آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: الیکا چلانگری / FCBarcelona.ir


بارسا شنبه برای رویارویی با بتیس به سویا سفر می کند. بتیس یکی از معروف ترین باشگاه های اسپانیایی با تاریخچه ای سرشار از تلاش های قهرمانانه، دو جام اسپانیا و یک عنوان لیگ می باشد. این تیم که سال پیش از دسته اول به لیگ برتر راه یافته بود، با تکیه بر جایگاه دوازدهم در میانه جدول، خیالش از بابت سقوط نکردن راحت است.

تاریخچه

این باشگاه در سال 1907 تاسیس شد. بتیس در فصل 1934/35 عنوان یکی مانده به آخرین لیگ قهرمانان پیش از جنگ داخلی را کسب کرد، اما هواداران مجبور بودند برای کسب عنوانی دیگر - جام اسپانیای سال 1997 - تا بعد از مرگ فرانکو صبر کنند. آن ها در طول این وقفه به تلاش و تمرین مشغول بودند و اولین و تنها تیم اسپانیایی هستند که موفق به کسب عنوان در دسته های اول، دوم و سوم شده اند. بتیس آوازه بهترین و بدترین تیم را کسب کرد و از این رو باری دیگر کسب عنوان برای آن ها متوقف شد(در فصلی که حتی تا مرحله یک چهارم نیمه نهایی جام یوفا نیز پیش رفته بودند).

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


در دهه 80 دوباره در لیگ برتر دیده شدند و طعم موفقیتی دوباره را چشیدند، اما در سال 1991 به دلیل مسائل مالی افت دیگری داشتند و سه سال را در لیگ دسته یک سپری کردند. در اولین فصل بازگشتشان در وقت های اضافه جام را در مقابل بارسا از دست دادند و در لیگ به مقام سوم رسیدند. پس از سقوطی دیگر در سال 2000، در بازگشتی دوباره مقام چهارم را کسب کردند. موقعیتی که در سال 2005 نیز برای آنان تکرار شد و در این فصل موفق به فتح جام حذفی اسپانیا شدند. سالی پس از آن آغاز کار آن ها در لیگ قهرمانان مشاهده شد، اما دوباره در طی مبارزاتی ضعیف در سال 2009 سقوط کردند. فصل پیش آنها در رقابتهای قهرمانی دسته یک به پیروزی رسیدند و مجوز ورود به لیگ برتر را کسب کردند.


هدایت تیم

این فصل بازگشتی نسبتا عجیب برای بتیس بوده است. پیش از آن که 10 باخت آن ها را به تلاش بیشتر وادارد، شروع فصل بسیاری خوبی داشتند؛ سه بازی ابتدایی فصل را با پیروزی گذراندند و به سرعت در جدول بالا آمدند. با وجود داشتن 46 امتیاز و قرار داشتن در مکان دوازدهم جدول، به نظر می رسد که آن ها برای جای داشتن در میانه جدول برنامه ریزی کرده اند. بتیس تا اینجای کار تنها در 7 بازی خانگی پیروز شده است، اما تنها یک بازی از 8 بازی اخیر خود را در بنیتو ویامارین واگذار کرده است (3-2 مقابل رئال مادرید). گرچه بتیس در بازی آخر هفته پیش خود مقابل اسپورتینگ شکست خورده است، اما بازیکنان هنوز به خاطر پیروزی 2-1 خود مقابل رقیب همشهری یعنی تیم سویا پر انرژِی هستند.
:: برچسب‌ها: لالیگا
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو