چابی :در بارسا خیلی سختی کشیدم؛خیلی تلاش کردم تا دلها را به دست آوردم

مغز متفکر بارسا به مرور روزهایش در نوکمپ پرداخته

Xavi Hernandez - Barcelona

 

چابی  ارناندس در گفتگو با مجله ویژه نامه لاوانگواردیا به مرور دوران حضورش در بارسا از ابتدا تا به امروز پرداخته. او از روزهای ابتدایی اش در تیم کاتالان گفته و به آینده بارسا به تیتو پرداخته

چابی  صحبتهایش را این گونه شروع کرد:« من روزهایی را پشت سرگذاشتم که در آن می بایست دل خیلی ها را به دست می آوردم.شروع سختی در بارسا داشتم و حس می کردم که کسی پشت سرمن نیست تا از من دفاع کند. این واقعا برایم سخت بود. با 24 یا25 سال سن،حس می کردم که مرا یک بازیکن بزرگ نمی دانند و این شرایط خیلی سختی بود.»

اما این روزهای سخت برای چابی  بالاخره به پایان رسید:« من خودم را تغییر دادم و حداکثر توانم را به کار گرفتم.زمانی که چنین اتفاقی می افتد، حس خوبی داری و راضی و خوشحال می شوی.»

البته این کار آسانی نبود:«سختی زیادی کشیدم و این برای من حس خیلی خوبی است که خودت را محبوب ببینی و این کلید موفقیت من بود. جالب اینجاست که در بارسا، تمام کاپیتان های تیم، بازیکنان خانگی هستندو همگی از بازیکنانی هستند که سختی های زیادی را متحمل شده اند؛ چه من، چه پویول و چه والدس سختی های زیادی کشیدیم.»

 مغز متفکر بارسلونا در پاسخ به سوالی در مورد پپ گواردیولا گفت:« پپ دنیای فوتبال را متحول کرد. خاطرات خوب او با بارسا چندان در دل ها نفوذ کرده که فراموش شدنی نیست. در ابتدا او در رختکن تیم گفت:« باید دوید پسرها. باید آنقدر بدوید که بیشتر از آن دیگر مقدور نباشد. خب ، این اصلی اساسی و پایه ای است. بدون دویدن، نمی توانی به جایی برسی.»

چابی  درمورد انتصاب تیتو ویلا نووا به عنوان مربی جدید بارسا گفت:« تا به امروز تیتو فردی بود که خیلی کم حرف می زد ولی زمانی که او حرف می زند، توجهت جلب می شود. او فردی است که به شدت مورد احترام است.»

او ادامه داد:« در برخی مواقع باید یاغی وشورشی باشی .بعضی وقتها باید خشمگین باشی. مثلا وقتی رئال را 2-6 بردیم، حس خشم داشتیم، چون صحبت از ترس می شد...این تمام مسائلی است که از رسانه ها نشئت می گیرد. بی عدالتی من را عصبانی می کندو همیشه مقابل بی عدالتی ،یاغی می شوم.»

/ 0 نظر / 13 بازدید