.

کاپیتان کارلس پویول 549 امین بازی خود را در برابر آ.ث میلان در چهار چوب رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا انجام داد که با رکورد بازیکن افسانه ای بارسلونا یعنی میگوئل برناردو بنکتی برابری می کند. این مدافع آبی اناری ها در دوم اکتبر 1999 در ترکیب بازی با وایادولید، در زمان مربی گری فان خال قرار گرفت و اولین بازی اش را برای بارسلونا انجام داد. 12 سال و 5 ماه بعد، او از لحاظ تعداد بازی با مدافع سالهای پبش بارسا یعنی میگوئلی - معروف به تارزان - که برای بارسا از سال 1973 تا سال 1989 بازی می کرد، برابری می کرد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


دومین نفر بعد از ژاوی

پویول، که با یک بازی دیگر می تواند میگوئل را از سر راه بردارد تنها ژاوی را بالای خود می بیند که 617 بازی رسمی برای بارسلونا انجام داده است؛ ژاوی یک سال قبل از کاپیتان به تیم اول دعوت شده بود.


پویول 367 بازی در لیگ، 112 بازی در لیگ قهرمانان اروپا، 47 بازی در جام حذفی اسپانیا، 9 بازی در جام یوفا، 6 بازی در سوپر جام اسپانیا، 2 بازی در سوپر جام اروپا و 6 بازی در جام باشگاه های جهان برای آبی و اناری پوشان انجام داده است.

18 عنوان در کلکسیون افتخارات

پویول اولین عنوان قهرمانی خود را در فصل 2004-05 در چهارچوب رقابت های لالیگا در لوانته کسب کرده بود. پویول بعد از کاپیتانی اش 17 عنوان (4 لیگ،3 لیگ قهرمانان، 1 جام پادشاهی، 2 سوپر جام اروپا، 5 سوپر جام اسپانیا و 2 جام باشگاه های جهان) را بالای سر برده است. مطمئنا طرفداران بارسا تک تک این قهرمانی ها را به یاد دارند، اما آنچه که بیشتر از همه قلبهای طرفداران را به تپش انداخته است زمانی بود که کاپیتان به اریک آبیدال که به تازگی از عمل کبد برخاسته بود، گفت که جام قهرمانی لیگ قهرمانان در ومبلی را بالای سر ببرد.

12 گل برای بارسا

پست اصلی کارلس پویول در زمین بازی دفاع میانی است، که بازیکنان را از پشت هدایت می کند. با این حال، در طول بازی حرفه ای خود در بارسلونا 12 گل به ثمر رسانده است (8 گل در لیگ، 2 گل در جام پادشاهی و 2 گل در لیگ قهرمانان). وی یکی از به یاد ماندنی ترین گلهای خود را در برنابئو درآن بازی تاریخی 6-2 به ثمر رساند. او جشن گلش را با بوسیدن بازوبند کاپیتانی انجام داد.
:: برچسب‌ها: اخبار بارسا
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو