گواردیولا: خود من بودم که تیتو را پیشنهاد کردم؛وقتی رفتم، دیگر از نامم استفاده

مربی جوان بارسا در کنفرانسی خبری از لاپورتا و روسل تشکر کرده است

Pep Guardiola, Barcelona

جوزپ گواردیولا مربی جوان بارسلونا، در یکی مانده به آخرین کنفرانس خبری اش به عنوان مربی بارسلونا، در پیش از برگزاری دیدار فینال کوپا دل ری شرکت کرد.

گواردیولا دراین کنفرانس از مسائل مختلفی صحبت کرد و درمورد ماجراهای او و تیتو گفت:« شنیده ام که باید درمورد رابطه ام با تیتو توضیحاتی ارائه کنم. درماه نوامبر، من با سوبی سارتا جلسه ای داشتیم و من این ایده را به ذهن او رساندم که چطور است که تیتو مربی بارسلونا باشد؟ من به سوبی سارتا گفتم که این ایده خیلی خوبی به ثمر می رسد. بعد از بازی با چلسی و بعد از حذف تیممان، تیتو را به کناری کشیدم و به او گفتم"فکر می کنم که زمانش فرا رسیده.احساس می کنم که به تو پیشنهاد خواهند کرد که مربیگری بارسا را به دست بگیری." او هیچ چیزی از این ماجرا نمی دانست و این من بودم که این ایده را مطرح کردم.»

گواردیولا که دوست ندارد درگیر هیچ جنجالی بشود، ادامه داد:« احساس نمی کنم که اجباری باشد که من توضیحی ارائه بدهم. ولی شما از من توضیح می خواهید و من به شما توضیح می دهم. من 13 سال است که تیتو را می شناسم. کسی که احساس کرد که باید متوقف شود، من هستم. این بدان معنا نیست که با توقف من همه باید متوقف شوند. این موضوعی شخصی و مربوط به من است.»

گواردیولا ترجیح داد تا به سوالاتی که به جنگ داخلی میان او و ساندرو روسل دامن می زند پاسخی ندهد. گواردیولا در مورد گزارشی که در روزنامه ال موندو دپورتیوو منتشر شده بود گفت:« بعد از چاپ این گزارش برای شفاف سازی با خبرنگار روزنامه صحبت کردم و به او گفتم که من به همان نحوی که در دوران بازیکنی ام، فوتبال را ترک کردم می روم. من مشکلی با رئیس بارسلونا ندارم. من رابطه فوق العاده ای با روسل و قبل از او، با لاپورتا داشته ام و از هردوی آنها متشکرم. آنها هرآنچه من درخواست می کردم را در اختیارم قرار می دادند.»

البته گواردیولا درخواست کرد که بعد از جدایی او، کسی از نامش استفاده نکند:« من به هر دوی آنها (لاپورتا و روسل) گفته ام که می رم. از آنها درخواست می کنم که از نام من استفاده نکنند، وقتی من هستم،خب هستم ولی وقتی که نیستم، ناپدید خواهم شد.»

او درمورد سوتهای احتمالی ای که در زمان پخش سرود ملی اسپانیا در فینال کوپا دل ری، ممکن است به گوش برسد گفت:« من موافق این نیستم که علیه سرود ملی اسپانیا سوت زده شود. ولی حس خوبی ندارم که خانم آگیره،رئیس شورای شهر مادرید،بعد از برزبان آوردن آن صحبتها برای تماشای بازی فینال نمی آید. فکر می کنم که او با حضورش می توانست مارا مفتخر کند. روز جمعه شاهد برگزاری فینال کوپا دل ری خواهیم بود و تنها چیزی که شاهدش هستیم ارائه فوتبال از سوی دو تیم است، بحث های سیاسی و اعتصابات را باید در پارلمان انجام داد.هواداران تیم نشان خواهند داد که از جایی که هستند راضی هستند؛آنها رفتاری مثل مردم سایر نقاط اسپانیا که اگر جای ما در فینال بودند، خواهند داشت.»

پپ درمورد اتلتیک بیلبائو گفت:« اتلتیک تیمی است که به تو اجازه پیروزی نمی دهد. من  فینال لیگ اروپارا تماشا کردم. تا قبل از گل دیگو، آنها کار خاصی انجام ندادند. اتلتیک تیم با روح و باعشقی است. فینال خیلی سختی خواهد بود. در انتظار اتلتیکی هستم که در طول اکثر فصل شاهدش بودیم؛ اتلتیکی که منچستریونایتد و شالکه را حذف کرد. این بازی خیلی مهمی است. اگر شرایط زمین مسابقه خوب نباشد، ناکامی بزرگی برای دو تیم خواهد بود. فکر می کنم فینال زیبایی باشد؛ البته اگر شرایط زمین ایده آل و خوب باشد.»

/ 0 نظر / 14 بازدید