آپلود سنتر عکس رایگان

رتبه در گوگل 3


منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: علی شکرانه / FCBarcelona.ir


لئو مسی تا اینجای کار 50 گل در این فصل به ثمر رسانده است که 30 گل آن در لالیگا بوده است. او که تا به حال در بازیهای رسمی 230 گل برای بارسا به ثمر رسانده است تنها پنج گل دیگر می خواهد که به رکورد افسانه ای سزار رودریگز برسد. نابغه آرژانتینی بارسلونا، تنها به سه گل دیگر نیاز دارد که رکورد گلزنی شخصی اش در یک فصل را بشکند؛ این رکورد که 53 گل است مربوط به فصل قبل می شود. علاوه بر این، مسی با پیروزی روز گذشته اش در ال ساردینرو، 150 امین پیروزی اش در لیگ با پیراهن بارسا را تجربه کرد.

نابغه آرژانتینی همچنان به گلزنی ادامه می دهد. او در آخرین بازی اش برای آرژانتین از خود یک هت تریک به جا گذاشت و در بازی لیگ قهرمانان مقابل بایر لورکوزن پنج بار توپ را به تور دروازه چسباند. او دیشب در ال ساردینرو هم گلزنی کرد و با دو گلی که در این دیدار به ثمر رساند، شمار گلهایش را در این فصل به عدد 50 رساند. لئو مسی 30 گل از 50 گلش را در لالیگا به ثمر رسانده است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


در آستانه شکستن رکورد شخصی

در حال حاضر مسی تنها نیاز به 3 گل دارد تا رکورد شخصی خودش را در تعداد گل در یک فصل را بشکند، این رکورد که در فصل قبل رقم خورد، 53 گل می باشد. با در نظر گرفتن تمامی حالات، می توان به این مسئله پی برد که در حالی که سه ماه تا انتهای فصل باقی است، این ستاره آرژانتینی رکورد خود را خواهد شکست.


مسی در فصل 10/2009، در لالیگا 34 گل به ثمر رساند؛ این تعداد گل بهترین رکورد شخصی وی در رقابتهای داخلی است. در این فصل او که در حال حاضر در حال رقابت برای کسب جایزه کفش طلا است، 30 گل به ثمر رسانده است.

نزیک شدن به رکورد سزار رودریگز

در هر زمان در زمین فوتبال، مسی مهره اصلی گلزنی برای تیم است. سزار 235 گل رسمی برای بارسا به ثمر رسانده و مسی با 230 گل زده، تنها 5 گل تا رسیدن به این رکورد افسانه ای فاصله دارد. این ماشین گلزنی هرگز متوقف نمی شود و این در حالی است که او تنها 24 سال سن دارد!

بهترین بازیکن جهان

با توجه به آماری که مسی تا اینجای کار از خودش به جای گذاشته، قابل پیش بینی است که او در آینده چه خواهد کرد.

مسی بازیکنی است که کمترین تعداد بازی را برای رسیدن به 150 برد در لالیگا انجام داده است (202). سانتاماریا از مادرید در 208 بازی به این رکورد رسید.

مسی دومین بازیکن تاریخ است که در دو فصل متوالی 50 گل یا بیشتر از آن را به ثمر می رساند. قبل از آن مولر به همراه بایرن در فصل 22/1971 50 گل به ثمر رساند و همچنین در فصل بعد 55 گل زد.

در بین پنج لیگ بزرگ اروپا، مسی بازیکنی است که بیشترین پاس را در یک سوم هجومی داده است. در این رده بندی مسی با 911 پاس اول است و ژاوی با 844 پاس جایگاه دوم را در اختیار دارد.

مسی در 6 بازی اخیرش (از جمله بازی در آرژانتین) 16 گل به ثمر رسانده است. او در فصل پیش در 10 بازی متوالی موفق به گل زدن شده بود.
:: برچسب‌ها: آبی و اناری ها
 
شنبه، 7 مرداد 1391
بازی دوستانه
 
رجا اتلتیک
VS
بارسلونا
ورزشگاه: گرند استید

سه شنبه، 3 مرداد 1391
20:30
 
هامبورگ
1-2
بارسلونا
گلها: آلوز، دلوفئو