بارسلونا-اتلتیک بیلبائو:بیسنته کالدرون و آخرین فینال گواردیولابرروی نیمکت بارسا

پپ گواردیولا جمعه شب برای آخرین بار روی نیمکت بارسلونا خواهد نشست.

Copa Del Rey - Spain

فینال فردای جام حذفی اسپانیا و مصاف بارسلونا مقابل اتلتیک بیلبائو، در واقع آخرین فینال مربی موفق کاتالونیایی ها ، بعد از چهارسال حضور دراین تیم بوده و گواردیولا که امسال نتوانست عنوان قهرمانی لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا را برای بارسا به ارمغان بیاورد، نمی خواهد آخرین فصل حضور دراین تیم را بدون فتح جامی به پایان ببرد. از سوی دیگر بیلبائوی مارسلو بیه لسا، فینالیست لیگ اروپا که درکمال ناباوری، با شکستی سنگین مغلوب اتلتیکو مادرید شد هم، انگیزه های زیادی برای کسب این جام دارد.

تقابل گواردیولا و بیه لسا به عنوان دومربی برجسته لالیگا، تکلیف تیم قهرمان جام حذفی را مشخص خواهد کرد. این دومربی برای سومین بار از وقتی که بیه لسا سکان هدایت بیلبائو را دردست گرفته، برابر هم قرار می گیرند. دراولین رویارویی آنها در سن ممس، گل مسی دروقتهای اضافی یک تساوی با ارزش برای بارسلونا به ارمغان آورد.
در دومین نبرد آنها در نوکمپ، بارسلونا و بیلبائو به بازیکنان کلیدی خود به دلیل حضور دردیدارهای اروپایی استراحت داده و تیم کاتالان با دوگل حریفش را درخانه مغلوب کرد.

البته سابقه رویارویی گواردیولا و بیه لسا به همین سه دیدار منتهی نمی شود؛گواردیولا بعد ازپایان دوران فوتبالش درسال 2005، با بیه لسا مربی سابق تیم ملی آرژانتین و شیلی ملاقاتی داشته و از تاکتیک ها و فلسفه فوتبال و تجربیات او بهره مند شده بود. 
گواردیولا در فصل 2008-2009 هدایت تیم بزرگسالان بارسلونا را برعهده گرفت و با پپ روی نیمکت 12 عنوان قهرمانی کسب کرده و از 200 بازی انجام شده زیر نظر این مربی، در144 مسابقه پیروز شد و تنها 17 باخت را تجربه کرد. 
البته بارسلونا برای بازی امشب با مشکل مصدومیت تنی چند از بازیکنان کلیدی خود روبه رو خواهد بود. علاوه بر کارلس پویول که به دلیل آسیب دیدگی چند هفته قبل خود قادر به همراهی این تیم در فینال کوپادل ری نیست، دنی آلوس هم به دلیل مصدومیتی که چند روز پیش برای او پیش آمده، دراین دیدار حضور نخواهد داشت. 
ولی بیلبائو تمامی بازیکنان خود را برای نبرد جمعه شب که در ورزشگاه بیسنته کالدرون شهر مادرید  برگزار می شود، دراختیار خواهد داشت. بیلبائو که عموما با بازیکنانی که درایالت باسک پرورش یافته اند، تیمهای باشگاهی خود را شکل می دهد، علاوه بر بارسلونا و رئال مادرید یکی از سه تیمی است که هرگز از دسته اول لیگ باشگاهی اسپانیا سقوط نکرده است.

/ 0 نظر / 11 بازدید