استیارته: گواردیولا دراین اواخر راضی و خوشحال نبود

مانل استیارته معتقد است که عدم خوشنودی گواردیولا تقصیر کسی نبود

Pep Guardiola, Barcelona

مانل استیارته، اسطوره واترپلوی اسپانیا که در 4 سال اخیر رابط میان پپ گواردیولا و بازیکنان بارسلونا بوده در صحبتهایی اعلام کرده که در مراسم خداحافظی پپ ازنیمکت مربیگری بارسا، این مربی راراضی و خوشحال نمی دید؛ هرچند که تقصیر را گردن بازیکنان و یا مسئولان باشگاه نمی اندازد.

استیارته در صحبتهایی به روزنامه «ال پریودیکو د کاتالونیا گفت:« من گواردیولا را رضی و خوشحال نمی دیدم ولی این تقصیر کسی نبود؛ نه بازیکنان و نه سران باشگاه.»

علاوه بر گواردیولا، استیارته هم باشگاه کاتالان را ترک می کند و از این بابت ناراحت است:« از جدایی ام ناراحتم؛ دوران فوق العاده ای بود که هرگز تکرار نخواهد شد. جدایی از بهترین بازیکن دنیا، بهترین باشگاه دنیا و بهترین تیم دنیا آسان نیست.»

او ادامه داد:« در زمان جدایی گواردیولا، همه چیز ایده آل نبود و پپ احساس تنهایی می کرد. به ویژه بعد از نظراتی که مطالعه کرد و یا شنید. من به این نتیجه رسیدم که تمام کارهایی که پپ برای تیم انجام داد درک نشد و نمی خواستند از کارهای او اطلاع داشته باشند . من اولین نفری هستم که می دانم که اشتباه کردم. اولویت برای من پپ و تیم بود. من در بین مربی و بازیکنان بودم. خیلی سخت است که هر 22 بازیکن تیم به تو اعتماد داشته اشند و بدانند که تو بهترین دوست مربی تیم هستی..شاید بعضی ها حس کنند که تو جاسوسی ولی افتخار بزرگ من این بود که بازیکنان من را به عنوان واسطه میان تیم و مربی پذیرفتند.من حس کردم که دو سه تا خبرنگار سعی داشتند پپ رابه چالش بکشند.. دائمااو را سوال پیچ می کردندتا در دام بیندازند.دو هفته ای است که با پپ حرف نزده ام ولی ما الان با هم دوست هستیم و او رئیس من نیست.آخرین باری که او قراردادش را تمدید کرد با هم بحثی طولانی داشتیم. او می خواست بخشی از وجه قراردادش را بین دستیارانش تقسیم کند ومن از دریافت آن سرباز زدم. من پولم را می گرفتم و پاداشهایی را هم دریافت می کردیم.»

او ادامه داد:« لیست کادر فنی تیم، لیستی بلند بالا بود. علاوه بر دستیاران پپ، مشاوران تیم و سایر کارمندان بارسا و برخی از افرادی بارسای بی هم در این لیست بودند. البته پپ تمام درآمدش از حضور در تبلیغ بانک سابادل را بین این افراد تقسیم کرد.پپ هم نقاط ضعف زیادی دارد ویک انسان کامل نیست. او هم گاهی وقتها در انتخاب ترکیب تیم و در آماده سازی های تیم اشتباهاتی داشت ولی نباید او را به چیزی متهم کرد.»

/ 0 نظر / 14 بازدید