آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


دروازه بان بارسا، هم اکنون در رده چهارم لیست بازیکنان دارای بیشترین حضور در تاریخ باشگاه قرار دارد. در صدر این لیست به ترتیب ژاوی هرناندز، کارلس پویول و میگوئلی قرار دارند. در بازی شنبه شب همچنین 397امین حضور اینیستا در بارسلونا و 300امین حضور دنی آلوز در لالیگا رقم خورد.

بازی بارسا با اتلتیک بیلبائو، 449امین حضور رسمی ویکتور والدس در دوران حضورش در بارسلونا محسوب می شد و بدین ترتیب وی همراه با کارلس رکساچ، چهارمین بازیکن تاریخ باشگاه از لحاظ تعداد بازی در پیراهن آبی و اناری می باشد. این بازیکن اولین بازی رسمی خود را در اول سپتامبر 2002 زیر نظر لوئیز فن خال انجام داد که این دیدار مقابل اتلتیکو مادرید بود و با تساوی 2-2 خاتمه یافت. دروازه بان 20 ساله آن زمان آبی و اناری پوشان رفته رفته جای بونانوی آرژانتینی در ترکیب اصلی را گرفت. والدس هم اکنون پس از 9 سال و هفت ماه از اولین بازی رسمی خود، به رکورد کارلس رکساچ، پسری از شهر پدرالبس، که در سالهای 1965 تا 1981 به عنوان مهاجم میانی برای بارسا بازی می کرد، دست یافته است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


چهارمین پس از میگوئلی

والدس پس از میگوئلی چهارمین بازیکن تاریخ بارسا از نظر بیشترین تعداد حضور در ترکیب این تیم کاتالانی می باشد. او همچنین از لحاظ تعداد دفعات محافظت از دروازه آبی و اناری پوشان در طول تاریخ 113 ساله باشگاه و در بین دروازه بان های متعدد این تیم، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. کاپیتان سوم بارسا هم اکنون در رده چهارم بازیکنان دارای بیشترین حضور در جمع آبی و اناری پوشان می باشد: میگوئلی با 449 حضور، پویول با 550 حضور و ژاوی هرناندز با 617 حضور بالاتر از او قرار دارند.


بیشترین حضور والدس مربوط به رقابت های لالیگا با 324 حضور است و پس از آن در لیگ قهرمانان 90 بار برای تیمش به میدان رفته است. این تعداد حضور در رقابتهای لالیگا و لیگ قهرمانان برای او یک رکورد منحصر به فرد به شمار می رود. وی همچنین 12 بار در جام حذفی، 5 بار در جام یوفا، 8 بار در سوپرکاپ اسپانیا، 3 بار در سوپرکاپ اروپا و 6 بار در جام باشگاههای جهان حضور داشته است.

18 قهرمانی در کارنامه

والدس اولین قهرمانی خود با آبی و اناری پوشان را در فصل 05/2004 تجربه کرد. بعد از آن، این دروازه بان 4 قهرمانی لالیگا، 3 قهرمانی لیگ قهرمانان، 1 قهرمانی جام پادشاهی، 2 قهرمانی سوپرکاپ اروپا، 5 قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا و 2 قهرمانی جام باشگاههای جهان همراه تیمش کسب کرده است.

4 جایزه زامورا

همچنین چهار جایزه زامورا در کارنامه افتخارات دروازه بان بارسا به چشم می خورد. این جایزه به دروازه بانی تعلق می گیرد که در طول بازیهای یک فصل لالیگا، کمترین تعداد گل خورده را به نام خود ثبت کرده باشد. والدس فقط یک زامورای دیگر تا دست یافتن به رکورد رامالس افسانه ای (5 جایزه زامورا) فاصله دارد.

والدس فصل گذشته با ضریب میانگین 0.5 گل در هر بازی، جایزه زامورا را صاحب شد. لیانو تنها دروازه بانی ست که توانسته رکورد بهتری نسبت به والدس از خود بجای گذارد. وی در فصل 1994 با میانگین 0.47 گل در هر بازی تاکنون کمترین گل خورده در یک فصل لالیگا را به نام خود ثبت کرده است. رکورد والدس با رکورد دروازه بانانی چون کانیزارس و خوان آکونا برابری می کند.

اینیستا در لیست 10 بازیکن با بیشترین تعداد حضور در جمع آبی و اناری پوشان

در بازی شنبه شب گذشته، 397امین حضور آندرس اینیستا برای باشگاه نیز رقم خورد. هافبک تکنیکی بارسا هم اکنون در لیست 10 بازیکن با بیشترین تعداد حضور در جمع آبی و اناری پوشان قرار دارد. وی همراه با کیم رایف در یک رده قرار دارد. دنی آلوز نیز در این دیدار 300امین حضور خود در لالیگا را پشت سر گذاشت که 175 تای آن مربوط به دوران حضورش در سویا می باشد. وی در طول چهار فصل حضورش در بارسا، 125 بار برای کاتالانها بازی کرده است.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو