آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: تارا تاج / FCBarcelona.ir


مربی آبی و اناری پوشان پنج حضور متوالی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را نتیجه «تلاش سخت تمامی اعضای تیمش» می داند. «ما مقابل تیمی بازی کردیم که تاریخچه این رقابتها همواره حکایت از برتری و قدرت بلامنازع آنها داشته است. ما به آنچه استحقاق آن را داشتیم، دست یافته ایم».

جوزپ گواردیولا از صعود تیمش به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا قویا دفاع کرد. مربی آبی و اناری پوشان در مورد مجموع دو بازی تیمش در یک چهارم نهایی این رقابت ها مقابل میلان گفت: «ما کاملا استحقاق این پیروزی را داشتیم». وی همچنین مخالف نظر کسانیست که صعود بارسا به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را غیرعادلانه می دانند؛ تنها به این دلیل که دو گل از سه گل آنها از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است. گواردیولا در این باره گفت: «آنها پنالتی بودند. ما در بازی خارج از خانه مان با میلان، در حالیکه خطای انجام شده بر روی الکسیس در محوطه حریف خطای آشکار پنالتی بود، هیچ شکایتی نکردیم و حالا نیز بهانه جویی کردن صحیح نیست». وی در ادامه افزود: «کشیدن پیراهن بازیکن در محوطه جریمه خطای پنالتی محسوب می شود؛ پنالتی ها کاملا درست بودند. اگر یکبار دیگر تصاویر تلوزیونی را مرور کنید متوجه می شوید که خطای پنالتی رخ داده است».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


گواردیولا علاوه بر این پنالتی ها به شوتهای تیمش به دروازه حریف اشاره کرد: «میلانی ها فقط 3 شوت به دروازه ما فرستادند، در حالیکه ما 21 شوت در چارچوب داشتیم. ما موقعیت های گل فراوانی داشتیم که فقط سه تای آن به ثمر نشست. ما مقابل تیمی بازی کردیم که تاریخ حکایت از قدرت و برتری آنها داشت. ما هم در این دیدار و هم در بازی در میلان به آنچه استحقاق آن را داشتیم، دست یافتیم».


پنجمین حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

با پیروزی بارسا برابر میلان در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، پنجمین حضور این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رسید که این اتفاق چهار مرتبه در طول حضور پپ گواردیولا بر نیمکت آبی و اناری پوشان رخ داده است. مربی بارسا دلیل این موفقیت را «قدرت باشگاه» می داند: «اینکه بتوانیم روند خوبمان را حفظ کنیم، یک دستاورد بزرگ محسوب می شود». وی همچنین دلیل اصلی تداوم روند موفقیت آمیز تیمش در چند فصل اخیر را مختص به یک شخص نمی داند و آنرا «حاصل تلاش سخت تک تک اعضای تیمش» قلمداد می کند.

مربی آبی و اناری پوشان به حضور 9 تن از پرورش یافتگان لاماسیا در ترکیب اولیه تیمش در دیدار برابر میلان افتخار می کند: «آنها پایه واساس باشگاه و قلب تیم ما را تشکیل می دهند».


تمجید از بازیکنان

گواردیولا در مورد عدم استفاده از آلکسیس و همچنین انتخاب کوئنکا و آلوز در ترکیب اولیه تیمش گفت: «من به بازیکنی نیاز داشتم که بتواند در کناره ها مانور دهد، به همین خاطر تصمیم گرفتم آلوز و آدریانو را در ترکیب قرار دهم؛ فقط با انتخاب این دو می توانستم از دفاع چهار نفره به دفاع سه نفره تغییر سیستم دهم». وی در مورد قرار دادن آیزاک کوئنکا در ترکیب اصلی گفت: «من در این دیدار به یک بازیکن بسیار خاص نیاز داشتم و آن شخص کسی نبود جز کوئنکا».

وی همچنین به ستایش از آندرس اینیستا پرداخت: «او بازیکنی است که ارزش گلهایش خیلی بیشتر از آمار گلهای اوست. او همه چیز را به نحو احسن انجام می دهد و برای صحبتهای مربیش ارزش بسیاری قائل است. او یک بازیکن استثنایی است».


بارتومئو: «اینکه تمام نگاه ها به تیم ما معطوف شده است، بسیار برایمان ارزشمند است»

جوزپ ماریا بارتومئو به تیمش و باشگاه به خاطر تلاش چندین ساله آنها که منجر به پنجمین حضور متوالی آبی و اناری پوشان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شده است، افتخار می کند: «همه چیز به طور صحیح و طبق برنامه پیش می رود. اینکه تمام نگاه ها به تیم ما معطوف شده است، بسیار برایمان ارزشمند است». نائب رئیس بارسا یادآور شد که در طول مسابقه اصلا عصبی نبوده است: «من اعتماد به نفس را در چهره بازیکنان می دیدم». وی همچنین حضور 9 تن از بازیکنان مکتب لاماسیا در ترکیب اولیه تیمش در این دیدار را مورد تحسین قرار داد: «تلاش های چندین ساله ما، در حال حاضر به ثمر نشسته است». بارتومئو در پایان صحبت هایش از حضور تماشاگران و حمایت بی دریغ آنها تشکر کرد و از آنها خواست در این مقطع حساس فصل نیز به حمایت خود از تیم ادامه دهند.
:: برچسب‌ها: مصاحبه
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو