آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


سرمربی بارسا که پس از چهار سال حضور در نیمکت این تیم تصمیم به ترک آن گرفته، اعلام کرد که انرژی لازم برای ادامه کار با تیم را ندارد و احساس می کند که تصمیم درستی برای ترک باشگاه گرفته است.

«توان من به اتمام رسیده و نیاز به بازیابی آن دارم». این علت اتمام کار جوزپ گواردیولا در سمت سرمربیگری تیم اول بود. او پس از چهار سال حضور بر روی نیمکت تیم و تبدیل شدن به سومین نفر باشگاه از نظر بیشترین تعداد بازی و همچنین کسب 13 جام اعتقاد دارد که دیگر انرژی لازم را برای ادامه کار ندارد. او گفت: «چهار سال حضور در بارسا مدت زیادی می باشد. فرد بعدی که خواهد آمد، چیزهایی را ارائه خواهد داد که من قادر به انجام دادن آن ها نیستم. به اعتقاد من سرمربی هر تیم باید نیرومند بوده و توانایی انتقال انرژی به بازیکنان را داشته باشد. من می خواهم با استراحت کردن توانایی ام را بازیابی کنم».

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


آنچه که باید انجام می داد

برای گواردیولا ترک مکانی که او آن را مانند خانه خودش می داند، کار ساده ای نیست، اما وی نمی خواهد که دلبستگی اش به بارسا «موجب توقف تصمیمات صحیح او شود». او اذعان کرد که: «این باشگاه بهترین محل ممکن است، اما من کاری را که می خواستم انجام بدهم، انجام دادم. او احساس می کند که خستگی از حضور طولانی برای او و بازیکنانش ناخوشایند خواهد شد». او گفت: «من آن ها را بسیار دوست دارم و اگر باز هم در اینجا بمانم، در کار آن ها اختلال ایجاد کرده ام».


تشکر از بازیکنان

او یکبار دیگر از بازیکنانش به خاطر نمایش های حرفه ای شان در طول این چهار سال تشکر کرد. او گفت: «من افتخار مربیگری اولین تا آخرین بازیکن تیم را داشتم. آن ها باعث شدند که من از کارم لذت ببرم و تمام تصورات من از تاکتیک ها و بازی ها را به واقعیت تبدیل کردند و من از آن ها متشکرم. هیچ چیزی ارزشمند تر از آن وجود ندارد و این همان چیزی است که در طول این چهار سال کسب کرده ام».

منظور صحبت های گواردیولا به خصوص آبیدال بود که چند هفته پیش عمل پیوند کبد خود را انجام داده و هم اکنون دوران نقاهتش را سپری می کرد؛ او همچنین به کیتا اشاره می کرد که ماه ها پیش از او به عنوان «کودک چشم من» نام برده بود و کسی که او را در روز جمعه به عنوان «دماسنج من در اینجا» یاد کرد.

گواردیولا از مدیر عامل باشگاه، ساندرو راسل و هیئت مدیره او به خاطر تمامی کمک هایی که در باشگاه به او کرده اند قدردانی کرد؛ او همچنین اعلام کرد که خوان لاپورتا را هیچ وقت فراموش نخواهد کرد.

کار به خوبی انجام شد

گواردیولا افزود: «من با حس خوب و افتخار آمیزی که توانستم کارم را به خوبی انجام دهم اینجا را ترک می کنم. من تمام آموزه هایی را که پیشینیان به من آموختند، فراموش نکرده ام و با آرامش از اینجا خواهم رفت». این مربی احساس می کند که برای بازگشت به سطح خوب مربی گری اش نیاز به یک فاصله و استراحت دارد. او گفت: «دیر یا زود دوباره به مربی گری باز خواهم گشت. اگر مجبور باشم به مربیگری ادامه بدهم، نمی توانم این احساس پوچی را برطرف کنم».

از بابت شک و تردید به وجود آمده متاسفم

جوزپ گواردیولا اعلام کرد که او در پاییز تصمیم خود را برای ترک تیم گرفت و مدیر عامل باشگاه، ساندرو راسل و مدیر ورزشی باشگاه، آندونی زوبی زارتا نیز از این مسئله آگاه بودند. او گفت: «من از عدم قطعی بودن این مسئله متاسفم. شاید این اشتباه بود که همه چیز برای مدت زیادی بدون تغییر و ثابت ماند».
:: برچسب‌ها: مصاحبه
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو