گزارش روز: بارسا- بیلبائو؛ نفر به نفر

نبرد میانه زمین، می تواند سرنوشت دیدار امشب را تعیین کند، جایی که بارسا برتری محسوسی نسبت به حریف دارد

Dani Alves, Gaizka Toquero, Iñigo Pérez - Barcelona vs Athletic Bilbao

امشب بارسا و بیلبائو برای کسب آخرین جام فصل مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ مطمئنا گواردیولا و بیلسا بهترین ترکیب ممکن را راهی میدان خواهند کرد تا بتوانند در این نبرد حساس پیروز شوند.

در اینجا ترکیب احتمالی دو تیم و ارزش بازیکنان هم پست را با هم بررسی و مقایسه می کنیم:

بیلبائو

Athletic
ارزش بارسا

Barcelona
دروازه بان
 
دروازه بان

GORKA IRAIZOZ
=
PINTOمدافعان

  مدافعان آندونی ایرائولا
> مارتین مونتویا
خاوی مارتینس
= پیکه
آموربیه تا
< ماسچرانو
آئورتنتخه
= آدریانو

هافبک ها

 
هافبک ها

ایتوراسپه
< بوسکتس
آندر ارره را
< ژاوی
اسکار دی مارکوس
< اینیستا
مهاجمان  
مهاجمان

ایکر مونیاین
= الکسیس سانچس
مارکل سوسائتا
> پدرو
فرناندو یورنته
< لئو مسی

 

ژوزه پینتو در چند فصل اخیر دروازه بان ثابت بارسا در رقابت های کوپا دل ری بود و مطمئنا امشب هم درون دروازه بارسا خواهد ایستاد. این در حالی است که او در چند هفته اخیر از ناحیه قوزک پا دچار مصدومیت شده بود و به تازگی به میادین برگشت. در سمت مقابل، گورکا ایرایسوس دروازه بان اول بیلبائو، سنگربان تیمش در دیدار امشب است. او در توپ های هوایی بسیار خوب کار می کند و از واکنش های سریع و به موقعی نیز برخوردار  است. در مقایسه دو دروازه بان، ایرایسوس از توانایی های بیشتری برخوردار است.

در خط دفاعی گواردیولا با مصدومان زیادی روبروست و تنها 4 بازیکن برای این منطقه در اختیار دارد. دست خالی گواردیولا در این منطقه موجب شده تا او مجبور باشد از مارتین مونتویا، بازیکن تیم دوم باشگاه، در سمت راست استفاده کند و سمت چپ را هم به آدریانوی برزیلی بسپارد. ماسچرانو و پیکه هم زوج قلب خط دفاعی را تشکیل خواهند داد. در ترکیب بیلبائو نیز مثل همیشه ایرائولا و خاوی مارتینس در مرکز و آموربیه تا و آئورتنتخه در دو سمت بازی خواهند کرد. وزن خط دفاعی دو تیم تقریبا برابر است.

اما در خط میانی شرایط بارسا به مراتب بهتر است و تک تک هافبک های بارسا، بوسکتس، ژاوی و اینیستا از هافبک های حریف، ایتوراسپه، ارره را و دی مارکو بهتر هستند. البته ستاره های جوان بیلبائو می تواندد با دوندگی بی امان و پوشش سراسر زمین، ضعف های شان را پوشش دهند. با توجه به اینکه هر دو تیم بازی شان را بر مبنای مالکیت توپ، طرح ریزی می کنند، نبردهای میانه میدان این دیدار می تواند بسیار جالب توجه باشد. البته حضور آندر ارره را در این دیدار در هاله ای از ابهام قرار دارد و در صورتی که او نتواند بازی کند، ایبای گومز جای او را خواهد گرفت.

خط حمله دو تیم نیز از توازنی نسبی برخوردار است؛ هرچند بارسا با داشتن مسی، ستاره ای که در 9 فینال برای بارسا گلزنی کرده و تاکنون 9 امتیاز در ویسنته کالدرون برای آبی و اناری ها کسب کرده، می تواند سرنوشت بازی را رقم بزند. الکسیس سانچس و پدرو احتمالا مانند دیگر دیدارهای کوپا دل ری، در کنار مسی، مثلث تهاجمی بارسا را تشکیل خواهند داد.در ترکیب بیلبائو هم یورنته که به دنبال آقای گلی در این رقابت هاست، می تواند با قدرت بدنی فوق العاده اش، شب سختی را برای مدافعان بارسا رقم بزند. ایکر مونیاین و مارکل سوسائتا دیگر مهاجمان بیلبائو در دیدار امشب خواهند بود.

/ 0 نظر / 13 بازدید