آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه

تیم‌های بارسلونا و چلسی تا کنون شش بار در رقابت های اروپایی برابر هم قرار گرفته اند. به یاد ماندنی ترین رقابت بین این دو تیم را می توان نیمه نهایی سال 2009 دانست. دیداری که در آن گل دیرهنگام اینیستا بارسا را به فینال رقابت‌ها رساند. چلسی و بارسلونا پس از برگزاری چند دیدار در دهه اخیر که شاید خاطره‌انگیزترین آنها نیمه نهایی سال 2009 باشد، بار دیگر امسال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل هم به میدان خواهند رفت.

چهار روز پس از تحقیر مادرید با نتیجه 6 بر 2 در برنابئو که تقریبا عنوان قهرمانی لالیگا را برای شاگردان گواردیولا مسجل کردT بارسا به استمفورد بریج سفر کرد. دیدار رفت با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود. بارسلونا در دیدار برگشت که با اخراج آبیدال 10 نفره هم شده بود، توانست در زمان های تلف شده با سانتر آلوز از جناح راست به دورترین نقطه، بر سد دفاعی چلسی غلبه کند. اتوئو توپ را رو به عقب به سمت مسی هدایت کرد. او نیز توپ را در پشت محوطه جریمه برای اینیستا مهیا کرد و هافبک اسپانیایی با یک شوت سرکش که هیچ شانسی برای چک باقی نگذاشت، ورزشگاه را به آتش کشید و تیم گواردیولا را به فینال رم رساند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


سه دوئل در سه سال

پیکار امسال دو تیم، سومین رقابتی است که دو تیم پس از سال 2005 با یکدیگر خواهند داشت. سال 2005، سالی بود که لندنی ها توانستند با مدیریت رومن آبراموویچ، در میان نخبگان اروپایی جایی برای خود دست و پا کنند. ورود خوزه مورینیو هم البته حرارت بازی ها را بالاتر برد.


در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در سال 2005، این چلسی بود که در نهایت به پیروزی رسید، اما یک سال بعد در همان مرحله، بارسا با کمک مسی جوان و رونالدینیوی مهارناشدنی، توانست جواز حضور به فینال رقابت ها را کسب کند. پس از آن در فصل2006/07 تیم انگلیسی به لطف کسب تساوی در نیوکمپ، مرحله گروهی را با صدرنشینی به پایان رساند.

مبارزه تاریخی

هیجان بازیهای بین این دو تیم به سال های دورتر بر می گرد؛ یکی از تماشایی‌ترین رقابت های رفت و برگشت در تاریخ باشگاه های اروپایی به فصل 1999/2000 برمی گردد؛ زمانی که تیم لوئیس فان خال، در دور رفت در استمفورد بریج متحمل شکست 3-1 شد، اما در نیوکمپ با نتیجه 5-1 چلسی را درهم کوبید.

تنها رویارویی دو تیم پیش از این بازی، به جام خیریه در سال 1965/66 برمی‌گردد. در آن زمان بارسا برای رویارویی با لندنی ها در مرحله نیمه نهایی، باید در سه بازی پلی آف به میدان می رفت. آن دیدار، رقابتی نزدیک و سرشار از هیجان بود.
:: برچسب‌ها: لیگ قهرمانان
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو