آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


از زمانی که مورینیو ، سرمربی اسبق اینتر هدایت کهکشانی‌ها را برعهده گرفت ، جنجال‌ها بین او و پپ بیش از گذشته شدت گرفت

Liga, Barcelona vs Real Madrid, Jose Mourinho and Pep Guardiola

در طول چهار سال گذشته ، گواردیولای 41 ساله توانست به افتخارات و جام‌های متعددی در اروپا و اسپانیا به همراه آبی اناری پوشان دست یابد ، افتخاراتی که شاید در تاریخ اروپا و اسپانیا بی‌نظیر و تکرار نا‌پذیر باشد. این امر سبب شد تا هم پپ و هم بارسلونا بیش از پیش در دنیای فوتبال صاحب کارنامه گردند و امروز نام آن‌ها همچون یک برند معتبر در فوتبال طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در این بین چابی ، ستاره کاتالان‌ها معتقد است که مرد پرتغالی رئال ، همواره در سایه‌ی پپ کبیر خواهد بود.

چابی در مصاحبه­ ای در مورد مورینیو این چنین گفت : " هرچند که مورینیو هیچ‌گاه تمایل نخواهد داشت از در اوج بودن در تاریخ فوتبال جدا شود و کارنامه‌ی او نیز همچنین اجازه‌ای به او نخواهد داد اما از نظر من از مورینیو برتر گوردیولا است ، مربی که توانست انقلابی در فوتبال ایجاد کند و فوتبال کاتالان را در طول چهار سال به اوج برساند.

برای مثال گرچه امسال چلسی توانست با افکار تدافعی دی کتئو قهرمان لیگ قهرمانان گردد ، اما بارسلونا همچنان با ارائه‌ی بازی‌های چشم‌نواز خود قطب فوتبال دنیا را در اختیار دارد."

از زمانی که مورینیو ، سرمربی اسبق اینتر هدایت کهکشانی‌ها را برعهده گرفت ، جنجال‌ها بین او و پپ بیش از گذشته شدت گرفت و در این میان چابی معتقد است که رسانه‌ها بیش از همه بر این امر دامن می‌زنند و بزرگ‌نمایی می‌کنند.

او در این باره می‌گوید : " مطبوعات با انجام این بزرگ‌نمایی قصد دارند تا این دو مربی را مورد سرزنش قرار دهند. تنش‌ها گرچه برگرفته از واقعیات هستند اما این تنش‌ها توسط مطبوعات بیش از مقدار واقعی خود داغ و ملتهب شده‌اند. قضایایی که از مطبوعات در این باره دنبال می‌کنیم ، برگرفته از داستان‌های افسانه‌ای است نه واقعیت.

من با ایکر کاسیاس اسطوره‌ی کهکشانی‌ها دوستی عمیقی دارم و فکر می‌کنم این امر بیش از همه ارزش دارد."

ستاره‌ی 32 ساله‌ی کاتالان‌ها در حال حاضر به همراه تیم ملی اسپانیا در رقابت‌های یورو 2012 حضور دارد و به دنبال کسب سومین عنوان قهرمانی پیاپی به همراه تیم ملی اسپانیا است. او معتقد است که یکی از بزرگ‌ترین اقبال‌هایی که تا کنون نصیب ماتادورها شده است ، غلبه بر لاجوردی‌پوشان در ضربات مرگ‌بار پنالتی در مرحله یک چهارم‌نهایی در یورو 2008 است.

چابی عامل آن خوش‌شانسی را ایکر می‌داند و می‌گوید : " در روز بازی با ایتالیا من گفتم که ما امروز خوش‌شانس خواهیم بود ، ما در ضربات پنالتی نیز ایکر را خواهیم داشت و این امر بخت بد ما را تغییر خواهد داد.

ما به هر ترتیبی که بود ایتالیا بردیم و راهی نیمه نهایی شدیم و در آن مرحله با ارائه‌ی یک فوتبال خاص توانستیم ، فینالیست شویم تا با قاطعیت و زیبایی تمام آلمان را مغلوب سازیم و قهرمان شویم. واقعیت آن است که هیچ‌کس نیست که معتقد باشد اسپانیا در آن دوره آسیب‌پذیر بود و با خوش‌شانسی قهرمان شد.
:: برچسب‌ها: مصاحبه
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو