گزارش روز: مسی جنجالی ترین بازیکن دنیا

برای چهارمین سال پیاپی و طبق بررسی دانشگاه ناواررا،مسی عنوان جنجالی ترین بازیکن دنیا را مال خود کرد

Messi y el diario Olé

لیونل مسی ،ستاره آرژآنتینی باشگاه بارسلونا، برای چهارمین فصل پیاپی عنوان پرسرو صدا ترین بازیکن دنیای فوتبال را به خود اختصاص داد. طبق بررسی انجام شده توسط دانشگاه ناواررای اسپانیا، لیونل مسی با کسب 28.8 امتیاز  از نظر ارزیابی جنجالی بودن، توانست با پیشی گرفتن از رونالدوی 20.7 امتیازی، در صدر جدول قرار بگیرد.

این نتیجه بررسی هفتمین بررسی سالانه این دانشگاه بر روی ارزش جنجالی بودن بازیکنان در دنیای فوتبال است که از سوی پروفسور فرانسسک پویول، پروفسور اقتصاد در مرکز رسانه ها، شهرت دانشگاه ناواررا انجام شد.

سومین بازیکن جنجالی دنیای فوتبال، طبق این بررسی ها، دیدیه دروگبا، ستاره سابق باشگاه چلسی است که 8 امتیاز کمتر از کریس رونالدو کسب کرده.

به گفته پروفسور فرانسسک پویول: « بررسی اینکه چه کسی بیشترین هیجان و علاقه را در میان رسانه ها جلب می کند، نه تنها باعث غرور باشگاه ها و هواداران می شود، بلکه شاید جالب باشد بدانید که جنجالی ترین بازیکن سال فوتبال دنیا (که از سوی این بررسی تعیین شده) در سه سال اخیر، برنده توپ طلا شده است.»

یکی از فاکتورهایی که برای انتخاب جنجالی ترین بازیکن دنیای فوتبال مورد بررسی قرار می گیرد، بررسی میزان حضور نام این بازیکنان در رسانه هاست که این بررسی بر روی تمام بازیکنان حاضر در 5 لیگ بزرگ اروپا و بازیکنان تمام تیم هایی که در طول فصل در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا حضور می یابند، انجام می گیرد.

لیونل مسی در طول این فصل 28.8 امتیاز کسب کرد؛ یعنی حدود 29 امتیاز و جالب اینجاست که میزان مطرح شدن نام مسی در اخبار و رسانه ها، تقریبا 29 برابر تکرار نام نیمی از بازیکنانی است که در لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته حضور داشتند.

طبق این بررسی صورت گرفته از سوی دانشگاه ناواررا ، باشگاه بارسلونا با کسب 103 امتیاز، جنجالی ترین باشگاه فصل گذشته بود و رئال مادرید با 79.5 امتیاز در رده دوم قرار گرفت. چلسی، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا هم با 63 امتیاز تیم سوم جنجالی دنیا بود؛ و کسب عنوان قهرمانی در اروپا به این باشگاه لندنی کمک کرد تا جایگاهش را از رتبه ششم به رده سوم ارتقا دهد.

 

/ 0 نظر / 53 بازدید