آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: اف سی بارسلونا دات آی آر
نویسنده: حسین رزاق نژاد / FCBarcelona.ir


سبک بازی پپ گواردیولا، پس از یوهان کرایف افسانه ای، جزو بدیع ترین آثار هنری در مستطیل سبز بود. فلسفه بارسا، پس از تولد دوباره خود در فصل 2008/09 موجب فاصله 30 امتیازی در لیگ، و قهرمانی در 5 جام دیگر بود، که فلسفه بارسای گواردیولا را کیلومترها از سطح زمین جدا می کرد.

شوکی که گواردیولا با تیم تازه ساز خود -از نظر تاکتیک، نه چینش مهره ها- به دنیای فوتبال وارد کرد، تیم های دیگر را چنان مدهوش کرد، که اولین راه مقابله با این فلسفه پس از گذشت چندین ماه از تولد دوباره بارسا، توسط گاس هیدینگ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان کشف شد؛ دفاع منطقی، اولین حربه گاس هیدینگ برای شکست بارسا بود، گذشته از اینکه این حربه در نهایت موجب صعود چلسی نشد، ولی اولین مشکلات تیم پپ را نمایان کرد. این حربه پیش تر توسط مورینیو استفاده شده بود، ولی سطح تیمی که با مورینیو مواجه شد، متفاوت از سطح بارسای رویایی 2008 بود.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


با گذشت زمان، مربیان بیشتری حاضر شدند به خفت ضد فوتبال تن دهند و تساوی یا پیروزی مقابل بارسا را بدست آورند، و این نقطه مرگ ایده های گواردیولا بود. پپ همچنان تلاش می کرد بر ضد فوتبال پیروز شود، ولی موفقیت، بدون دخالت شانس حاصل نمی شد.


تمدید قرارداد پپ به نفع تیم است؟

گواردیولا سال ها پیش تر از فوتبال دنیا فکر می کرد. تغییرات او باعث شد دنیای فوتبال، حتی با روش هایی کثیف و ضد فوتبال، بالاخره راهی برای چنگ زدن به سفینه بارسا پیدا کند؛ اما هر اندیشه ای پایانی دارد.

نقطه ضعف ترکیب بارسا، حبس خارج از محوطه جریمه حریف بود؛ اگر بارسا خلاقیت های نابی مثل ژاوی و مسی را در ترکیب نداشت، بدون شک موفقیت گواردیولا محدود به فصل اول حضورش در ترکیب اصلی بود. خلاقیت های بازیکنان، بارسا را 3 فصل دیگر نیز برای گواردیولا به معدن جام ها تبدیل کرد، ولی بدون شک این اندیشه گواردیولا -به تنهایی- نبود که بارسا را به قهرمانی می رساند.

اینطور بنظر می رسد که برای مربی بزرگی مانند گواردیولا، زمانی برای تولید اندیشه های نو و بازتولید این فلسفه لازم است؛ این تغییر می تواند با تمدید قرار داد او و استفاده از فرصت تابستان حاصل شود، یا با جدایی او از تیم، و امید به بازگشتش در فصول آینده.
:: برچسب‌ها: اختصاصی fcbarcelonair
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو