تیم منتخب لالیگا به انتخاب یوفا:4 رئالی و 3بارسایی در یازده بازیکن اصلی

در فصل 11-2010، نام پنج بازیکن از بارسلونا ( در لیست تیم یازده نفره منتخب یوفا دیده می شد و 4 بازیکن از رئال در این لیست دیده می شدند.

Messi & Cristiano Ronaldo - Barcelona-Real Madrid

مسئولان یوفا تیم منتخب لالیگا در رقابت های فصل 2-2011 را اعلام کردند. در این لیست 4 بازیکن از رئال مادرید و 3 بازیکن از بارسلونا دیده می شوند. کریستیانو رونالدو، مسعوت اوزیل، سرخیو راموس و ژابی آلونسو از رئال و ویکتور والدس، کارلس پویول و لیونل مسی از بارسا، نام خود را در لیست تیم منتخب 11 نفره لالیگا که از سوی یوفا انتخاب شده می بینند.
این در حالی است که قهرمانی رئال در رقابت های لالیگا ، آن هم بعد از سه قهرمانی متوالی بارسا در فصول گذشته، باعث شده تا تیم مادریدی در این نوع آمار و گزارش ها نیز از بارسا پیش بیفتد. برای اولین بار در چهار سال اخیر، تعداد رئالی ها در لیست تیم منتخب فصل به انتخاب یوفا ، از تعداد بارسایی ها بیشتر است  .
مارسلو بیه لسا، سرمربی آرژانتینی باشگاه اتلتیک بیلبائو که در رقابت های این فصل تیمش را به دو فینال (کوپا دل ری و لیگ اروپا) رساند نیز به عنوان برترین مربی این فصل لالیگا برگزیده شده است.
 در فصل 11-2010، نام پنج بازیکن از بارسلونا (ویکتور والدس، دانی آلوس، ژاوی ارناندس، پیکه و مسی) در لیست تیم یازده نفره منتخب یوفا دیده می شد و 4 بازیکن از رئال (مارسلو، مسعوت اوزیل، دی ماریا و کریستیانو رونالدو) در این لیست دیده می شدند. در رقابت های فصل گذشته، پپ گواردیولا، مربی جوان بارسا، عنوان بهترین مربی فصل را در اختیار داشت.
در فصل 10-2009 نیز ، نام 5 بازیکن از بارسلونا  (ویکتور والدس، جرارد پیکه، کارلس پویول، ژاوی ارناندس و لیونل مسی ) در این لیست قرار گرفته بود و تنها 3بازیکن از رئال در فهرست بهترین بازیکنان فصل لالیگا به انتخاب یوفا قرار داشتند : (سرخیو راموس، کریس رونالدو و گونسالو ایگواین) و در آن فصل هم گواردیولا، مربی برتر لالیگا لقب گرفته بود.
در فصل 9-2008 که مسئولان یوفا برای اولین بار، تیم یازده نفره منتخب لیگ های مختلف اروپایی را برگزیدند نیز نام 5 بازیکن از آبی اناری ها (دانی آلوس، کارلس پویول، ژاوی ارناندس، اینیستا و لیونل مسی) در این لیست دیده می شد و 2 رئالی نیز در این فهرست قرار داشت: (ایکر کاسیاس و گونسالو ایگواین) و پپ گواردیولا که اولین فصل حضورش روی نیمکت مربیگری بارسا را تجربه می کرد، به عنوان مربی منتخب فصل برگزیده شده بود.
اما همان طور که مشخص است ، اوضاع به کل تغییر کرده، این فصل ، دیگر گواردیولا بهترین مربی فصل نیست و رئال محوریت تیم را در دست گرفته.
البته این لیست یازده نفره، لیستی کاملا متفاوت با لیست برگزیده کاربران یوفا دات کام است که درماه ژانویه منتشر شده و در آن نام بازکنانی از سرتاسر اروپا دیده می شود. در آخرین لیست ارائه شده در سال 2011، نام 5 بازیکن از بارسلونا ( دانی آلوس، جرارد پیکه، ژاوی ارناندس، اینیستا و مسی )  و سه بازیکن از رئال (کاسیاس، مارسلو و رونالدو) دیده می شد. هر دوی این تیمها به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته بودند. تیاگو سیلوا (میلان)، آرین روبن (بایرن) و گرث بیل (تاتنهام) این لیست را کامل می کردند.
/ 0 نظر / 11 بازدید